Majezik Sprey Nedir? Majezik Sprey Ne İşe Yarar?
İlaç

Majezik Sprey Nedir? Majezik Sprey Ne İşe Yarar?


Sağlıklı Yaşantı olarak güncel bilgileri aktarmaya devam etmekteyiz. Bildiğiniz üzere bir önceki içeriğimizde Majezik nedir konusuna sizlerle birlikte değinmiştik. Bu içeriğimizde de birçok kişinin merak ettiği Majezik sprey ne işe yarar konusuna hızlıca göz atacağız.

Özellikle son dönemlerde majezik sprey ile ilgili birçok soru gelmektedir. Ağrı kesici olarak kullanılan ilacın, bir de sprey türündeki ilacı bulunmaktadır. Peki Majezik sprey nedir? İşte bu içeriğimizde merak edilen tüm soruların cevaplarına sizlerle birlikte göz atacağız. Gelin hızlıca konumuza geçiş yapalım.

Majezik Sprey Nedir?

Majezik sprey ilacı, boğazda ve ağızda meydana gelen iltihaplanmaları ve ağrıları gidermek için kullanılan bir ilaçtır. Kısaca şu durumlarda da kullanılmaktadır:

 • Bademcik iltihabı,
 • Dişeti iltihaplanması,
 • Kötü ağız kokusu,
 • Faranjit,
 • Boğaz ağrıları.

Burada yer alan maddeler geçerli olduğunda, bu ilacı kullanabilirsiniz. Majezik, içerisinde yer alan çözeltisi ile birlikte ağız ve boğazda yer alan sorunlara büyük bir oranda etkili olmaktadır. Anti-inflamatuar ve ağrı kesici özellikleri ile birlikte, semptomatik tedavilerde kullanılmaktadır. Aynı zamanda diş tedavisi sonrasında koruyucu olarak da doktorlar tarafından reçete edilebilmektedir.

Majezik Sprey Ne İşe Yarar?

Günümüzde üretilen spreyler, genel olarak ağız içerisinde yer alan iltihapları gidermek için kullanılmaktadır. Majezik sprey ürünü de ağız iltihabı, yutak iltihabı, boğaz ağrısı, aft, faranjit, ağız kokusu, bademcik iltihabı, protez kullanımı gibi oluşan ağrıları kesmek için tercih edilmektedir. Aynı şekilde boğaz ilaçları ve solun sistemi ilaçları içerisinde yer almaktadır.

Majezik oral sprey, boğazda yer alan tüm sorunlar için etkili ilaçlardan birisidir. Piyasada yer alan en etkili ve işe yarayan isimlerden birisidir. Diş tedavisi sonrasında, koruyucu olarak da tercih edilmektedir. İçerisinde kortizon bulunmamaktadır. Sprey kısmını kullanamayanlar için ise, gargara şeklindeki kullanımı tercih edilebilmektedir.

Piyasa da şuan 30 ml’lik şişelerde ve mavi – beyaz kutu ile birlikte satışı gerçekleştirilmektedir. Eczanelerden kolaylıkla bularak satın alabileceğiniz bir ilaçtır.

Majezik Sprey Fiyat

Her içeriğimizde genel olarak fiyat başlıklarına yer vermekteyiz. En çok araştırılan konulardan birisi Majezik sprey fiyat konusudur. Genel olarak ilaçlara içeriklerimizde sabit bir fiyat vermemekteyiz. Çünkü baktığımızda sürekli olarak değişimlerin yaşandığını görmekteyiz. Bu sebepten dolayı da fiyat araştırması için Google ya da en yakın eczanenizi kullanmanızı önermekteyiz. Bu sayede majezik 0.25 sprey fiyat bilgisini de öğrenmiş olacaksınızdır.,

Majezik Spreyi Kimler Kullanamaz

Her bir ilaçta olduğu gibi, bu spreyde de bazı kişilerin kullanımı yasaklanmış durumdadır. Spreyin etkin ya da yardımcı maddeleri, maalesef bazı durumlarda yan etkisini gösterebilmektedir. Kısaca sizlerle birlikte bu konuya da değinmek istedim.

 • Spreyin etken maddesi ve yardımcı maddelerine karşı alerjisi olanlar,
 • Asetilsalisilik asit ya da steroid olmayan antiinflamatuar ilaçlara karşı hassasiyet,
 • 12 yaş altından küçükler,
 • Daha öncesinde bronkospazm, rinit ya da ürtiker gibi olaylara yol açan ilaçlara karşılık hassasiyeti olanlar,
 • Peptik ülseri olan kişiler ya da hastalığı öncesinde geçirmiş olanlar.

Burada yer alan maddeler, genel olarak ilacın kimler tarafından kullanılamayacağını bizlere göstermektedir. Bu tür sprey ilaçlarını kullanmadan önce, mutlaka uzman bir doktora danışmanızı tavsiye etmekteyiz. Bu sayede çok daha doğru bir kullanım olacaktır.

Majezik Sprey Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi, bu spreyin de bazı yan etkileri olabilmektedir. İçerisinde yer alan aktif madde olan diklofenak ve yardımcı maddeler, bazı yan etkileri de beraberinde getirmektedir. Peki nedir bu yan etkiler? Gelin hep birlikte göz atalım.

 • Sindirim sistemi reaksiyonları,
 • Baş dönmesi ya da baş ağrısı,
 • Ciltte reaksiyonlar,
 • İdrar yolunda sorunlar,
 • Alerjik reaksiyonlar.

Burada yer alan tüm maddeler, bizlere spreyin yan etkilerini kısaca göstermektedir. Eğer sizlerde Majezik sprey yan etkileri konusunu merak ediyorsanız, mutlaka baştan sona doğru okumanızı tavsiye etmekteyiz. Aynı zamanda herhangi bir belirti varsa, uzman bir doktora başvurmanız gerekmektedir.

Bu içeriğimizde Majezik sprey ne işe yarar konusuna değindik. Konu ile ilgili tüm görüşlerinizi, aşağıda yorumlarda belirtmekten kaçınmayın!

Sıkça Sorulan Sorular

Majezik spreyi özellikle diklofenak sodyuma alerjisi olanların kullanmaması gerekmektedir. Aynı zamanda hamilelik ya da emzirme döneminde olanlar, ciddi olarak karaciğer ve böbrek sorunları olanlar, doktora danışmadan kullanmaması gerekmektedir.

Majezik spreyi, hastalıktan etkilenen bölgeye sıkmanız ve hafifçe masaj yaparak uygulamanız gerekmektedir. Kullanım talimatlarında ya da doktorunuzun önerdiği gibi kullanmanız, sağlığınız için en doğrusu olacaktır.

Genel olarak yan etkileri kısmında; cilt reaksiyonları, mide bulantısı, baş ağrısı, baş dönmesi vb. durumlar ön planda olmaktadır.

5/5 - (5 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu