Majezik DUO Nedir? Güncel Fiyatı 2023
İlaç

Majezik DUO Nedir? Güncel Fiyatı 2023

En çok merak edilen soruları cevaplamaya ve sizleri bilgilendirmeye devam etmekteyiz. Son dönemlerde birçok kişiden Majezik duo nedir gibi sorular almaktayız. Bu sebepten dolayı da bu içeriğimizde bu konuya açıklık getireceğiz.

Dilerseniz hızlıca Majezik DUO ile ilgili merak edilen konulara geçiş yapalım.

Majezik DUO Nedir?

Majezik DUO, sarı renkli ve bir tarafın çentikli olan, bir tarafı ise Sanovel logolu olan oblong film kaplı tablet türüdür. Her bir tablet içerisinde 100 mg flurbiprofen ile 8 mg tiyokolşikosid içeren 15’er tabletlik blister ambalajlarda sunulmaktadır. Bu noktada Majezik DUO,  flurbiprofen ve tiyokolşikosid isimli etken maddeleri içermektedir.

Flurbiprofen, çeşitli ağrıları hafifletme ya da ortadan kaldırmak için kullanılır. Steroid olmayan antiinflamatuvar ilaçlar (NSAİ) olarak bilinen grup içerisinde yer almaktadır.

Tiyokolşikosid ise kas gevşetici etkenine sahiptir. Ağrılı kas spazmlarının tedavilerinde sıklıkla kullanılan bir etkendir.

Ayrıca bkz: Lustral kullananlar yorumlar

Majezik DUO Nasıl Kullanılır?

İlacın içerisinde yer alan maddelere göre, Majezik DUO günde 2 defa 1 tablet yani bir günde en çok 2 tablet yemekten sonra alınmalıdır. Bu şekilde uygun Majezik DUO kullanım rehberini uygulayabilirsiniz.

Majezik DUO Ne İşe Yarar?

Majezik DUO, ağrı kesici görevini üstlenen bir ilaç türüdür. Dilerseniz gelin maddeler halinde ne tür faydalarının olduğuna bir göz atalım.

 • Kireçlenme durumlarında,
 • Boyun, sırt ve bel bölgelerinde ağrılı sendromlar,
 • Eklem dışı romatizmalarda,
 • Ameliyat sonrasında oluşan ağrılarda,
 • Travma durumlarında.

Burada yer alan maddeler, genel olarak Majezik DUO ilacının faydalarıdır. Eğer kafanızda Majezik DUO ne işe yarar sorusu varsa, mutlaka bu listeyi okumanızı tavsiye etmekteyiz.

Majezik DUO Fiyatı

Genel olarak her bir ilacın en çok fiyat konusu merak edilmektedir. Bizlerde genel olarak ilaç tavsiyelerinde sizlerle paylaşmaya çalışmaktayız. Bu noktada tabi Majezik DUO fiyatı konusunda sabit bir fiyat belirleyememekteyiz. Çünkü sürekli olan değişen bir piyasa durumundayız. Güncel fiyat listesi için internet üzerinden ya da en yakın eczane üzerinden yardım alabilirsiniz.

Ayrıca bkz: Madefix krem ne işe yarar

Majezik DUO Yan Etkileri

 • Solunumda güçlük çekme,
 • Bağırsak ve mide kanaması,
 • Gözlerde ve deride rengin sarıya dönüşmesi,
 • Halüsinasyon görme,
 • Bulanık ya da çift görme,
 • Vücutta sıvı birikimi,
 • Baş ağrısı ya da yüksek ateş,
 • El, ayak, bilek, yüz, dudak gibi kısımlarda şişme,
 • Baygınlık geçirme,
 • Deride döküntü yaşama.

Burada yer alan tüm maddeler, Majezik DUO yan etkileri olarak bizleri karşılamaktadır. Genel olarak ciddi yan etkilerinin olduğunu ve en ufak bir hissetmede doktorunuza başvurmayı unutmayın.

Bu içeriğimizde sizlerle birlikte Majezik DUO nedir konusuna değinmekteyiz. Umarım faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur.

Majezik DUO, genel olarak baş, diş ve adet ağrılarını kesme amacı ile kullanılmaktadır. Majezik Duo, normal şartlarda mide ağrısı yapmamaktadır. Fakat yan etkilerinde Mide bulantısı, kusma vb etkenlerin olduğunu da unutmamak gerekli.

Evet, Majezik DUO ateş düşürücü etkisine sahip bir ilaç türüdür. İçerisinde yer alan ibuprofen ve parasetamol etken maddeleri, ateş düşürme konusunda etkili olmaktadırlar.

Majezik DUO, adet geciktirici yapıya sahip olan bir ilaç değildir. İlacın temel görevi ateş düşürücü ve ağrı kesici olarak ön plana çıkmaktadır.

Majezik DUO, genel olarak yemeklerle birlikte alınması gerekilen bir ilaçtır. Bu sayede yemekle birlikte alındığında mide hassasiyetini azaltmış ve sindirim sistemine uygun olarak ilaç kullanımı gerçekleştirmiş olacaksınızdır.

5/5 - (12 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu