Cinsel İlişki Sırasında Alt Karın Ağrısı Neden Olur?
Ağrı

Cinsel İlişki Sırasında Alt Karın Ağrısı Neden Olur?

Cinsel ilişki esnasında partnerler bazı problemler ile karşı karşıya kalabilmektedirler. Bunlara örnek olarak karın ağrısı şeklinde bir örnek verebiliriz. Son dönemlerde birçok kişi tarafından araştırılan ve merak edilen bir konudur. Bu sebepten dolayı da bu içeriğimizde sizlerle birlikte cinsel ilişki sırasında alt karın ağrısı neden olur konusuna göz atacağız. Gelin hızlıca sizlerle birlikte merak edilen konu başlıklarımıza bir göz atalım.

Cinsel İlişki Ağrısı Nedir?

Cinsel ilişki sırasında birçok çiftten ağrı gibi şikayetler duyabilmekteyiz. Bu günümüzde kadınlarda sıklıkla yaşanılan bir urumdur. Özellikle de cinsel yaşantısı yeni başlamış olan kadınlar, bu problemi sıklıkla yaşayabilmektedir. Bu noktada cinsel ilişki ağrısı günümüzde “Disparoni” adı ile birlikte bilinmektedir. Tek seferlik bir ağrı olduğunda ciddiye alınacak bir problem değildir. Fakat tekrarlandığında disparoni hastalığının sorununu işaret edebilmektedir.

Peki disparoni nasıl anlaşılabilir? Gelin hep birlikte bu sorunun cevabına maddeler halinde göz atalım.

Cinsel İlişki Sırasında Alt Karın Ağrısı Neden Olur
Cinsel İlişki Sırasında Alt Karın Ağrısı Neden Olur

Disparoni Nasıl Anlaşılır?

  • İlişki esnasında vajinaya girişte zorlanma,
  • İlişki esnasında vajinaya giriş sırasında, vajinanın vulvada ya da kasık bölgesinde bir ağrı hissetme,
  • İlişki esnasında pelvik taban kaslarını istemsiz olarak sıkma ya da kasma durumunda,
  • İlişki esnasında ağrı nedeni ile birlikte belirgin bir şekilde endişe duyma ya da korkma.

Burada yer alan maddeler, Disparoni adı verilan hastalığın işaretçisi olarak bilinmektedir. Tüm bu belirtilerin sürekli olarak ya da tekrarlayan bir şekilde 6 ay süreyle devam etmesi, kadınlarda sıkıntıya neden olabilecek disparoni hastalığının olduğu söz konusudur.

Cinsel İlişki Sırasında Alt Karın Ağrısı Neden Olur?

Cinsel ilişki esnasında alt karın ağrısı, günümüzde sıklıkla yaşanılan ve partnerlerin bir hayli şikayetçi olduğu bir konudur.  Bu durum genel olarak jinekolojik bir sorun olarak teşhis edilmektedir. Bu sebepten dolayı da mutlaka bir doktora başvurmanız ve muayene olmanız gerekmektedir. İlişki esnasında kasık ağrısı genel olarak; rahim, tüpler, yumurtalıklar gibi iç organları ilgilendiren problemler olarak bilinmektedir.

Bu içeriğimizde sizlerle birlikte Cinsel İlişki Sırasında Alt Karın Ağrısı Neden Olur konusuna göz atmaktayız. Umarım faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur.

Aynı zamanda Meteospasmyl Nedir konusuna da göz atmayı unutmayın. 

post

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu