Basur Memesini Kurutan Krem (Tavsiyeler)
Hastalıkİlaç

Basur Memesini Kurutan Krem (Tavsiyeler)

Basur memesini kurutma ile ilgili günümüzde onlarca farklı araştırma yapılmaktadır. Bu noktada basur ile ilgili içerik üretmeye de devam etmekteyiz. Bu içeriğimizde de binlerce kişinin merak ettiği bir konuya değineceğiz. Bildiğiniz üzere birçok kişi basur memesini kurutan krem araştırması yapmaktadır. Bizlerde bu konuyu biraz daha açarak detaylı bir şekilde bilgilendirme yapacağız.

Basur Nedir?

Basur, makat çevresinde yer alan toplardamarların gevşeyerek dış tarafa sarkması sonucunda makatta ortaya çıkan rahatsızlıktır. Maalesef can yakıcı özelliğinden dolayı, günümüzde insanların en korktuğu hastalıklardan birisidir. Ağrı ile makat bölgesinden genel olarak kan gelme şekliyle görülmektedir.

Basur, toplamda 4 farklı evreden oluşmaktadır. Toplum içerisindeki analizlere göre 4 kişiden 1’inde görülecek düzeydeki yaygın bir hastalık türüdür. Bu noktada basur nedir sorusunu sizlere cevaplamış bulunmaktayız.

Basura Ne İyi Gelir?

Gelelim en çok araştırılan ve merak edilen konulardan birisine. Basur, en çok korkulan hastalık tiplerinden birisidir. Yakalanan kişiler de hemen tedavi olmak ve bu hastalıktan kurtulmak isterler. Peki basura ne iyi gelir? İşte bu içeriğimizde kısaca bu konuya da sizlerle birlikte değineceğiz.

Basur Memesini Kurutan Krem
Basur Memesini Kurutan Krem

Basur, makat bölümünde yer alan ve en yaygın rahatsızlık türlerinden birisidir. Hastalık evlerden oluştuğu için, tedavi şekillerinde genel olarak farklılıklar gösterebilmektedir. Basur için kullanılan ilaç türleri ile tedavi yöntemlerinin mutlaka doktor tavsiyesi ve göz altında uygulanması gerekmektedir. Bununla birlikte uzman doktorlardan öneri alınmadan, asla ilaç kullanımı olmamalıdır. Basura genel olarak iyi gelen bazı kremler yer almaktadır. Bunları kısaca kullanıcı tavsiyeleri ve önerilerine göre listelemek istiyorum.

  • Proctolog & Procto Glyvenol
  • Daflon

Burada yer alan her iki ilaç türü de, en çok tavsiye edilen ve kullanılan ilaçlardır. Buradaki ilaçları asla doktorunuza danışmadan kullanmamanız gerekmektedir. Aksi taktirde olumsuz sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Ayrıca bkz: Çocuklarda öksürüğü ne keser

Basur Memesini Kurutan Krem

Günümüzde basur memesi, kişinin dışkılama esnasındaki aşırı zorlama ve ıkınması ile birlikte ortaya çıkmaktadır. Bu noktada şiddetli olarak ıkınma sonucunda makat kısmında yer alan toplardamarlar, dışarı sarkmaktadır. Anal kanal üzerinde bulunan iltihaplı dokular olduğu da bilinmektedir. Bu noktada memelerin kan damarları içerdiğini de söyleyebiliriz. Bunların sarkması durumunda da kişinin hayat kalitesini düşürmekle birlikte can sıkıcı ağrılar da ortaya çıkmaktadır. Birçok kişi genel olarak basur memesi nasıl geçer gibi sorgulamalar yapmaktadır.

Basur memesi, genel olarak tedaviye gerek kalmadan geçen bir hastalık türüdür. Fakat 1 haftadan bir uzun süre belirtiler devam ediyorsa, mutlaka doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir. Kişinin ağrı ya da kaşıntı gibi durumları yaşamasına neden olan bu durumlar, bazı farklı yöntemler ile giderilmektedir. Genel olarak bu noktada lifli gıdaların tüketilmesi ve egzersizlerin yapılması önemli bir konudur. Bu sayede bağırsak hareketleri daha hızlı çalışacaktır. Sonuç olarak da ıkınma ile kabızlık problemi de ortadan kalkacaktır.

Bu içeriğimizde sizlerle birlikte basur memesini kurutan krem konusuna göz atmaktayız. Umarım faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Aynı zamanda sitemizde yer alan yüze buz sürmenin zararları nelerdir konusuna da göz atabilirsiniz.

5/5 - (6 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu