Simflat Nedir? Simflat Ne İşe Yarar?
İlaç

Simflat Nedir? Simflat Ne İşe Yarar?

Simflat, her geçen gün popülerliği artan ilaç türlerinden birisidir. Bu noktada tabi popülerliği ile birlikte, soruların da arttığını görebilmekteyiz. Bizlerde ilaç ile ilgili en çok sorulan soruları, bir arada toplamaya karar verdik. Tüm soruların da cevaplarını altına ekledik. Dilerseniz Simflat nedir ile ilgili tüm merak edilen sorulara geçiş yapalım. Bu sayede kafanızda ilaç ile ilgili soru işaretlerini de atmış olabiliriz.

Simflat Nedir?

Simflat, etken madde olarak Otilonyum bromür ile Simetikon taşıyan bir ilaçtır. Simflat, sindirim sisteminin düz kasları üstünde etki göstererek, spazmları yani kasılmaları gidermektedir. Bununla birlikte Hareket bozukluklarını düzenleme, şişkinlikleri (gazı) giderme, kargın ağrısı gibi birçok sorunu da ortadan kaldırmaktadır. Genel olarak bağırsak sendromu tedavisinde ve gaza bağlı olan ağrılı bağırsak spazmları, hareket bozukluğu ve şişkinlik gibi karakterize gibi diğer sindirim sistemi şikayetlerinin rahatlatılması için kullanılmaktadır.

Simflat Ne İşe Yarar?

İlacın ne tür durumlarda kullanıldığını sizlerde mi merak ediyorsunuz? Hiç endişe etmeyin çünkü detaylı bir liste ile sizlere iletmek istiyorum. Gelin hep birlikte Simflat ne işe yarar konusuna hızlıca geçiş yapalım.

 • Sindirim kanalında yer alan gaz nedeni ile oluşan ağrı durumlarını tedavi eder,
 • Sindirim sistemi üzerindeki düz kaslara etki eder ve spazmları ortadan kaldırır,
 • Aşırı gaza bağlı olarak ağrılı bağırsak spazmlarını tedavi eder,
 • Şişkinlik ve hareket bozukluğu ile kendini gösteren sindirim sistemi şikayetlerini giderir,
 • Karında baskı, şişlik ya da gerginlik hissiyatı, karın ağrısı, kabızlık, ishal, acil tuvalet gibi durumlarda ortaya çıkan bağırsak sendromunun tedavisinde kullanılır,
 • Sindirim kanalının hareket bozukluklarını düzenler,
 • Mide ve bağırsak kanalındaki gaz kabarcıklarını dağıtıcı etkisi ve gazın oluşumunu önleyerek gazı ortadan kaldırır.

Burada yer alan tüm maddeler, Simflat 40 mg ilacının özellikleri olarak bizleri karşılıyor. Eğer ilaç ile ilgili merak ettiğiniz bilgiler varsa, mutlaka listeyi baştan sona doğru okumanızı tavsiye etmekteyiz. Şimdi de ilaç ile ilgili merak edilen diğer soru ve cevaplarına geçiş yapalım.

Ayrıca “Doğum borçlanması şartları 2024” konusuna göz atabilirsiniz.

Simflat Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi, Simflat’ın da bazı yan etkileri bulunmaktadır. Bu yan etkiler farklı durumlarda ortaya çıkabilmektedir. Peki nedir bu ilacın yan etkileri? Gelin hep birlikte göz atalım.

Hafif Yan Etkileri

 • İshal,
 • Kusma,
 • Mide ağrısı,
 • Yutak iltihabı,
 • Nezle, burunda akıntı,
 • Baş ağrısı,
 • Mide bulantısı.

Ciddi Yan Etkileri

 • Deri döküntüsü

Çok Ciddi Yan Etkileri

 • Nefes alırken ve yutkunurken zorlanma,
 • Ciltte döküntü veya şiddetli kaşıntı vb alerjik reaksiyonlar,
 • Dudak, yüz, dil ve boğazda şişme.

Burada yer alan maddelere baktığımızda, ilacın yan etkilerini görebilmekteyiz. Eğer sizlerde Simflat yan etkileri konusundan şüpheliyseniz, mutlaka uzman bir doktor ile görüşmenizi tavsiye etmekteyiz. Sağlığınız açısından uzman doktor, en doğru karar ve uygulamaları gerçekleştirecektir.

Simflat Fiyat

Sağlıklı Yaşantı olarak, tüm ilaçların güncel bilgilerini aktarmaya çalışmaktayız. Bu noktada tabi Simflat 40 ilacının da sürekli olarak değiştiğini söyleyebilmek mümkündür. Bu sebepten dolayı da ilacın maalesef güncel fiyatını paylaşamayacağız. Eğer sizlerde güncel olarak Simflat fiyat konusunu merak ediyorsanız, eczanenizden en güncel ve net fiyatı öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda internet üzerinden de e-ticaret sitelerinden, ilacın ne kadar olduğunu öğrenebilmek mümkündür.

Simflat Nasıl Kullanılır?

Öncelikle ilacı, doktor tavsiyesi ve gözetimi altında kullanmanız gerekmektedir. Doktorunuz reçete ettiği zaman, en doğru kullanım bilgisini de sizlere aktaracaktır. Fakat tabi reçete etmediği durumlarda da, ilacın kullanım şekli yer almaktadır.

İlacın tabletlerini mutlaka çiğnemeden, kırmadan, emmeden yutmanız gerekmektedir. Simflat’ı yemekten 20 dakika öncesinde yutmanız ve bol bol su içmeniz gerekmektedir. Günde 2 ila 3 arasında olmak üzere 1 tablet şeklinde kullanılması gerekmektedir. Fakat sizler mutlaka doğru ilaç kullanımı için, uzman bir doktora danışmanız gerekmektedir.

Simflat Saklama Koşulları

Yukarıda genel olarak simflat nedir ne için kullanılır sorularının cevaplarına yer vermiş bulunmaktayız. Genel olarak tüm güncel ve net cevaplara, içeriğimizde yer vermeye çalışmaktayız. Şimdide de kısaca ilacın saklama koşullarına göz atmak istiyoruz.

İlacın etkisini kaybetmemesi adına doğru şekilde saklamanız önemlidir. Öncelikle ilacı kesinlikle buzdolabına koymamanız gerekmektedir. 15 ila 25 dereceli, rutubetsiz ve nemsiz yerlerde saklayın. Aynı şekilde güneş ışığının olduğu yerlere de ilacı koymamanız gerekmektedir. Kendi kutusu ve şişesi içerisinde muhafaza etmeniz gerekmektedir. Eğer ilacın renginde herhangi bir değişiklik söz konusu olursa, asla kullanmayın.

 Sıkça Sorulan Sorular

Simflat, zayıflatma amacı ile birlikte satılan bir ilaç değildir. İlaç, bağırsak sisteminin düzenlediği için bazı kişilerde zayıflama etkisi gösterebilmektedir.

İlacın etken maddesinin temel özelliği gaz giderici olmasıdır. Bu sebepten dolayı Simflat'ın gaz çıkartıcı olduğunu söyleyebilmek mümkündür.

Simflat, aç karna tüketilmesi gerekilen bir ilaç türüdür.

İlacı doğru kullanım şekli ve kullanım zamanını, reçete eden uzman doktorunuz sizlere belirtecektir.

5/5 - (3 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu