Tüp Mide Ameliyatı Nedir? Fiyatı Ne Kadar?
Ameliyat

Tüp Mide Ameliyatı Nedir? Fiyatı Ne Kadar?

Günümüzde ameliyat alanında birçok farklı seçenek yer almaktadır. Genel olarak zayıflama, yağ aldırma gibi ameliyat türleri, popüler olarak araştırılmaktadır. Bunlardan birisi de tüp mide ameliyatı olmaktadır. Bu içeriğimizde de sizlerle birlikte bu tüp mide ameliyatı konusuna göz atacağız.

Genel olarak bu ameliyat türü ile ilgili araştırılan birçok farklı konu yer almaktadır. Bu sebepten dolayı da detaylı olarak konuyla ilgili bilgilere yer vereceğiz. Lafı daha fazla uzatmadan başlıklarımıza geçiş yapabiliriz.

Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Tüp mide ameliyatı, kiloda belirli bir sınıra ulaşıldığında yapılan bir ameliyat türüdür. 25 ila 30 kilo sınırını geçen ve fazla kilolar statüsünde değerlendirilen kişilerde uygulanmaktadır. Bildiğiniz üzere fazla kiloya sahip olan kişiler, genel olarak daha sağlıksız bir hayat sürdürmektedir. Bununla birlikte egzersiz, diyet gibi zayıflama türleri de son derece zordur.

Tüp mide ameliyatı, obezite derecesine gelen hastalar için genel olarak tercih edilmektedir. Bu ameliyat türünde fazlalık olan kilonun %70’inin verilmesi hedeflenmektedir.

Hastanın tüp mide ameliyatından hemen sonrasında kilo vermeme imkanı yoktur. İştah kesildikten sonra bir öğünde yenmiş olan yemek miktarı ve yeme hızı azalmaktadır. Bununla birlikte de hızlı bir kilo verme durumu başlamaktadır. Genel olarak mide küçültme ameliyatı sonrasında spor ve farklı egzersizler yapılmaktadır. Bu sayede çok daha sağlıklı bir kilo verme olayı gerçekleşmektedir.

Tüp Mide Ameliyatı Riskli Midir?

Ameliyat olma konusu, genel olarak insanların kafasında risk kavramını kuran durumlardan birisidir. Bu sebepten dolayı da birçok cerrahi işlemin ilk olarak riski araştırılmaktadır. Günümüzde de tabi ki tüp mide ameliyatı riskleri konusu araştırılmaktadır.

Tüp mide ameliyatı, genel olarak birçok ameliyat içerisinde hafif yani orta derecede risk taşıyan bir ameliyat türüdür. Hastalar genel olarak herhangi bir ek sorun ile karşılaşmamaktadır. Komplikasyon görülme durumu ise oran olarak %2 şeklindedir. Ameliyat kapalı teknik ile yapıldığı için, aynı gün içerisinde ayağa kalkmak bile mümkündür. Hastanede genel olarak 3 ila 4 günlük bir yatış yeterli olmaktadır. Birkaç hafta içerisinde de normal hayata dönüş sağlanmaktadır. Takip sonuçları genel olarak mükemmele yakın bir seviyededir. Hastalar, ameliyattan sonraki günlerde kilo kaybetmeye başlamaktadırlar.

Ayrıca bkz: Bekunis 2 tane içilir mi

Tüp Mide Ameliyatı Fiyatları

Sağlık alanında konular hakkında en çok araştırılanlardan birisi de fiyatlardır. Burada da genel olarak sizlerden tüp mide ameliyatı fiyatları ile ilgili sorular gelmektedir. Genel olarak burada bu ameliyatı gerçekleştiren farklı alanlar bulunmaktadır. Her bir doktorun ya da kliniğin sunduğu fiyatlar genel olarak değişmektedir. Bu sebepten dolayı da sabit bir tüp mide ameliyatı fiyatı belirtmek doğru olmayacaktır.

İşinde uzman bir doktor bulmanızı ve güncel olarak bir fiyat almanızı tavsiye etmekteyiz.

Tüp Mide Ameliyatı Nedir
Tüp Mide Ameliyatı Nedir

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası

Genel olarak birçok farklı soruları bizlere sormaktasınız. Bu noktada tüp mide ameliyatı sonrası konusuna değinmek istiyorum. Sizler için ameliyat sonrasındaki süreci maddeler halinde paylaşmak istiyorum. Gelin hızlıca ne tür sürecin işlediğine bir göz atalım.

  • Yüksek tansiyon olan hastaların %70’inde genel olarak iyileşme görülmektedir.
  • Kalp hastalığı gibi riskler daha az orana düşer.
  • Obezite kaynaklı olan uyku bozuklukları ortadan kalkmaktadır.
  • Diyabet hastalığına sahip olan kişilerde iyileşme görülmektedir. Bu sayede ilaç kullanımına da gerek kalmamaktadır.
  • Solunum, astım, reflü gibi rahatsızlıklar da ortadan kalkmaktadır.
  • Kilo verme ile birlikte psikolojik olarak da bir rahatlama ortaya çıkacaktır. Bu da en önemli süreç unsurlarından birisirdir.

Burada genel olarak sizlerle birlikte mide ameliyatı sonrasındaki süreçleri kısaca aktarmaktayız. Bir hayli merak edilen konulardan birisiydi. Umarım sizler için de faydalı bir içerik olmuştur.

Genel olarak sizlerden gelen soruları cevaplamaya çalıştım. Bu noktada umarım sizler için yararlı bir blog içeriği olmuştur. Popüler konu olan tüp mide ameliyatı nedir konusuna değinmekteyiz. Sizlerde aşağıda yer alan yorum kısmına görüşlerinizi yazabilirsiniz.

Ayrıca bkz: Magnezinc ne işe yarar

Sıkça Sorulan Sorular

Tüp mide ameliyatı sonrasında kaçak olma ihtimali, genel olarak yüksek seviye olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Genel olarak en sık görüldüğü zamanlar 5. ile 8.gün arasında yaşanmaktadır. 10 Gün geçtikten sonra kaçak olma ihtimali en az seviyelere inmektedir.

Tüp mide ameliyatı fiyatı, genel olarak yapılan sağlık kuruluşlarına ve cerrahi işlemlere göre değişiklik göstermektedir. En net ve doğru fiyat bilgisi için, ameliyat olmak istediğiniz sağlık kuruluşu ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

5/5 - (3 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu