Göz Bozukluğu Baş Döndürür Mü?
Göz HastalıklarıHastalık

Göz Bozukluğu Baş Döndürür Mü?

Göz hastalıkları, günümüzde en sık rastlanılan durumlardan birisidir. Tabi bununla birlikte beraberinde getirdiği hastalıklar da mevcuttur. Bunlardan birisi de baş dönmesi durumudur. Bildiğiniz üzere ani olarak gelişen ve rahatsız edici durumlarda baş dönmeleri olabilmektedir. Peki göz bozukluğu baş döndürür mu? İşte bu soruya cevabını birazdan vermiş olacağız.

Gelin hızlıca konu başlıklarımıza geçiş yapalım. Merak edilen tüm soruları cevaplayalım ve sizlerin meraklarını giderelim.

Baş Dönmesi Nedir?

Baş dönmesi, sersemlik hissi ya da bayılabilecek duruma geldiği hissedilen bir durumdur. Baş dönmesi ile birlikte bulantı, kusma, soğuk terleme, bayıplma, dengesizlik gibi olaylar çıkabilmektedir. Vücutta yer alan kan, beyninize oksijen sağlamaktadır. Bu sebepten dolayı da kan beyne hızlıca gönderilmediği ya da kandaki oksijen miktarında azalma meydana gelmektedir.

Baş dönmesi durumuna ortostatik hipotansiyon olabilmektedir. Ortostatik hipotansiyon, ani olarak ayağa kalkmada, kan basıncının hızlı olarak düşmesi durumlarında ortaya çıkmaktadır.

Aynı şekilde bunun soğuk algınlığı, açlık gibi sık görülen hastalık ve enfeksiyonlar da, hipoglisemi (düşük kan şekeri), kalp sorunları, dehidrasyon, endişe ve panik gibi duygular da anlık olarak baş dönmesine neden olabilmektedir. Baş dönmesi olan kişiler, travmatik düşme ya da yaralanmalar için yüksek risk altında olmaktadır.

Ayrıca bkz: Aferin boğaz ağrısına iyi gelir mi

Göz Bozukluğu Baş Döndürür Mü
Göz Bozukluğu Baş Döndürür Mü

Göz Bozukluğu Baş Döndürür Mü?

Sağlıklı Yaşantı olarak, internette araştırılan ve cevabı pek fazla olmayan soruları cevaplamaya çalışmaktayız. Bu sorulardan birisi de Göz Bozukluğu Baş Döndürür Mü sorusudur. Gelin şimdi hızlıca bu sorunun cevabına geçiş yapalım.

Gözlerde yer alan bir sorun olduğunda, göz kasları odaklanmak için beyne birleşik olarak ve net görüntüler sağlamak için zorlanmaktadır. Bu durum baş dönmesine, oryantasyon bozukluğuna ve baş ağrısını tetikleyen göz yorgunluğuna da neden olabilmektedir. Başınızın dönmesine neden olabilecek yaygın sorulardan birisi, göz kaymasıdır.

Bu noktada görme bozukluğu baş döndürür mü sorusuna evet olarak cevap vermekteyiz. Tabi en doğru ve net cevabın doktorunuzun söyleyeceğini de unutmamalısınız.

Bu içeriğimizde sizlerle birlikte Göz Bozukluğu Baş Döndürür Mü konusuna göz atmaktayız. Umarım faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Sizlerde hemen sitemizde yer alan cinsel organda morluk neden olur konusuna göz atabilirsiniz.

5/5 - (3 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu