Diafuryl Nedir? Diafuryl Ne İşe Yarar?
İlaç

Diafuryl Nedir? Diafuryl Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda sizlerden birçok farklı ilaç ile ilgili sorular gelmektedir. Bu noktada genel olarak birçok kişi Diafuryl nedir gibi sorular yöneltmektedir. Bizlerde bu soruyu cevaplamak ve sizleri bilgilendirmek istedik. Detaylı olarak araştırma yaptım ve ilaç ile ilgili tüm bilgilere ulaşım sağladım. Sizler için bu konuyu paylaşmak ve kafanızdaki ilaç ile ilgili soruların giderilmesini istiyorum.

Gelin hızlıca konu ile ilgili merak edilen tüm soruların cevaplarına geçiş yapalım.

Diafuryl Nedir?

Diafuryl, parazit bakterilerden kaynaklı olarak ortaya çıkan akut ishalin tedavisinde kullanılmaktadır. Bölgesel olarak etkili bir bağırsak antiseptiği şeklinde tanımlanmaktadır. Her bir kapsül 100 mg nifuroksazid etken maddesini içermektedir. Hastalarda yer alan su kaybının giderilmesinde de ek olarak kullanılmaktadır. Kaybedilen suyun telafisi, ishalin şiddetine göre ağızdan ya da damardan olabilmektedir. 6 yaşından daha büyük çocukların kullanımına uygun olmaktadır.

Şimdi de birçok kişinin merak ettiği başlığa geçmek istiyorum. Birçok kişi Diafuryl ne işe yarar konusunu araştırmaktadır. Gelin hızlıca bir göz atalım.

Diafuryl Ne İşe Yarar?

Diafuryl, parazit bakterilerden kaynaklanan akut ishalin tedavisinde etkili olarak kullanılan bir ilaç türüdür. Diafuryl fort ilacının etkin maddesi nifuroksazid olmaktadır. Bu etkin madde, parazitlerin hayatta kalabilmesi için gerekli olan maddelerin çoğalmasını bloke etmektedir. Bu sayede etken madde olan nifuroksazid, antiflamatuar ve antibakteriyel bir madde olarak tanımlanabilir. Aynı zamanda gastrointentinal sistem enfeksiyonlarının tedavisinde de etkili olarak kullanılmaktadır. Kısaca Diafuryl ne işe yarar konusuna değindik. Şimdi bir sonraki konu başlığımıza geçiş yapabiliriz.

Ayrıca bkz: Gebelik Kan Testi Sonuçları Resimli

Diafuryl Şurup Nedir?

İlacımızın birde şurup şeklindeki formu bulunmaktadır. Piyasada kolaylıkla bulunan ve satın alınabilecek bir ilaç türü olmaktadır. Peki Diafuryl şurup ne işe yarar? Gelin hep birlikte konumuza bir göz atalım.

Diafuryl şurup, 2 yaşından büyük çocukların kullanımına uygun olan bir şuruptur. Diafuryl kapsül ile aynı tedavi etkisine sahip olmaktadır. İlacın süspansiyon formu diyebiliriz. Her bir ölçek 200 mg dozunda nifuroksazid maddesini içermektedir. Bu noktada şurup sarı renkli ve portakal kokulu bir şekilde bizleri karşılamaktadır. Eczanelerde 60 ml’lik şişelerde satışa sunulmaktadır.

Diafuryl Yan Etkileri

Yukarıda birçok kişinin merak ettiği Diafuryl nedir ne için kullanılır konusuna değinmekteyiz. Şimdi de ilacın yan etkilerinden bahsetmek istiyorum. Gelin hep birlikte ne tür yan etkilerinin olduğuna bir göz atalım.

Ciddi Yan Etkileri

  • El, ayak ve bileklerde şişme,
  • Vücudun herhangi bir alanında giderek artan döküntü, kaşıntı ya da kızarıklık,
  • Yüz, dil ya da boğazda yutkunma ile nefes almayı zorlaştıracak bir şişme.

Çok Yaygın Olmayan Yan Etkileri

  • Karın ağrısı
  • Mide bulantısı
  • Baş ağrısı

Burada yer alan maddeler, Diafuryl yan etkileri olarak bizleri karşılamaktadır. Genel olarak ilacımızın ciddi ve çok yaygın olmayan yan etkileri bulunmaktadır. Eğer bunlardan birisi ya da birkaçından şüpheleniyorsanız, mutlaka doktorunuz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde sağlığınız tehlikeye girebilir.

Bu içeriğimizde sizlerle birlikte diafuryl 200 mg ne için kullanılır konusuna değinmekteyiz. Umarım faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Aynı zamanda sitemizde yer alan Erken Gebelik Testi Yapanların Yorumları konusuna da göz atabilirsiniz.

post

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu