Göze Vuran Baş Ağrısı Tedavisi (Mutlaka Okuyun)
Göz Hastalıkları

Göze Vuran Baş Ağrısı Tedavisi (Mutlaka Okuyun)

Son dönemlerin en popüler konuları arasında ağrı konuları yer almaktadır. Genel olarak internette sağlık forumlarında ve sitelerde, birçok ağrı konusuna denk gelebilmekteyiz. Bunun yanında tabi ki ağrı çeşitleri farklı olarak bizleri karşılamaktadır. Baktığımızda son dönemlerde göze vuran baş ağrısı konusu, bir hayli popüler durumdadır. Bende bunun üzerinde bu konu ile alakalı detaylı bir araştırma yaptım. Gelin hep birlikte konumuza detaylı ve daha yakından göz atalım.

Göze Vuran Baş Ağrısı Neden Olur?

Öncelikle bu içeriğimizde göz ağrısı nedenleri konusuna bir göz atalım. Genel olarak göz kısmında vuran baş ağrısının en büyü sebebi küme tipi baş ağrısıdır. Bununla birlikte küme tipi baş ağrısı, dayanılmaz ve şiddetli bir şekilde vurmaktadır. Bununla birlikte gözün etrafında başlayarak yayılımlı bir şekilde ağrısını devam ettirmektedir. Boyun, omuz, yüz, baş ve diğer alanlara kolaylıkla yayılmaktadır.

Bu noktada eğer biraz daha  konuyu detaylı araştırmak istiyorsanız, mutlaka küme tipi baş ağrısı konusuna bir göz atmalısınız.

Göze Vuran Baş Ağrısı Tedavisi

Migren, sinüzit gibi ağrı hastalıklarında genel olarak farklı haplar yer almaktadır. Örnek vermek gerekirse Arveles buna örnek olmaktadır. Fakat göz ağrısı tedavisi kısmında pek fazla bir ilaç tavsiyesi verebilmek doğru olmayacaktır.

Bu noktada sizlere tavsiyemiz öncelikle göz doktoruna başvurmanızdır. Bununla birlikte göz doktorunuz size sorunu tespit edecektir. Çünkü göze vuran baş ağrısı, genel olarak gözlerde  oluşan bir hastalıkla kaynaklı olabilmektedir. Sizlerde hemen doktorunuza başvurabilir ve gerekli desteği hızlıca alabilirsiniz.

Küme Tipi Baş Ağrıları

Yukarıda bahsettiğim hastalık türünden birisi de küme tipi baş ağrısıdır. Kısa ve sık sık baş ağrısı atakları ile birlikte ön plana çıkmaktadır. Bu küme ile birlikte baş ağrıları haftalar hatta aylarca sürebilmektedir.

Genel olarak küme tipi baş ağrısı hızlı, bazen de auralı bir şekilde çıkmaktadır. Genel olarak baktığımızda üç saate kadar sürebildiğini söyleyebilmek mümkündür. Semptomları baş, boyun ve yüz kısımlarına doğru yayılarak inanılmaz bir ağrı ortaya çıkarmaktadır. Bununla birlikte kırmızı ve şiş gözleri de görebilmek tabi ki mümkün.

Göze Vuran Baş Ağrısı Nedenleri

Göz ve baş ağrısının birleşimi, maalesef sancılı ağrılara sebebiyet verebilmektedir. Günümüzde birçok hasta maalesef bu durumdan şikayetçi olmaktadır. Bu noktada tabi bu ağrının da farklı sebepleri olabilmektedir. Sizler için detaylı bir araştırma sağladım. Göze vuran baş ağrısını nedenlerini liste olarak hazırladım. Gelin hep birlikte listemizde hangi maddeler yer alıyor göz atalım.

  • Kuru göz,
  • Sinüzit,
  • Göz yorgunluğu,
  • Migren,
  • Göz enfeksiyonları,
  • Alerjiler,
  • Tolosa-Hunt sendromu,
  • Glokom.

Burada yer alan maddeler, genel olarak göze vuran baş ağrısı nedenleri arasında yer almaktadır. Eğer sizlerde bu tür ağrıdan şikayetçiyseniz, mutlaka uzman bir doktor ile görüşmeniz ve muayene olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde sağlığınız açısından olumsuz sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Bu içeriğimizde sizlerle birlikte göze vuran baş ağrısı tedavisi konusuna değinmekteyiz. Konu ile ilgili tüm görüşlerinizi, yorumlarda bizlerle birlikte paylaşmaktan çekinmeyin.

Sıkça Sorulan Sorular

Baş ağrısının göze vurmasında başlıca sebepler; göz enfeksiyonları, göz yorgunluğu, alerjik hastalıklar vb durumlar yer almaktadır.

Evet, baş ağrısı göze vurabilmektedir. Bu noktada sonuç olarak şiddetli ve rahatsız edici bir ağrı çeşidi de ortaya çıkabilmektedir.

Bu tür ağrılarda önceliğiniz dinlenmek ve rahatlamak olacaktır. Bununla birlikte soğuk ya da sıcak kompres, nemli bir bez ile gözleri dinlendirme gibi işlemler uygulanabilir. Fakat mutlaka uzman doktor gözetimi altında yapılması gerekmektedir.

Ayrıca dikkatinizi çekebilecek konu başlıkları:

5/5 - (22 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu