Procto Glyvenol Krem Nedir? Ne İşe Yarar?
İlaç

Procto Glyvenol Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Günümüzde birçok farklı ilaç ismini ve bilgilerini sizlerle birlikte paylaşmaktayız. Son dönemlerde birçok kişiden Procto Glyvenol nedir gibi sorgulamalar yapıldığını görmekteyiz. Bu sebepten dolayı da bu ilaçla ilgili merak edilen soruları cevaplamaya çalışacağız. Gelin hızlıca konu başlıklarımıza geçiş yapalım.

Procto Glyvenol Nedir?

Procto Glyvenol, basur hastalıklarında kullanılan krem türlerinden birisidir. Günümüzde birçok farklı kişide Hemeorid yani basur sıkıntısı görülmektedir. Basur hastalığı için genel olarak tedavilerde kremler kullanılmaktadır. Bu tedavi için kullanılan ilaçlardan birisi de Procto Glyvenol krem diyebiliriz.

Günümüzde bakıldığında birçok kişinin basur kremi olarak da adlandırdığını söyleyebiliriz.

Piyasada beyaz renkli olarak ve hafif bir kokuya sahip bir şekilde bulabilmekteyiz. 30 gramlık bir kap içerisinde satılan, iç ve dış basur sorunlarını çözen bir krem türüdür. Bu ilaç genel olarak antihemoroidaller şeklinde isimlendirilen gruba dahil olmaktadır. Hemoroidin sebep olduğu kaşıntı, ağrı gibi farklı durumlarda da hızlı bir şekilde tedavi eden ilaçtır. Uzun dönemden bu yana kullanılan ve aynı zamanda ilacın fitil şekilde de formlarının yer aldığını belirtmeliyiz.

Procto Glyvenol Krem

Genel olarak birçok kişiden ilacın hangi tedavilerinde kullanıldığı konusu araştırılmaktadır. Gelin hızlıca maddeler halinde bir göz atalım ve bizleri nelerin beklediğini bir görelim.

  • İç ve dış basur tedavilerinde kullanılır.
  • Basur acılarını azaltmak amacı ile kullanılır.
  • Hemoroid ağrıları, damalar şişlikleri ve kaşıntılarda kullanılır.
  • Makat bölgede yer alan farklı durumlardan dolayı ortaya çıkmış olan kaşıntı, ağrı ve iltihap sorunlarını gidermede kullanılır.
  • Bölgesel olarak uyuşma sağlayan hücrelerin sinirsel uyartılarını engeller.
  • Küçük kan damarlarında oluşan iltihapları iyileştirir.

Burada genel olarak Procto Glyvenol krem ne işe yarar ve hangi hastalıklarda kullanılır sorularının cevaplarını aktarmaktayız.

Procto Glyvenol Krem Nasıl Kullanılır?

İlaç alanında en çok araştırılan konulardan birisi de ilaçların nasıl kullanıldığı kısmıdır. Genel olarak burada da Procto Glyvenol Krem Nasıl Kullanılır sorgulaması yapılmaktadır. Gelin hızlıca bu konuya da bir göz atalım.

  • PROCTO-GLYVENOL’ü hemoroid belirtisi gidene kadar sabah ve akşam şeklinde kullanmanız gerekmektedir. Belirtileri genel olarak azaldığında doz günde 1 uygulama olacak şekilde olmalıdır.
  • PROCTO-GLYVENOL’ü belirtiler ortadan kaldırana kadar kullanmanız gerekmektedir. Belirtiler genel olarak bir haftadan daha uzun sürerse, doktorunuza danışmanız gerekmektedir.
  • Önerilen İçerik: Ponstan forte kanamayı keser mi

Procto Glyvenol Fiyat

İlaç dünyasında en çok merak edilen konulardan birisi Procto Glyvenol fiyatı olmaktadır. İlacın genel olarak bilgileri ile birlikte, haliyle fiyatı da en çok araştırılan konulardan birisi olmaktadır. Sağlıklı Yaşantı olarak maalesef Procto Glyvenol fiyatı konusunda net ve güncel bir bilgi verememekteyiz. Çünkü ilaçların sürekli olarak değişen ve güncellenen bir fiyat listesi bulunmaktadır. Eğer bu konuda Procto Glyvenol ilacı ile ilgili bir fiyat bilgisi arıyorsanız, eczane üzerinden kolaylıkla fiyat alabilirsiniz. Procto Glyvenol, eczaneden alınması gerekilen bir ilaçtır. Bu sebepten dolayı mutlaka eczaneden alışveriş yapmanızı tavsiye etmekteyiz. 

Procto Glyvenol Fitil

İlacın yukarıda birde fitil olarak satıldığını da sizlere iletmiştik. Procto Glyvenol fitil ilacı, hemoroid ve makat bölgelerde yer alan diğer sorunlar için kullanılmaktadır. Topikal olarak kullanılan diğer antihemoroidaller olarak isimlerinden basur tedavisinde aynı şekilde kullanılmaktadır. İlaç sarı bir rengi olan ve torpido şekilli, çatlaksız kaygan şeklinde üretilmektedir. Her bir kutuda 10 tane fitil bulunmaktadır.

Bu içeriğimizde sizlerle birlikte Procto Glyvenol ne işe yarar konusuna göz atmaktayız. Umarım faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Aşağıda yer alan yorum kısmına, konu ile ilgili görüşlerinizi belirtmekten çekinmeyin.

Sıkça Sorulan Sorular

Hamilelik ve emzirme dönemleri, kadınlar için riskli dönemler arasında yer almaktadır. Bu noktada ilacı kullanmadan önce mutlaka uzman bir doktora başvurmanız gerekmektedir.

Procto Glyvenol ilacının kullanım süresi, doktorunuzun önerdiği zaman süresince devam etmelidir. Bu noktada mutlaka doktorunuzun önerdiği süre kadar kullanmanız gerekmektedir.

5/5 - (11 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu