Bekunis Nedir? Bekunis Ne İşe Yarar?
İlaç

Bekunis Nedir? Bekunis Ne İşe Yarar?

Günümüzde onlarca farklı ilaç türü ile karşılaşabilmekteyiz. Genel olarak son dönemlerde birçok kişiden Bekunis araştırması yaptığını görmekteyim. Bende bunun üzerine bu ilaç hakkında bir içerik hazırlamak istedim. Gelin hızlıca Bekunis nedir konusuna göz atalım ve bizleri nelerin beklediğini görelim.

Bekunis Nedir?

Bekunis, genel olarak kabızlık tedavilerinde kullanılan bir ilaç türüdür. Ana etken madde olarak sennosid B ile bisakodil müshil görevlerini yer taşıyan uyarıcı bir laksatiflerdir.

Bağırsak hareketlerini artırmak ve dışkıyı yumuşatma amacını üstlenen bir ilaç türüdür. Bu noktada ilacın uzun süreli olarak kullanılması, bağırsak tembelliği ile su-elektrolit dengesizliğini de ortaya çıkarmaktadır. Bu sebepten dolayı da zayıflama ya da kabızlık gibi tedavilerde kullanılmamaktadır.

Bekunis’i kullandıktan hemen sonra beslenme değişiklikleri ile farklı türdeki önlemler ile kabızlığın tekrarı mutlaka önlenmelidir. Karın ağrısı, mide bulantısı, ishal gibi yaygın olarak görülen yan etkilerindendir. İlaç eczanelerde kolaylıkla bulanabilecek türdedir. Genel olarak draje formunda satılmaktadır. Doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Bekunis Ne İşe Yarar?

Bekunis, günümüzde kabızlık tedavilerinde kullanılan bir ilaçtır. Bun noktada kabızlığı tamamen ortadan kaldıracak bir etkiye sahip değildir. Fakat sonrasında kabızlığın tekrar yaşanmaması için kabızlığa neden olabilecek sorunları çözmek ve gerekli önlemleri alma konusunda etkili olmaktadır. Genel olarak 4 ila 6 saat arasında ilacın etkisi görülmektedir.

Burada genel olarak Bekunis ne işe yarar sorusunu sizlerle birlikte paylaşmaktayız. Şimdi gelin hızlıca fiyat ile ilgili merak edilen konulara bir göz atalım.

Bekunis Fiyat 2023

En çok araştırılan konular ve sorgulamalara baktığımızda Bekunis fiyat olduğunu kolaylıkla görebilmekteyiz. Bu noktada Sağlıklı Yaşantı olarak ilaç bilgi içeriklerinde fiyat paylaşımı yapmamaktayız. Çünkü sürekli olarak değişken bir pazar piyasası bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı da en güncel ilaç fiyatları için en yakın eczaneye sormanızı tavsiye etmekteyiz.

Bekunis Yan Etkileri

Her bir ilacın farklı etken maddeleri ve yardımcı maddeleri yer almaktadır. Tabi bununla birlikte ilaçların farklı yan etkileri de olabilmektedir. Peki Bekunis’in yan etkileri nelerdir? Gelin kısaca bu konuya da maddeler ile birlikte göz atalım.

  • İshal,
  • Mide bulantısı,
  • Halsizlik durumu,
  • Karın krampları,
  • Karın ağrısı,
  • Tansiyonun düşmesi,
  • Nefes alırken zorlanma,
  • Deride dökütnü,
  • Vücudun bazı yerlerinde şişme.

Burada yer alan tüm maddeler, genel olarak ilacın yan etkileri olarak bizleri karşılayabilmektedir. Eğer sizlerde Bekunis yan etkileri konusunda endişeliyseniz, mutlaka uzman bir doktora başvurmanız gerekmektedir. Aksi taktirde sağlığınız açısından olumsuz sonuçlar ile karşılaşabilmeniz mümkündür.

Bekunis Ne İçin Kullanılır?

Bekunis, günümüzde bir hayli popüler olan ilaç türlerinden birisidir. Genel olarak farklı türde ilaç araştırmaları gerçekleşmektedir. Bunlardan birisi de Bekunis ne için kullanılır sorgulamasıdır. Bekunis’i, kabızlık yaşadığınızda kullanım sağlayabilirsiniz. Bu noktada ilacın kabızlığı ortadan tamamen kaldırdığını söylemek pek mümkün olmamaktadır. Çünkü ilaç kabızlığa neden olan sorunları ortadan kaldırma görevini üstlenmektedir. Bu sayede kabızlık sorunlarını bu ilaç ile birlikte ortadan kaldırabilirsiniz.

Bekunis Zayıflatır Mı?

Bekunis, asla zayıflama amacı ile kullanılacak bir ilaç türü değildir. Bu sebepten dolayı bu şekilde bir niyet ile kullanmamanız gerekmektedir. Uzun süreli kullanım sağladığınızda su-elektrolit dengesinin bozulması ile bağırsak tembelliğine de yol açabilmektedir. Bu noktada mutlaka doktor tavsiyesi üzerine ilacı kullanmanız gerekmektedir. Aynı zamanda zayıflamak için dengeli beslenme ile hareketli yaşam çok daha etkili bir yöntem olmaktadır. Bu sebepten dolayı Bekunis zayıflatır mı sorusunun cevabına hayır olarak yanıt vermekteyiz.

Bekunis Günde Kaç Defa Kullanılır?

Gelelim en çok araştırılan ve bizlere sorulan sorulardan birisine. Genel olarak baktığımızda Bekunis günde kaç defa kullanılır sorusu, en çok yapılan araştırmalar arasında yer almaktadır.

Bekunis, hekimler tarafından farklı bir şekilde önerilmediği taktirde; yetişkin insanlarda gece yatmadan önce ağızdan su ile 1 kaplı tablet alınması önerilmektedir. Fakat hekiminiz size en doğru ilaç kullanma yöntemini belirtecektir.

Bekunis 2 Tane İçilir Mi?

Bekunis, kabızlık sorunlarını çözmek için kullanılan ve etken maddeleri güçlü olan bir ilaçtır. Bu noktada Bekunis 2 tane içilir mi sorusuna net bir cevap vermek doğru olmayacaktır. Genel olarak günde 1 tane olacak şekilde tavsiye edilmektedir. Fakat bu noktada doktorunuzun tavsiyesi üzerine hareket etmeniz gerekmektedir. Doktorunuzun tavsiyesi dışına çıkmamanız, sağlığınız için en etkili yöntem olacaktır.

Bu içeriğimizde sizlerle birlikte Bekunis nedir gibi ilaç ile ilgili merak edilen soruları cevaplamaktayız. Umarım faydalı bir içerik türü olmuştur.

Emzirme ya da hamilelik dönemi, kadın bireyler için riskli dönemlerdir. Bu sebepten dolayı Bekunis ya da farklı bir ilaç kullanmadan önce, mutlaka uzman bir doktora başvurmanız gerekmektedir.

5/5 - (5 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu