Magnorm 365 MG Nedir? Magnorm Ne İçin Kullanılır?
İlaç

Magnorm 365 MG Nedir? Magnorm Ne İçin Kullanılır?

Son dönemlerin en popüler ilaçları arasında artık Magnorm’da yerini almış durumdadır. Her geçen gün artan popülerliği ile birlikte trendler arasında yer almaktadır. Sizler için bu konuyu detaylı olarak araştırma yaptık. Şimdi de kısaca Magnorm 365 nedir gibi soruları cevaplamaya çalışacağız. Gelin hep birlikte konu ile ilgili merak edilen başlıklarımıza geçiş yapalım. Bu sayede ilaç ile ilgili kafanızda yer edinen tüm soruları atmış olabilirsiniz.

Magnorm Nedir?

Magnorm, magnezyum eksikliği durumlarında kullanılmış olan bir ilaçtır. Kısacası magnezyum takviyesi olarak tanımlamak da mümkündür. Aynı zamanda birçok sağlık problemlerinde ve tedavilerinde kullanılmaktadır. Magnorm, magnezyum eksikliğinin tedavisinde, kalp ve damar sistemi, ortopedi ve damar sistemi hastalıklarının tedavilerinde kullanılan bir ikaçtır. Bu noktada Magnorm, her tabletinde 365 mg magnezyum mineraline eş değer olan magnezyum oksit içermektedir. Silikajelli kapak kullanılan bu ilaçta, polipropilen tüp içerisinde ambalajlanarak 30 efervesan tablet olarak kullanımı sağlanmaktadır.

Magnorm 365 mg, içerisinde yer alan magnezyum, insan vücudunda en çok yer alan 4.mineraldir. Kaslar ve sinirler başta olmak üzere vücutta yer alan birçok sistem için önemli bir mineraldir. Vücutta kalsiyum mineralinin ve farklı vitaminlerin de sağlıklı olarak kullanılmasını sağlamaktadır.

Aynı zamanda ilacın hazımsızlığı tedavi etme konusunda da antiasit, kabızlığı gidermek için de müshil olarak kullanıldığını belirtmemiz gerekmektedir.

Ayrıca “Rennie mide ilacı ne işe yarar” konusuna da göz atabilirsiniz.

Magnorm Ne İşe Yarar?

Yukarıda genel olarak Magnorm ne için kullanılır sorusuna cevap verdik. Şimdi de bu ilacın tanımını biraz daha açmak istiyorum. Magnorm, magnezyum eksikliğine sebep olan semptomların tedavilerinde, sinir sistemi, damar sistemi, kalp ve ortopedik gibi rahatsızlıklarda, böbrek taşının önlenmesi, migrenin tedavisi ve şeker hastalığının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

Magnezyum Eksikliği Nedir?

Magnezyum eksikliği, diğer bir adı ile hipomagnezemi, vücutta yer alan magnezyum miktarının normal seviyesinden daha düşük olduğu bir durumdur. Magnezyum, vücutta yer alan birçok sistemin çalışmasında gerekli olan ve önemli bir elektrolittir. Kan basıncının düzenlenmesinde, kemik gelişiminde ve enerji üretimi gibi birçok konuda rol oynamaktadır. Yapılan araştırmalara göre magnezyum kaynaklarının diyet ile yetersiz alınması, çok terleme, kronik hastalık, bazı farklı ilaçların kullanımı, hastalıkların sebep olduğu emilim bozuklukları gibi durumlar magnezyum eksikliği durumuna yol açabilmektedir.

Magnezyum, vücutta birçok farklı süreçte önemli bir mineraldir. Bu durumda sağlıklı bir yaşam için de gerekli olan birçok fonksiyonda rol oynamaktadır.

Magnorm Nasıl Kullanılır?

Magnorm 365, tablet şeklinde olan ve suda çözünerek kullanılan bir ilaçtır. Kısaca bu konuya sizlerle birlikte değinmek istiyorum.

 • Magnorm, suda eritilerek kullanılması gerekilen bir ilaçtır. Her bir tablet için en az 200 ml su gereklidir.
 • Sabah, öğlen ya da akşam alınailir.
 • Magnezyum oksit içeren bu ilacımız, yemekten sonra tok karna alınması gerekmektedir.
 • Kullanılan farklı ilaçlar ile arasında en az 2 saatlik bir süre olması gerekmektedir.

Bu noktada ilacın nasıl kullanıldığında kısaca değindik. İlaçları lütfen doktora danışmadan kullanmamaya özen gösterin. Bu tür ilaçların en doğru ve uygun kullanımını, doktorlarınız sizlere önerecektir. Eğer doğru bir şekilde kullanım sağlamazsanız, maalesef sağlığınız açısından çok uygun olmayacaktır.

Magnorm Faydaları Nelerdir?

Gelelim Magnorm tablet ilacımızın faydaları konusuna. Magnezyum eksikliğini tedavi ettiği için, haliyle vücutta birçok fonksiyonun da daha iyi çalışmasını sağlamaktadır. Bu durumda da bireyler kendilerini çok daha iyi hissetmektedir. Peki ilacın vücuda faydaları nelerdir? Gelin hep birlikte bu konumuza da göz atalım.

 • Enerji metabolizmasında yer alan enzimler ve diğer elektrolitler için önemli bir mineraldir.
 • Ruh halini düzenleyerek vir nörotransmitter olan serotoninin, yeterli düzeyde salgılanmasını sağlamaktadır. Bu sayede depresyon ve tahammülsüzlüğe iyi gelmektedir.
 • Damar elastikiyetini sağlamlaştırarak kan basıncını düzenlemektedir. Bu sayede kalp ve damar hastalıklarını da iyileştirebilmektedir.
 • Hücrelerin büyümesi ile yenilenmesi, protein sentezi vb. fonksiyonların olması gerektiği gibi çalışmasını ve ilerlemesini sağlar.
 • Vücudun asit baz dengesini düzenlemektedir. Bu sayede kas ve sinir sistemi ile ilgili rahatsızlıkları iyileştirebilir.
 • Kalsiyom, D vitamini ve fosfor ile birlikte diş ve kemiklerin sağlığını koruyabilir.

Burada yer alan tüm maddeler, ilacın faydaları olarak bizleri karşılamaktadır. Eğer sizlerde Magnorm faydaları konusunu merak ediyorsanız, mutlaka buradaki listeyi baştan sonra doğru okumanız gerekmektedir. Bu sayede ilaç ile ilgili çok daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Magnorm Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi, Magnorm’un da bazı yan etkileri bulunmaktadır. Peki bunlar nelerdir? Gelin hep birlikte ilacın ciddi ve olası yan etkilerine beraber göz atalım.

Ciddi Yan Etkileri

 • Kızarıklık, kaşıntı, döküntü,
 • Ağız, boğaz ve yüzde şişme,
 • Depresyon,
 • Koma,
 • EKG değişiklikleri,
 • Solunum depresyonu,
 • Göğüsün sıkışması.

Olası Yan Etkileri

 • Zayıflık,
 • Mide bulantısı,
 • Kramp,
 • Zihinde karışıklık,
 • Kusma,
 • İshal durumu,
 • Yorgun hissetme.

Burada yer alan tüm maddelere lütfen dikkatlice bakınız. Eğer ilaç kullanımından sonra bir ya da birden fazla bir yan etki hissederseniz, mutlaka uzman bir doktora başvurmanız gerekmektedir. Aksi taktirde sağlığınız açısından olumsuz bir durumla karşılaşabilmeniz olası bir durumdur.

Magnorm yan etkileri konusuna kısaca göz attık. Dilerseniz şimdi bir sonraki konu başlığımıza geçiş yapalım.

Magnorm Fiyat

İlacın en çok merak edilen konularından birisi de fiyatı olmaktadır. Fakat bizler ilaçların fiyatlarını paylaşmamaktan yanayız. Çünkü sürekli olarak ilaçların fiyatları değiştiği için, bu noktada güncelliği tutabilmek bizler için zor olmaktadır. Eğer sizlerde Magnorm fiyat konusunda bilgi almak isterseniz, eczane ile görüşerek net ve doğru fiyata ulaşabilirsiniz.

Bu içeriğimizde sizlerle birlikte Magnorm nedir konusuna değinmekteyiz. Umarım faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Aşağıda yorum kısmında ilaç ile ilgili görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın.

post

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu