Magnezinc Nedir? Magnezinc Ne İşe Yarar?
İlaç

Magnezinc Nedir? Magnezinc Ne İşe Yarar?

Magnezinc ne işe yarar? Diye araştırırken bu sayfaya ulaştıysanız, anlaşılır prospektüs bilgisi için doğru yerdesiniz.

Çinko ve magnezyum içeren bu tablet, vücudumuzun sağlıklı bir şekilde çalışması için lâzım olan iki hayati minerali barındırması hasebiyle mühim bir takviyedir.

Peki, ne için kullanılır? Kullanım şekli ve dozu ne olmalı? İşte tüm cevaplar…

Magnezinc Nedir?

Magnezinc, mineral eksikliklerinin giderilmesinde kullanılan bir takviye ürünüdür. Magnezyum-çinko yetersizliklerini tedavi etmek, bunlara bağlı şikâyetleri ortadan kaldırmak amacıyla tercih edilir. (Cinsel performans düşüklüğü, halsiz hissetme, iştahsızlık, saç dökülmesi bunlardan bazılarıdır.)

Her bir film tablet, 30 miligram çinko mineraline eşdeğer miktarda çinko sülfat monohidrat ve 300 miligram magnezyum mineraline eşit oranda magnezyum oksit içerir.

Magnezinc Ne İşe Yarar? 

Demirden sonra vücudumuzda en çok bulunan eser mineral çinkodur. Magnezyumsa vücudumuzda en bol miktardaki dördüncü mineral olarak karşımıza çıkar.

Pek çok enzimin görevini sağlıklı biçimde yerine getirmesi, söz konusu minerallerin kâfi oranda varlığına bağlıdır. Bunun olmaması hâlinde çeşitli sağlık problemleri baş gösterir.

İşte Magnezinc, söz konusu minerallerin eksik olduğu durumlarda dışarıdan bir takviye olarak alınır. Yetersiz beslenme ve bağırsak emilim bozukluğu gibi -hem çinko hem de magnezyum eksikliğinin gözlemlendiği- durumlar için önerilir.

Yorgunluk, saçlarda dökülme, cinsel ilişkide performans kaybı ve buna benzer şikâyetlerin ortadan kaldırılmasında etkilidir. Kabızlık, ânî tansiyon yükselmesi, baş dönmesi, nedensiz çarpıntı, ritim bozukluğu gibi belirtilerin giderilmesinde de önemli bir etkiye sahiptir.

Kimler Magnezinc Kullanabilir?

Bu ilaç migren ve tip 2 diyabet tedavisi görenlere reçete edilebilir. Magnezyum ve çinko eksikliğinin eşzamanlı görüldüğü durumlarda kullanımı önerilir.

Fakat şu durumlardan birine sahip olmak Magnezinc’in işlevlerini etkileyebilir:

  1. Kan pıhtılaşma bozukluğu,
  2. Böbrek yetmezliği,
  3. Kanama bozukluğu,
  4. Kalp blokları.
  5. Gastrit veya inflamatuar bağırsak hastalığı da sindirim sisteminin magnezyum emilim oranına etki edebilir.

Magnezinc ne işe yarar? Cevapladık. İlacın kullanımına ilişkin sorularınız varsa eczacınıza ya da doktorunuza danışmayı unutmayın.

4.7/5 - (3 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu