Nurofen Boğaz Ağrısına İyi Gelir Mi?
İlaç

Nurofen Boğaz Ağrısına İyi Gelir Mi?

Günümüzde en çok kullanılan ve tavsiye edilen ilaçlardan birisi Nurofen olmaktadır. Her geçen gün daha fazla yaygınlaşmaktadır. Bu noktada hem ağrı kesici hem de ateş düşürücü nitelikleri ile birlikte ön plana çıkmaktadır. Peki Nurofen Boğaz Ağrısına İyi Gelir Mi konusunu sizlerde merak ediyor musunuz? Bu içeriğimizde kısaca bu tür cevaplara yer vererek aklınızdaki soru işaretlerini gidermeye çalışacağız.

Gelin hızlıca Nurofen ile ilgili tüm merak edilen soruların cevaplarına ulaşım sağlayalım.

Nurofen Nedir?

Nurofen, antiinflamatuvar olan bir ağrı kesicidir. NSAİİ grubunda yer alan bu ilacımız ibuprofen içermektedir. Vücut tarafından üretilmiş olan ve ağrılar, kızarıklar, ateş gibi iltihapların gelişmesinden sorumlu olan tüm maddelerin üretimini engellemektedir. Çeşitli ağrı şikayetleri için de hızlı bir etki sağlayan farklı formları da mevcuttur.

Nurofen Ne İşe Yarar?

Nurofen, ağrı ile iltihapların semptomatik tedavisinde güncel olarak kullanılmaktadır. Bu sebepten dolayı da belirtileri yok etmemektedir, sadece hafifletmektedir. Ateş düşürme, iltihapları yok etme gibi etkenleri ile birlikte ön plana çıkan bir ilaçtır.

Peki nurofen ne işe yarar? Gelin ilacı hangi durumlarda kullanabileceğinize maddeler halinde bir göz atalım.

 • Soğuk algınlığı ile grip belirtilerinde,
 • Akut kas-iskelet ağrılarının hafifletilmesinde,
 • Migren ya da baş ağrısı,
 • Gut hastalığında görülen eklem iltihabında,
 • Cerrahi operasyonlardan sonra oluşan ağrılarda,
 • Menstürasyon dönemi ağrılarının giderilmesi için,
 • Kronik eklem iltihabı ile akut bulgularının düzeltilmesinde.

Burada yer alan maddeler genel olarak Nurofen’in ne için kullanıldığını bizlere göstermektedir. Eğer bu tür şikayetleriniz varsa, doktor kontrolü altında bu ilacı kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Ayrıca “Yetişkinlerde Gaz Sancısına Kesin Çözüm” konusuna da göz atabilirsiniz.

Nurofen Boğaz Ağrısına İyi Gelir Mi?

Gelelim en çok araştırılan ve merak edilen konumuza. Birçok kişi araştırma olarak Nurofen Boğaz Ağrısına İyi Gelir Mi şeklinde sorgulamalar yapmaktadır. Bizlerde kısaca bu konuyu açığa çıkarmak ve kafanızdaki soru işaretlerini atmaya çalışacağız.

Nurofen, ağrı kesici ve ateş düşürücü niteliğinde bir ilaçtır. Bu noktada boğaz ağrısını tamamen kesmemektedir. Sadece boğazdaki ağrıları iltihapları temizleyerek hafifletmektedir. Genel olarak boğaz ağrıları için sprey tedavilerini denemenizi önermekteyiz.

Nurofen Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi, Nurofen’in de bazı yan etkileri bulunmaktadır. Genel olarak baktığımızda bilindik yan etkilerinin olduğunu da söyleyebilmek mümkündür. Sizler için bu yan etkilerini kısaca listelemek ve bilgilendirmek istiyorum. Gelin kısaca listemize birlikte göz atalım ve nelerin olduğuna bakalım.

 • Döküntü ya da kaşıntı,
 • Baş ağrısı, baş dönmesi,
 • Ödem,
 • Mide şişkinliği, yanması ya da hazımsızlık,
 • İshal ya da kabızlık,
 • Asabiyet,
 • Yorgunluk.

Burada yer alan maddeler, ilacın yan etkileri olmaktadır. Eğer sizlerde Nurofen yan etkileri belirtilerinden en az bir tanesinden şüphelenirseniz, mutlaka uzman doktora başvurmanız gerekmektedir. Doktorunuz sizlere doğru müdahaleyi en kısa zamanda gerçekleştirecektir

Bu içeriğimizde Nurofen Boğaz Ağrısına İyi Gelir Mi konusuna göz atmaktayız. Umarım faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Konu ile ilgili görüşlerinizi de yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Ayrıca Ponstan Forte kanamayı keser mi konusuna da göz atabilirsiniz.

post

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu