Dexofen Ağrı Kesici Mi? & Dexofen Yan Etkileri
Ağrıİlaç

Dexofen Ağrı Kesici Mi? & Dexofen Yan Etkileri

Son dönemlerde Sağlıklı Yaşantı olarak ilaçlar hakkında bilgileri paylaşmaya devam etmekteyiz. Bunun yanında sizlerden gelen yorumları da cevaplamaya çalışmaktayız. Bu içeriğimizde Popüler ilaçlar arasında Dexofen’de yer almaktadır. Bu sebepten dolayı da ilaç ile ilgili birçok farklı araştırma söz konusu olmaktadır. Bu yazımızda ise Dexofen ağrı kesici mi sorusunun cevabına hızlıca göz atacağız. Gelin kısaca içeriğimize göz atalım.

Dexofen Nedir?

Dexofen, steorid olmayan sınıflandırmada yer alan bir ağrı kesici ilacıdır. Günümüzde eczanelerde tablet şeklinde bulunmaktadır. 25 mg etkin madde olan deksketoprofen içermektedir. Vücutta yer alan hasar ve yaralanmalar, iltihaplanmaya yol açmaktadır. Dexofen ise bu iltihaplanmayı engeller ve daha az prostaglandin üretilmesini sağlamaktadır. Hem ağrı hem de iltihap bu şekilde azalmaktadır.

Dexofen Ağrı Kesici Mi?

Dexofen, ağrı ve iltihap tedavilerinde kullanılan bir ilaç türüdür. Bu noktada birçok farklı hastalıklarda kullanılması tercih edilmektedir. Gelin kısaca maddeler halinde bir göz atalım.

 • Adet ağrılarında,
 • Akut kas iskelet sistemindeki ağrılarda,
 • Eklem rahatsızlıklarında,
 • Kireçlenme durumlarında,
 • Ameliyat sonrasındaki ağrılarda,
 • Gut hastalığına bağlı olan eklem iltihabı durumlarında.

Burada yer alan maddelere baktığımızda Dexofen Ağrı Kesici Mi sorusunun cevabına ulaşabilmekteyiz. Genel olarak yukarıda da bahsettiğimiz gibi ağrılarda ve iltihapları gidermede kullanılmaktadır. Tabi kullanmadan önce mutlaka doktorunuz ile iletişime geçmenizi tavsiye etmekteyiz.

Dexofen Nasıl Kullanılır?

Dexofen, kullanım dozu olarak ağrının tipine göre çeşitlendirilen bir ilaçtır. Bu noktada ağrının şiddeti ile süresi önemlidir. Genel olarak uygun ve normal kullanımın dozunun 8 saatte bir olmak üzere 1 tablet ilaç olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Aynı şekilde günlük maksimum doz 3 tablet şeklindedir. Yaşlı bireylerde, böbrek ya da karaciğer sorunu olan kişiler, tedaviye günlük 50 mg yani 2 tablet ile başlamaları gerekmektedir. Tabi herhangi bir hastalığı olan kişi, mutlaka Dexofen ilacını kullanmak için uzman bir doktora danışması gerekmektedir. Aksi taktirde bu ilacın kullanılması, sağlık açısından olumsuz sonuçlara sebebiyet verebilmektedir.

Dexofen Yan Etkileri

Birçok kişi kullandığı ilaçların yan etkilerini merak etmektedirler. Bu noktada tabi ki kullanılan ilacın yan etkisini bilmek ve öğrenmek, en doğal şeylerden birisidir. Sizler için dexofen yan etkileri konusunu araştırdım ve kısaca paylaşmak istiyorum. Gelin hızlıca bir göz atalım.

 • Karın ağrısı yaşama,
 • Hazımsızlık durumları,
 • Mide bulantısı,
 • Kusma,
 • İshal,
 • Döküntü yaşama,
 • Soluk alıp vermede zorlanma,
 • Yutkunma da zorlaşmalar.

Burada yer alan maddeler dexofen 25 mg nedir ne işe yarar sorusunu bizlere cevaplamaktadır. Genel olarak ilacı kullanan kişilerin bazılarında bu yan etkiler görünmektedir. Eğer sizlerde de bu tür sorunlar oluşursa mutlaka doktorunuz ile iletişime geçmeyi unutmayın. Doktorunuz en doğru yöntem ile birlikte tedavi işlemlerine başlayacaktır.

Bu içeriğimizde dexofen ağrı kesici midir konusuna göz atmaktayız. İlacımız eczanelerde kolaylıkla bulunabilen bir ilaç türüdür. İlaç ile ilgili görüşlerinizi, yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Dexofen, iltihap giderici grubunda yer alan bir ilaçtır. Ağrı kesici olarak kullanılan ve popüler olan ilaçlardan birisidir.

5/5 - (6 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu