Yetişkinlerde Gaz Sancısına Kesin Çözüm (Harika Yöntemler)
HastalıkSağlıklı Yaşam

Yetişkinlerde Gaz Sancısına Kesin Çözüm (Harika Yöntemler)

Gaz problemi, günümüzde en sık rastlanılan ve problemli olan hastalıklardan birisidir. Bu noktada tabi birçok farklı neden ve çözüm yolları da bulunmaktadır. Son dönemlere baktığımızda bizlere gelen araştırmaların yetişkinlerde gaz sancısına kesin çözüm olduğunu görebilmekteyiz. Bu içeriğimizde de sizlerle birlikte bu konunun merak edilen başlıklarına göz atacağız. Gelin hızlıca ne tür konuların ve çözüm yollarının olduğuna göz atalım.

Gaz Sıkışması Nasıl Geçer?

Sağlıklı bireyler günde ortalama olarak 12-21 kez gaz çıkarmaktadır. Gaz çıkartma durumu tamamen sağlıklı ve tabi ki normal bir durumdur. Fakat bazen farklı durumlar nedeniyle bağırsakta birikmiş olan gaz dışarı atılamamaktadır. Bu da günümüzde gaz sıkışması olarak nitelendirilmektedir. Gaz sıkışması bu noktada kendini şişkinlik ve ağrı şeklinde belli etmektedir.

Gaz sıkışması neredeyse her yaşta görülebilen bir durumdur. Bebeklerde görülme olasılığı çok daha yüksek olmaktadır. Bu sorun herkesin zaman zaman yaşayabileceği bir sorundur. Bu sebepten dolayı da bir hayli araştırma konusudur. Peki gaz sıkışması nasıl geçer? Gelin hep birlikte konu başlıklarına geçelim ve ne tür yöntemlerin olduğuna birlikte göz atalım.

Kimyon ile Gaz Çıkarma

Kimyon ile Gaz Çıkarma
Kimyon ile Gaz Çıkarma

Kimyon, günümüzde en çok kullanılan baharat türlerinden birisidir. Bu noktada kimyonun gaz problemlerine bir hayli etkili olduğunu da söyleyebiliriz. Gaz sancısı problemi yaşandığında yemeklerinize ya da çayınıza kimyon katabilirsiniz. Hatta birçok kişi kimyonu bir bardak süte katıp karıştırmanızı bile tavsiye etmektedir. Bu sayede kolaylıkla gaz çıkarma probleminizi hafifletebilir, kısa bir süre içerisinde de ortadan kaldırabilirsiniz.

Sıcak Su Torbası Gaz Çıkarma

Sıcak Su Torbası Gaz Çıkarma
Sıcak Su Torbası Gaz Çıkarma

Gaz sancınıza en iyi gelecek şeylerden birisi de sıcak su torbasıdır.

Evde uygulanabilecek birçok farklı gaz çıkarma yöntemleri bulunmaktadır. Bunlardan birisi de sıcak su torbası uygulamasıdır. Ağrı hissedilen bölgeye sıcak su torbasını koymanız yeterli olacaktır. Sonucunda da sıcak su torbası, kasların gevşemesine ve ağrının hafifletilmesini sağlayacaktır. Kısa bir sürede de eski sağlığınıza kavuşmuş olacaksınızdır.

Uygulama yaparken sıcak su torbasının ağzının kapalı olduğuna ve bir torba içinde kullanmayı unutmamalısınız.

Zencefil

zencefil gaz çıkarır mı
zencefil gaz çıkarır mı

Gelelim zencefil gaz çıkarır mı sorusunun cevabını vermeye. Bildiğiniz üzere zencefil, doğal bir ağrı kesicidir. Bu noktada gaz sıkışmasının da neden olduğu ağrıları çok kısa bir süre zarfında ortadan kaldırmaktadır. Fakat zencefilin gerçek etkisinden yararlanabilmeniz için, onu doğru bir şekilde kullanmanız gerekmektedir.

Zencefilin ideal ölçü birimi 1 çay kaşığı olmaktadır. İster yemeklerinizde ister de çayınızın içine katarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Son derece sağlıklı ve ağrı kesici etkisini göstermeye başlayacaktır.

Sirke

Sirke 
Sirke

Şifalı etkileri ile birlikte öne çıkan sirke, gaz çıkarmada kullanılan etkin bir yöntemdir. Bu noktada mide ve bağırsak problemlerinde de sıklıkla başvurulan bir besin çeşididir.

Gaz sıkışması gibi problemlerde elma sirkesi, tavsiye edilen bir yöntemdir. Eğer sizlerde gaz sıkışması problemi yaşıyorsanız, bu yöntemi mutlaka denemelisiniz. Bir su bardağının içerisine su ve bir yemek kaşığı elma sirkesini karıştırın. Sonrasında da içerek kısa bir süre içerisinde problemin çözülmesini bekleyebilirsiniz.

Sirkeli su ile birlikte gaz sıkışmanız en kısa sürede çözülecektir. Aynı şekilde şişkinlik ve ağrı belirtileri de ortadan kalkacaktır.

Ilık Su & Kabartma Tozu

Ilık Su & Kabartma Tozu
Ilık Su & Kabartma Tozu

Sizlerde gaz çıkarma yöntemi arıyorsanız ve kesin sonuçlar almak istiyorsanız bu yöntemi denemeniz gerekmektedir. Kabartma tozu ve ılık su karışımı en çok bilinen ve işe yarayan yöntemlerden birisidir. Bu sebepten dolayı da listeye eklemek ve sizleri bilgilendirmek istedim.

Bir bardak ılık suyun içerisinde 2 ya da 3 kaşık kabartma yozu atmanız yeterli olacaktır. Bu sayede gaz problemi ortadan kalkacaktır.

Rezene Çayı

Rezene Çayı
Rezene Çayı

En çok araştırılan konulardan birisi de rezene çayı gaz çıkarma yöntemi olmaktadır. Rezene, genel olarak mide rahatsızlıklarında kullanılan bir bitki türüdür. Bu noktada rezene çayı da aynı şekilde hem gaz sancınız için hem de midenizin rahatlaması için harika bir yöntem olarak bilinmektedir. Günde düzenli olarak 1 bardak rezene çayı içmeniz, midenizi etkili bir şekilde rahatlatacaktır. Bu sayede gaz sancısından da kurtulmuş olacaksınızdır.

Bu içeriğimizde sizlerle birlikte yetişkinlerde gaz sancısı nasıl geçer konusuna göz atmaktayız. Umarım faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur.

Aynı zamanda Dex Forte Nedir konusuna da göz atabilirsiniz.

5/5 - (4 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu