Dışarıdan Bulaşan Spermle Hamile Kalınır Mı?
Gebelik & Doğum

Dışarıdan Bulaşan Spermle Hamile Kalınır Mı?

Günümüzde gebelik ile ilgili birçok farklı konu araştırılması yapılmaktadır. Genel olarak hamile kalma konusundaki araştırmalar, her geçen gün artmaktadır. Bu içeriğimizde de sizlerle birlikte dışarıdan bulaşan spermle hamile kalınır mı konusuna göz atacağız. Çünkü son dönemlerde bir hayli merak edilen ve bizlere sorulan sorulardan birisiydi kendisi. Gelin hızlıca bir göz atalım.

Kıyafet Varken Sürtünmeyle Gebe Kalınabilir Mi?

Öncelikle kıyafet varken yapılan ilişkide gebe kalınabilir mi sorusunu cevaplamak istiyorum. Gebelik oluşabilmesi için öncelikle sperm hücresinin vajinal kanaldan geçmesi ve yumurtaya ulaşması gerekmektedir. Yumurtaya ulaştığında da döllenmesi gerekmektedir. Bir bayanın üzerinde kıyafet varken sürtünme ile birliktelik olduğunda, sperm-vajina geçişi olmadığından dolayı gebelik oluşmaz. Bu noktada içinizin rahat olmasını söyleyebilirim.

Sürtünme İle Hamile Kalan Var Mı?

Anal cinsel ilişki, genel olarak halk arasında ters ilişki olarak tanımlanmaktadır. Normal şartlar altında anal cinsel ilişki, gebeliğe yol açmamaktadır. Fakat anal cinsel ilişki sonrasında dışarıya boşalma, vajinanın hemen üstüne doğru olursa bu durumda sperm hücrelerinin vajene ulaşması olası bir durumdur. Bu sayede de gebe kalınabilmektedir.

Anal cinsel ilişkide, dışarı ya da vajene bulaşma durumu olmazsa, hiçbir türlü gebelik oluşması mümkün değildir. Fakat yukarıda da dediğimiz gibi boşalırken çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Vajene yakın bir boşalma, gebelik riskini büyük bir oranda arttırmaktadır.

Dışarıdan Bulaşan Spermle Hamile Kalınır Mı?

Hamile kalmak için sperm hücrelerinin yumurtalığa gitmesi gerekmektedir. Bu noktada herhangi bir boşalmada dışarı ya da vajina çevresine doğru bir hareketlenme olursa, sperm hücresi direkt olarak vajene kadar ulaşabilmektedir. Bu tür durumlarda gebe kalınmasına sebep olacaktır.

Burada vermek istediğimiz cevabı umarım iyi bir şekilde ifade edebilmişizdir. Dışarıdan gelen sperm eğer vajina bölgesi ya da yakını olursa, hamile kalınabilme olasılığı vardır. Çünkü sperm hücresi yumurtalıklara kadar ulaşabilme imkanına sahiptir. Bu sebepten dolayı boşalma esnasında vajina ve çevresine uzak durulması gerekmektedir. Aksi taktirde istenmeyen gebelikler ortaya çıkacaktır.

Bu içeriğimizde sizlerle birlikte Dışarıdan Bulaşan Spermle Hamile Kalınır Mı konusuna göz atmaktayız. Umarım faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Aynı zamanda “Basur memesini kurutan krem” içeriğine de göz atmayı unutmayın.

5/5 - (2 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu