Göz Kapaklarında Ağırlık Uyku Hali (Dikkatli Olun)
AğrıGöz Hastalıkları

Göz Kapaklarında Ağırlık Uyku Hali (Dikkatli Olun)

Günümüzün en büyük problemlerinden birisi göz yorgunluğu konusudur. Özelikle telefon ve bilgisayar kullanımı yoğun olan alanlardaki kişilerde bu tür şikayetler bir hayli fazla durumdadır. Şikayetlerin yanı sıra tabi tedavi sürecinin hemen başlatılması da önemli bir konudur. Bu sebepten dolayı araştırma ile birlikte mutlaka bir göz doktoruna başvurarak, gerekli tedavilerin başlatılmasını sağlayabilirsiniz.  Bu içeriğimizde de sizlerle birlikte göz kapaklarında ağırlık uyku hali konusuna göz atacağız.

Göz kapaklarında uyku hali durumu, birçok kişi tarafından yaşanılmaktadır. Bu konu ile alakalı sizler için detaylı ve derinden bir araştırma yaptım. Bu yapmış olduğum araştırmaları sırasıyla listeledim. Şimdi hep birlikte hazırladığım başlıklarımıza geçiş yapabiliriz.

Göz Yorgunluğu Nedir?

Göz yorgunluğu tıp dilinde “astenopi” adı ile bilinmektedir. Göz sinirlerinin ve küçük kasların fazla çalışmasına bağlı olarak gözler yorulmaktadır. Bu noktada beslenme eksikliği, uykusuzluk, uzun süre araç sürme, dijital ekrana fazla bakma gibi sebepler bulunmaktadır. Günümüzde göz kapaklarında ağırlık nedenleri bazen de medikal bir rahatsızlıktan dolayı olabilmektedir. Bu hastalıklar genel olarak çocuklarda ve yetişkinlerde sıklıkla görülmektedir. Çocuklarda telefon ve bilgisayar büyük bir etken olduğunu belirtmeliyiz. Aynı şekilde ileri yaşlarda da göz yorgunluğu ile birlikte miyop gibi rahatsızlıklar da oluşmaktadır.

Ayrıca “Ferro sanol duedonal nedir” konusuna da göz atmayı unutmayın.

Göz Kapaklarında Ağırlık Uyku Hali

Göz kapaklarınızın ağırlaşması, genel olarak yukarıda yer alan göz yorgunluğu ile alakalı olmaktadır. Özellikle dijital ekranlara uzun süre bakıldığında ortaya çıkmaktadır. Bununla birlikte uzun süre araç sürme, az uyku gibi sebeplere de bağlı olabilmektedir. Bu genel olarak gözlerde ağırlık ve uyku hali konusuna da belirti olarak bizleri karşılamaktadır.

Şimdi gelin kısaca göz yorgunluğu belirtileri konusuna maddeler halinde bir göz atalım.

  • Odaklanmada zorlanma
  • Gözlerde yanma hissiyatı
  • Objeleri çift ya da bulanık görme
  • Göz kapaklarına ağırlaşma
  • Boyun yada baş ağrısı
  • Işığa karşı hissiyat yaşama
  • Göz çevresinde ya da alında ağırlaşma

Burada yer alan maddelerin hepsi, göz yorgunluğu hastalığının belirtileridir. Eğer sizlerde bu belirtilere uyan durumlar yaşarsanız, mutlaka doktorunuz ile iletişime geçmeyi unutmayın. Doktorunuz size gerekli bilgi ve tedaviyi en iyi şekilde uygulayacaktır.

Göz Yorgunluğuna Ne İyi Gelir?

Gün içerisinde mutlaka gözlerimize iyi bakmalıyız ve bazı konularda dikkat etmeliyiz. Özellikle bu konuda bitkisel ürünlerden destek alabiliriz. Salatalık, siyah çay gibi doğal ürünleri gözlerinize kompres yaparak, gözlerinizi dinlendirebilirsiniz. Soğuk bir suya batırılmış ıslak havluyu veya temiz bir bez ile de gözleri dinlendirebilme imkanınız bulunmaktadır. Aynı zamanda papatya çayı içmekte hem vücudunuzu sakinleştirecek, hem de gözlerinizi dinlendirecek adımlardan birisidir.

Bu içeriğimizde göz kapaklarında ağırlık uyku hali konusuna göz atmaktayız. Umarım faydalı ve bilgi içeren bir blog olmuştur. Sizlerin de bu konu ile alakalı kafasında soru işaretleri varsa, yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

5/5 - (8 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu