Cinsel Organda Morluk Neden Olur?
HastalıkCinsellik

Cinsel Organda Morluk Neden Olur?

Cinsel organ ile ilgili birçok farklı konumuz yer almaktadır. Özellikle son dönemlerde cinsellik ile ilgili problemleri ve çözüm yollarını sizlere aktarmaya devam etmekteyiz. Son dönemlerde özellikle birkaç kişiden cinsel organda morluk neden olur sorusu bizlere yöneltildi. Bizlerde bu konuya dair bir araştırma yaptık. Sorunlar üzerine yaptığımız bu araştırma tamamlandı. Gelin hep birlikte araştırmalarımıza ve konu başlıklarımıza geçiş yapalım.

Cinsel Organda Morluk

Vücudumuzun birçok alanında farklı morluklar ile karşılaşabilmekteyiz. Genel olarak vücutta yer alan morluklar, herhangi bir darbe vb olayların karşılığında oluşmaktadır. Bunun yanında bir de peniste morluk gibi durumlar da ortaya çıkabilmektedir. Cinsel organda morluk, günümüzde birçok kişinin başına gelen durumlardan birisidir.

Cinsel organınızda morluk olması, özellikle dikkat etmeniz gereken durumlardan birisidir. Cinsel organınızda meydana gelmiş olan şişkinlik ya da morluklar, sağlığınız açısından risk taşımaktadır. Özellikle de peniste morarma durumu siyahımsı bir morarma ise, risk seviyesi biraz daha fazla artmaktadır. Cinsel organda morluk durumu genel olarak penis kırılması durumunu akıllara getirmektedir. Bu kırılma ile kavernöz cisimlerin içerisinde bulunan kan, cildin altına çıkmaktadır. Tunika abuginea, penis derisinin hemen altında cinsel organın süngerimsi yapısını sarmaktadır. Aynı zamanda penisin enine ve boyuna doğru genişlemesini sağlamada elastik benzeri bir yapıdadır.

Genel olarak bu tür kırılma durumları cinsel ilişki esnasında ya da travmatik olarak agressif esnasında ortaya çıkmaktadır. Fraktür, penisin üst alanında veya üretrada meydana gelirse, penisin bu kısımlarında yer alan pek çok toplar damar, atar damar ve sinir zarar alabilmektedir. Sonucunda da cinsel organda morluk sorunu ortaya çıkmaktadır.

Cinsel Organda Morluk Neden Olur?

Cinsel organda morluk birçok kişinin yaşadığı bir durumdur. Peki peniste morarma neden olur? Gelin hep birlikte bu sorunun sebeplerine göz atalım.

  1. Cinsel aktivite: Cinsel aktivite esnasında bazen vücut kısmında ufak morluklar meydana gelebilmektedir. Bu durum cinsel organlarda yer alan cilt dokusunun sürtünme ile ya da baskıya bağlı bir şekilde tahriş olmasından kaynaklı olabilmektedir.
  2. Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar: Cinsel yol ile bulaşan bazı enfeksiyonlar, cinsel organlarda morarmalara sebep olabilmektedir. Özellikle de genital herpes ile frengi gibi enfeksiyonlar, cilt lezyonları ve döküntüler morlukları oluşturmaktadır.
  3. Cilt hastalıkları: Günümüzde yer alan bazı cilt hastalıkları, cinsel organlarda morluklara sebep olabilmektedir. Örnek olarak liken planus gibi inflamatuar türündeki cilt hastalığı, peniste morarmaya ya da lezyonlara sebep olabilmektedir.
  4. Yaralanma: Cinsel organlar, günlük aktivite esnasında ya da spor vb etkinliklerde travmalara maruz kalabilmektedir. Düşme, darbeler ya da kazalar sonucunda cinsel organlarda morluklar ortaya çıkabilmektedir.

Burada yer alan tüm maddeler, penis başında morarma gibi sorunlara yol açabilmektedir. Bu tür durumlar, ciddiye alınması gerekmektedir. Bu sebepten dolayı da mutlaka uzman bir doktor ile görüşmenizi tavsiye etmekteyiz. Aksi taktirde sağlığınız açısından olumsuz bir sonuç ile karşılaşabilmeniz olası bir durumdur.

Bu içeriğimizde sizlerle birlikte cinsel organda morluk neden olur konusuna göz atmaktayız. Umarım faydalı bir blog olmuştur. Yorumlarda görüşlerinizi belirmekten çekinmeyin.

Erkek cinsel organda morarma, genel olarak farklı sebeplerden dolayı kaynaklanabilmektedir. Cinsel aktivite, yaralanma, cilt hastalıkları ve cinsel yolla birlikte bulaşan hastalıklar olarak değişim gösterebilmektedir.

Ayrıca dikkatiniz çekebilir:

5/5 - (2 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu