Oralac Nedir? Oralac Ne İçin Kullanılır?
İlaç

Oralac Nedir? Oralac Ne İçin Kullanılır?

Son dönemlerde birçok kişiden şuruplar hakkında farklı sorular almaktayız. Bunlardan birisi de Oralac isimli ilaçtır. Özellikle son dönemlerde aranma olarak bir hayli artmış durumdadır. Açıkçası ilaç ile ilgili piyasada pek fazla bilginin olmadığını belirtmemiz gerekmektedir. Bende bunun üzerine detaylı bir araştırma yaptım ve Oralac nedir gibi soruların cevaplarına eriştim.

İnternette ilaç ile ilgili pek bir bilginin yer almaması, maalesef araştırma yapan kişiler için de bir hayli olumsuz durumlardan birisidir. Bu noktada tabi birkaç kaynak bulabildim ki onlarda da çok kısa içerikler yer alıyor. Önemli olan başlıklardan tabi Oralac ne için kullanılır gibi konuların cevapları yer alıyor. Sizler için konu başlıklarına kadar ayırdım ve paylaşmaktayım. Gelin hep birlikte ilaç ile ilgili merak edilen soru başlıklarına geçiş yapalım.

Oralac Nedir?

Oralac, etken madde olarak Laktüloz taşımaktadır. Kalın bağırsağın aşağı kesimlerini asitleme görevi ile kalın bağırsağın aşağısına su çekmek amacı ile dışkının yumuşamasını sağlamaktadır. Bu sayede de aşağı kesimdeki basıncı arttırarak bağırsaktan çıkışını kolaylaştırmaktadır. Oralac şurup genel olarak kronik olarak kabızlık tedavilerinde kullanılmaktadır.

Oralac, ağız yolu ile birlikte alınan berrak, renksiz ve viskoz bir çözelti türüdür. Yüksek yoğunluklu polietilen şişeler içerisinde, ölçek kabı ile birlikte satışa sunulmaktadır. Ülkemizde neredeyse her bir eczanede kolaylıkla bulunan bir ilaçtır.

Ayrıca bkz: Monurol saşe

Oralac Ne İçin Kullanılır?

Gelelim bir sonraki konu başlığımıza. Genel olarak oralac nedir ne için kullanılır konusu araştırılmaktadır. Yukarıda da kabızlık ile ilgili sorunlarda kullanıldığını kısaca belirtmiştik. Şimdi birde maddeler ile birlikte ufak açıklamalar belirtmek istiyorum. Gelin hep birlikte bu maddelerin neler olduğuna birlikte göz atalım.

  • Kabızlık: Kalın bağırsakların normal olarak çalışma ritminin kazanmasını sağlamak.
  • PSE: Karaciğer koması ya da koma öncesinde, tedavi ile korunmasında kullanılmaktadır.
  • Gaita kıvamının yumuşak olmasının gerektiği durumlarda kullanılır.

Burada yer alan her üç madde de, ilacın genel olarak faydalarını bizlere aktarmaktadır. Doktorlar genel olarak bu tür durumlarda reçete olarak ilacı yazmaktadırlar. Eğer sizlerde Oralac şurup nedir sorusunun cevabını merak ediyorsanız, burada yer alan maddeleri okumanızı tavsiye etmekteyiz.

Oralac Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Genel olarak ilacın belli başlı kullanım oranları bulunmaktadır. Bu dozlar genel olarak doktorlar tarafından belirlenmektedir. Bu sebepten dolayı en sağlıklı yöntemler, doktor gözetimi ve tavsiyesi ile birlikte alınan ilaçlardır. Genel olarak Oralac ne kadar sürede etki eder sorusu, birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Bu noktada ilaç, genel olarak 2-3 gün içerisinde etkisini göstermektedir. Genel olarak tabi ilaç etkisi, vücut faktörleri ve hastalık türüne göre değişkenlik de gösterebilmektedir. Bu sebepten dolayı da Oralac 670 mg ilacının bilgilerinde 2-3 gün olarak bilgi verilmektedir.

Oralac Nasıl Kullanılır?

Oralac kullananlar olarak birçok farklı soruyu cevaplamaya özen göstermekteyiz. Bu noktada Oralac’ı mutlaka doktor reçetesi şeklinde kullanmanız gerekmektedir. Reçete edilen şekilde kullanmanız, en doğru ve sağlıklı biçim olacaktır. Tedavi sürecine hekim yönergelerine uyulması şart olmakla birlikte yanlış kullanım ya da talimat dışı uygulamalar, ilaçtan beklenmiş olan faydaların yok olmasını sağlamaktadır. Bu sebepten hastalığın olumsuz seyirde ilerlememesi adına, oralac 670 mg ml şurup laktüloz ilacını doğru şekilde kullanmanız gerekmektedir.

Bu içeriğimizde sizlerle birlikte oralac nedir konusuna değinmekteyiz. Umarım faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Konu ile ilgili görüşlerinizi, yorumlarda bizlerle birlikte paylaşmayı unutmayın.

Ayrıca bkz: Antibiyotikli göz damlası

5/5 - (4 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu