Erkeklerin Cinsel Organının Boyu Nasıl Anlaşılır?
Cinsellik

Erkeklerin Cinsel Organının Boyu Nasıl Anlaşılır?

Günümüzde birçok kişi penis çapı ile uzunluğu konusunu araştırmaktadır. Genel olarak büyük bir kitlenin penis boyutlarının normalden daha küçük olması sebebiyle şikayetçi olmaktadırlar. Bunun için de tabi ki tedavi ve çözüm yolları aramaktadırlar. Bizlerde bu içeriğimizde erkeklerin cinsel organının boyu nasıl anlaşılır konusuna değinmek istiyoruz. Yapılan bilimsel araştırmalara göre insanların %45’i penislerinin küçük olmasından rahatsız ve şikayetçidirler. Normal bir boyut ya da daha büyük olmasını istemektedirler.

Bizler bu içeriğimizde bu konu içerisinde penis boyunun nasıl anlaşıldığı yani ölçüldüğüne değineceğiz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan merak edilen başlıklarımıza geçiş yapabiliriz.

Penis Boyu Nasıl Ölçülür?

Penis boyunun ölçümü, normal halde ve gergin halde iken yapılmaktadır. Normal halde iken penis baş kısmından gerilir. Mezüre ile penisin kök kısmı arasındaki uzunluğu ölçmeniz gerekmektedir. Gergin haldeyken de aynı şekilde penisin baş kısmını alın ve kök kısmı arasındaki mesafe, gergin haldeki penisin uzunluğunu sizlere verecektir.

Penis boyu nasıl ölçülür denildiğinde akla ilk olarak penisin ereksiyon anındaki ölçümü gelmektedir. Günümüzde birçok kişide penis boyu tıbbi olarak normal olmasına rağmen, birçok kişi için takıntı halini almış durumdadır.

Penis Kalınlığı Nasıl Ölçülür?

Aynı şekilde penis kalınlığı da en çok araştırılan ve merak edilen konulardan birisidir. Penis kalınlık ölçümü penisin orta kısmı üzerinden istirahat halinde ve ereksiyon halindeyken iki türlü ölçülmektedir. Ortalama bir erişkin erkekte normal olarak penis kalınlığı, yani çevresi 9,31 cm’dir. Ereksiyon halinde ise bu kalınlık normal olarak 11,66 cm olmaktadır.

Erkeklerin Cinsel Organının Boyu Nasıl Anlaşılır?

Erkeklerin cinsel organının boyu, yukarıdaki adımlar ile birlikte kolaylıkla öğrenilebilmektedir. Bu noktada tabi penis uzunluğu ve kalınlığı faktörlerine etki eden bazı durumlar da yer almaktadır. Sizler için bu tür maddeleri kısaca listelemek ve sizlerle birlikte paylaşmak istedim. Gelin hızlıca bunların ne olduklarına birlikte göz atalım.

  • Obezite (Şişmanlık, aşırı kilo)
  • Penis eğriliği ile ilgili hastalıklar (Peyronie hastalığı)
  • Yaşlılık
  • Prostat kanseri ameliyatı

Burada yer alan maddeler, genel olarak penis uzunluğu ile kalınlığı konusuna etki eden faktörler olarak bilinmektedir. Eğer sizler de bu tür durumlarda bir sorun yaşıyorsanız, mutlaka uzman bir doktor ile iletişime geçmenizi tavsiye etmekteyiz. Bu tür sorunların hızlı bir şekilde muayene edilmesi ve tedaviye başlatılması gerekmektedir.

Bu içeriğimizde erkeklerin cinsel organının boyu nasıl anlasilir konusuna göz atmaktayız. Umarım faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Yorumlarda görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir:

5/5 - (3 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu