Rennie Mide İlacı Ne İşe Yarar? (Rennie Tablet)
İlaç

Rennie Mide İlacı Ne İşe Yarar? (Rennie Tablet)

Günümüzde birçok farklı ilaç türü üretilmektedir. Genel olarak bakıldığında her bir alanın farklı ilaçlar ürettiğini görebilmekteyiz. Özellikle de mide gibi alanlar için çok daha çeşitli ilaç türleri yer almaktadır. Bu içeriğimizde de Rennie mide ilacı konusuna göz atacağız. Gelin hızlıca konu başlıklarımıza geçiş yapalım.

Rennie Mide İlacı Ne İşe Yarar?

Rennie, genel olarak mide ile alakalı problemlerde kullanılmaktadır. Birçok kişi güncel olarak Rennie mide ilacı ne işe yarar araştırması yapmaktadır. Ülser, Gastrit gibi ağrı türlerinde, mide ekşimelerinde, mide ağrılarında, şişkinlik, bulantı vb durumlarda etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Dilerseniz gelin ne tür durumlarda kullanıldığına maddeler halinde bir göz atalım.

 • Mide bulantısı,
 • Midede şişme,
 • Gastrit tipi ağrı durumlarında,
 • Ülser tipi ağrıda,
 • Göğüste ağrılı yanma hissi,
 • Midede gaz oluşma,
 • Tekrarlayan mide ağrıları.

Burada yer alan maddelere göz atabilirsiniz. Burada sizlere mide ilacı rennie hakkında güncel olarak bilgileri aktarmaktayız. Maddelerde yer alan rahatsızlık durumlarında, Rennie çiğneme tabletini kullanabilirsiniz. Tabi bu noktada kullanım talimatlarına uymaya da mutlaka özen göstermelisiniz.

Ayrıca “En zararsız doğum kontrol hapı” içeriğine de göz atmayı unutmayın.

Rennie Mide İlacı Yan Etkileri

Birçok ilaçlarda olduğu gibi, Rennie çiğneme tabletinde de farklı içerikler ve maddeler yer almaktadır. Doğal olarak da yan etkilerinin olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Sizler için bu konuyu detaylı olarak araştırdım ve paylaşmak istiyorum. Gelin hızlıca maddeler halinde nelerin olduğuna bir göz atalım.

Çok Ciddi Yan Etkiler

 • Vücutta döküntü yaşama,
 • Kabartılı şekillerde kızarık oluşma,
 • El, bilek, ayak, dudak, yüz gibi bölgelerde şişme,
 • Ağız ya da boğaz kısmında nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişme.

Ciddi Yan Etkiler

 • Midede rahatsızlık oluşturma,
 • Bulantı, kusma, kaslarda güçsüzlük, karın ağrısı, ritimde bozulma,
 • Bilinç bulanıklığı, refleks zayıflaması, kemiklerde ağrı,
 • İshal,
 • Tat almama, iştahsızlık, kronik olarak yorgunluk yaşama,
 • Kireçlenme,
 • Baş ağrısı

Burada çok ciddi ve ciddi yan etkileri sıralamaktayız. Hepsini okuyarak hızlıca rennie mide ilacı yan etkileri konusuna göz atmış olabilirsiniz. Genel olarak tüm yan etkilerini aktarmış olduk.

İlaçların yan etkileri, daha da büyük bir rahatsızlığa dönüşebilmektedir. Bu sebepten dolayı da mutlaka tıbbi bir destek almanız gerekmektedir. En ufak bir yan etki belirtisinde acilen doktorunuza görünmenizi tavsiye etmekteyiz. Aksi taktirde daha kötü sonuçlar doğabilmektedir.

Rennie Mide İlacı Fiyatı

Genel olarak internet ortamında özellikle son dönemlerde ilaç fiyatları bir hayli araştırılmaktadır. Baktığımızda rennie mide ilacı fiyatı konusu da popülerler arasında yer almaktadır. Özellikle mide sorunu yaşayan kişiler, güncel olarak fiyat araştırması yapmaktadır.

Peki Rennie mide ilacı fiyatı ne kadar? Bu soruya net bir cevapla yorum yapmak mümkün olmayacaktır. Çünkü günümüzde ilaç fiyatlarında sürekli olarak bir değişim görünmektedir. Bu sebepten dolayı da kesin ve net cevap vermek yanlış olacaktır. Bu sorunun en doğru ve net cevabı için eczane ile görüşme yapmanız gerekmektedir. Eczaneler size güncel fiyatı direkt olarak vereceklerdir.

Rennie Mide İlacı Nasıl Kullanılır?

Rennie mide hapı, hekimler tarafından reçete edildiğinde uygun kullanımı da söylenecektir. Hekiminizin söylemiş olduğu uygun kullanım önerisi, en doğru şekilde olacaktır. Tableti ağzınıza alarak emmeli ya da çiğnemelisiniz. Günde maksimum kullanılacak tablet sayısı 12’dir. Aynı zamanda 12 yaştan büyük çocuk ve yetişkinlerde yemekten hemen 1 saat sonra, günde 3 defa alınması gerekmektedir. Tedavi süresine doktorunuz karar verecektir. Unutmayın ki ilacın fazla kullanımı, maalesef yan etkilerini de ortaya çıkarabilmektedir.

Bu içeriğimizde güncel olarak Rennie mide ilacı hakkında bilgileri aktarmaktayız. Umarım faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur.

Sıkça Sorulan Sorular

Rennie tablet, ağız yoluyla alınan bir ilaçtır. Emilerek ya da çiğnenerek kullanımı sağlanmaktadır.

Evet, önerilen ve uygun dozlarda Rennie ilacı kullanımında bir problem olmayacaktır. Fakat mutlaka doktorunuz ile iletişime geçmeyi unutmayın.

5/5 - (6 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu