Aferin Boğaz Ağrısına İyi Gelir Mi?
Ağrıİlaç

Aferin Boğaz Ağrısına İyi Gelir Mi?

Günümüzde belirli dönemlerde farklı hastalıklar ile karşılaşmak mümkündür. Özellikle de mevsimsel geçişlerde farklı hastalık türleri bulunmaktadır. Son dönemlerde boğaz ağrısı bir hayli yaygınlaşmış durumdadır. Bu içeriğimizde ise sizlerle birlikte aferin boğaz ağrısına iyi gelir mi sorunun cevabına göz atacağız.

Aferin Nedir? Ne İşe Yarar?

Aferin, öksürük ve soğuk algınlığı gibi durumlarda kullanılan ilaçlardan birisidir. Öksürük ve soğuk algınlığı tedavilerinde doktorların sıklıkla reçete ettiği bir isimdir. Etken madde olarak parasetamol ile klorfeniramin özelliklerine sahiptir. Parasetamol; ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliğine sahiptir. Klorfeniramin ise; alerji önleyici etkisi ile ön plana çıkmaktadır. Aferin forte, kapsül toz ve şurup formları ile birlikte üretilmektedir.

Peki hangi durumlarda A-ferin kullanılır? Gelin hep birlikte hazırladığım liste ile birlikte göz atalım.

 • Öksürük,
 • Burun ve boğaz kaşıntısı,
 • Burun akıntısı, hapşırma ve nezle,
 • Vücut kırıklığında,
 • Ateşlenme ve soğuk algınlığı,
 • Boğaz, kas ya da baş ağrısı.

Genel olarak burada yer alan maddeler, ilacımızın ne tür durumlarda kullanıldığını bizlere göstermektedir. Eğer sizlerde bu konuda herhangi bir soru işareti taşıyorsanız, listemizde yer alan özelliklere mutlaka baştan sona doğru göz atabilirsiniz. Bu sayede Aferin ne işe yarar konusunun cevabını da öğrenmiş olabilirsiniz.

Boğaz Ağrısı Neden Olur?

Birçok kişinin en büyük şikayetlerinden birisi boğaz ağrısı neden olur konusudur. Hemen hemen herkesin yaşadığı durumlardan birisidir. Boğaz ağrısına yol açan bir çok farklı durum olabilmektedir. Bunları sizler için kısaca maddeler halinde listelemek istedim. Umarım faydalı ve bilgi içeren bir liste olmuştur. Gelin hızlıca göz atalım.

 • Kızamık durumlarında,
 • Suçiçeği hastalığında,
 • Grip ya da influenza durumlarında,
 • Soğuk algınlığı ya da nezle olma durumunda,
 • Enfeksiyonel türündeki hastalıklarda,
 • Soğuk içecek ya da soğuk yiyecek alındığında.

Burada yer alan maddeler genel olarak boğaz ağrısı ile direkt ilgili olmaktadır. Boğaz ağrısı durumlarında mutlaka doktorunuz ile iletişime geçmenizi tavsiye etmekteyiz.

Aferin Boğaz Ağrısına İyi Gelir Mi?

Günümüzde ilaçlar hakkında birçok farklı araştırmalar yapılmaktadır. Özellikle de aferin forte boğaz ağrısına iyi gelirmi gibi sorularla karşılaşmak mümkündür.

Aferin, öksürük ve soğuk algınlığı gibi durumlarda kullanılan bir ilaç türüdür. Bunun yanında burun ve boğaz kaşıntısı gibi durumlarda da tavsiye edilmektedir. Bu sebepten dolayı direkt olarak boğaz ağrısında da kullanıma uygun olan bir ilaçtır. Tabi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanızı tavsiye etmekteyiz.

Bu içeriğimizde aferin boğaz ağrısına iyi gelir mi sorusunu cevaplamaktayız. Sağlık alanında en güncel soruları sizler için cevaplamaya devam etmekteyiz. Genel olarak son dönemlerde ilaç kategorisine bir yoğunluğumuz bulunuyor. Sizlerin de eğer kafasında soru işaretleri varsa, yorum kısmında bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin.

Aferin Forte, boğaz ağrısı ile ateş düşürücü gibi durumlarda kullanılan bir ilaçtır. Özellikle boğaz enfeksiyonunu rahatlatma amacı ile birlikte kullanılabilmektedir.

Ayrıca bkz:

 1. Bekunis Ne İşe Yarar
 2. Zayıflama Yöntemleri
 3. Adet Olduktan 1 Hafta Sonra Yine Adet Olmak
4.8/5 - (9 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu