Flagyl Nedir? Flagyl Ne İşe Yarar? (500 MG)
İlaç

Flagyl Nedir? Flagyl Ne İşe Yarar? (500 MG)

Günümüzde ilaç alanında birçok farklı isim ile karşılaşabilmek mümkündür. Bunlardan birisi de “Flagyl” olmaktadır. Flagyl, hem internet ortamında araştırılıyor, hem de sizlerden yoğun bir soru gelmektedir. Bizlerde bunun üzerine detaylı bir içerik hazırlamak istedik. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan konumuza geçiş yapabiliriz. Bu sayede birçok kişinin merak ettiği Flagyl nedir konusuna da değinmiş olacağız.

Flagyl Nedir?

Üreme ile sindirim sistemi, kalp, akciğer, kan, sinir sistemi, cilt, kemikler, eklem alanları ve vücudun diğer alanlarında bakterilerin ve parazitlerin tedavsinde kullanılan bir ilaçtır. Etken olarak metrafonidazoldür. Eczanelerde film tablet, oral olarak süspansiyon ve enjeksiyonluk çözelti yani serum şekillerinde satışa sunulmaktadır. Aynı zamanda flagyl hapı mide bulantılarında, ishal ya da kabızlık durumlarında, karın ağrısı, baş ağrısı ya da iştah kaybı gibi durumlara da yan etkisi görülen bir ilaçtır.

Flagyl Ne İşe Yarar?

Şimdi de en çok merak edilen sorulardan birisine geçiş yapmaktayız. Bu alanda da Flagyl ne işe yarar sorusunun cevabına kısaca cevap vereceğiz.

 • Akciğer, kemik, mide, bağırsak ve beyin enfeksiyonlarının tedavisinde,
 • Diş apsesi ile diş enfeksiyon alanları yani ağız enfeksiyonlarıtedavisinde,
 • Basınca dayalı olarak geliştirilen vücut yaraları ve bacak yaralarının tedavisinde,
 • Ameliyattan sonra oluşabilecek olan enfeksiyonların önlenmesinde,
 • Pelvik inflamatuvar, bakteriyel vajinoz hastalık gibi cinsel organ enfeksiyonlarında.

Ayrıca bkz: Basur memesini kurutan krem

Flagyl Kimler Kullanamaz

Birçok hastamızın bizlere yöneltmiş olduğu sorulardan birisi de flagyl kimler kullanamaz olmaktadır. Sizler için de bu sorunun cevabını maddeler halinde paylaşmak ve sizleri bilgilendirmek istiyorum.

 • Şiddetli olarak böbrek yetmezliği durumlarında,
 • Sinir sistemi ile alakalı bir hastalık durumunda,
 • Kan ile ilgili olarak genetik hastalıklarda,
 • Karaciğer hastalığı durumlarında.

Burada yer alan maddelere mutlaka göz atmanızı tavsiye etmekteyiz. Eğer bu tür bir rahatsızlıklarınız ya da durumlarınız varsa, mutlaka doktorunuz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. O noktada doktorunuz sizlere en doğru cevabı ve bilgiyi verecektir. Aynı zamanda flagyl ne için kullanılır sorusunun cevabına da, yukarıdaki başlığımızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Flagyl Fiyatı

Sağlıklı Yaşantı olarak, her geçen gün içeriklerimizi güncellemeye ve sizlerle birlikte bilgilendirme yapmaya devam etmekteyiz. Yukarıda genel olarak Flagyl 500 ilacı ile ilgili tüm içerikleri aktarmaya çalıştık. Şimdi de fiyat konusuna değinmek istedim. Bizler ilaç fiyatlarını paylaşmamayı tercih etmekteyiz. Çünkü sürekli olarak zam vb olaylar geldiğinden, fiyatları sabit tutabilmek mümkün olmamaktadır. Eğer sizlerde flagyl 500 mg ilacının fiyatını merak ediyorsanız, yakın bir eczane üzerinden ya da internet e-ticaret sitelerinden fiyat alabilirsiniz.

Ayrıca bkz: Bekunis nedir

Flagyl Yan Etkileri

Yukarıda genel olarak flagyl şurup ile alakalı bilgileri sizlere aktarmaktayız. Peki bu ilacın yan etkileri nelerdir? Eğer sizlerde bu sorunun cevabını merak ediyorsanız doğru alandasınız. Gelin kısaca cevabımıza geçiş yapalım.

 • Mide bulantısı ya da kusma,
 • Karın ağrısı oluşturma,
 • İştahsızlık oluşturma,
 • Baş ağrısı oluşturma,
 • Ağız kuruluğu ya da ağızda hoş olmayan bir tat,
 • Ağız ya da dil üzerinde tahriş oluşturma.

Burada da sizler için flagyl yan etkileri hakkında bilgileri aktarmaktayız. Buradaki maddelere dikkat ederek, sizlerde oluşan yan etkiler ile birlikte karşılaştırma yapabilirsiniz. Eğer herhangi bir yan etki belirtisinden şüpheleniyorsanız, mutlaka uzman bir doktor ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Yoksa sağlığınız açısından olumsuz bir sonuç ile karşılaşabilirsiniz.

Bu içeriğimizde sizlerle birlikte Flagyl Nedir konusuna değinmekteyiz. Umarım faydalı bir içerik olmuştur. Aynı zamanda konu ile ilgili görüşlerinizi, yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Ayrıca Prednol nedir içeriğine de göz atmayı unutmayın.

5/5 - (14 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu