Harika Zayıflama Yöntemleri & Kilo Vermeye Hazırlanın
Sağlıklı Yaşam

Harika Zayıflama Yöntemleri & Kilo Vermeye Hazırlanın

Sizlerde fazlalıklarınızdan sıkıldınız ve kilo vermek mi istiyorsunuz? Hiç endişe etmeyin çünkü doğru adrestesiniz. Sizler için bu içeriğimizde harika yöntemlere göz atacağız. Sağlıklı Yaşantı olarak uzun zamandan bu yana araştırdığımız konulardan birisi zayıflama yöntemleri durumudur. Bu blog içerisinde tüm başlıklara yer vererek, sizlere zayıflama konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Birçok kişi zaman zaman kilo vermek ve fazlalıklarından kurtulmak ister. Bu son derece normal olarak karşılanabilecek isteklerden birisidir. Peki kilo vermek için neler yapacağız? Birazdan tüm bu maddelere göz atacağız.

Günümüzde onlarca farklı blog, video, haber vb paylaşım yer almaktadır. Hepsinde de kilo verme ile ilgili bilgiler yer almaktadır. Sizler için bu içeriğimizde çok kapsamlı bir araştırma sağladık. Birazdan aşağıya birçok farklı başlık eklemesinde bulunacağım. Bu sayede sizlerde tek tek zorlanmadan zayıflama ile ilgili yöntemlere erişim sağlayabileceksiniz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan konu başlıklarına hızlıca geçiş sağlayalım.

Zayıflamak İstiyorum!

Öncelikle zayıflamak isteği son derece normal olarak kabul edilen durumlardan birisidir. Herkes kendini istediği gibi görmek ve başkalarının da görmesini ister. Bazı kişiler haliyle zayıflamak istiyorum gibi araştırmalar da yapmaktadır.

Fazlalıklardan kurtulmak isteyen kişiler, genel olarak diyet yöntemlerine başvurmaktadır. Fakat kilo kaybetmek maalesef her zaman için zayıflamak anlamına gelmemektedir. Vücudumuzda depolanan suyun atılması ve aynı zamanda glikojen depolarının boşalması, genel olarak kilo kaybı gibi görülmektedir. Bu durum aslında bir zayıflama anlamına gelmemektedir.

Beden olarak küçülme ve daralma, vücutta yer alan fazla yağların yakımı ile gerçekleşmektedir. İnternette yer alan ve hatta satılan birçok bilgi, genel olarak glikojen depolarını boşaltmaktadır. Sonucunda vücut susuz bile kalabilmektedir. Sizler için bu içeriğimizde bu tür sorunlara dikkat etmeye çalışacağız.

Zayıflamak İstiyorum!
Zayıflamak İstiyorum!

Zayıflama Yöntemleri

Sizlerde birbirinden harika kilo verme yöntemleri başlıklarına göz atmak istemez misiniz? Hiç endişe etmeyin birazdan tüm başlıkları ve açıklamalarına kısaca göz atacağız. Gelin lafı daha fazla uzatmadan başlıklarımıza geçiş sağlayalım.

Meyve & Sebze Tüketmek

Meyve & Sebze Tüketmek
Meyve & Sebze Tüketmek

Öncelikle kilo verme alanında meyve ve sebze tüketmek konusuna göz atmalıyız. İlk olarak sizlerde “bu mu tavsiyeniz” şeklinde bir tepki verebilirsiniz. Fakat kilo verme konusunda en etkili ve işe yarayan uygulamalardan birisidir.

Bu noktada meyve ya da sebze tüketimi yapılırken, tok tutan çeşitler seçmeniz önemli bir konudur. Meyve ve sebze tüketimini düzene soktuğunuz taktirde, sizlerde iyi bir şekilde kilo vermenize etken olduğunu göreceksinizdir. Aynı şekilde sağlıklı beslenme konusunda da önemli bir yerinin olduğunu sizlerde bilmektesiniz.

Baktığımızda birçok kaynakta meyve diyeti şeklinde de paylaşımlar olduğunu görebilmekteyiz. Günlere ayrılmış olan bu meyve ve sebze diyetleri ile birlikte, sizlerde zayıflama adımlarına göz atabilirsiniz.

Bol Bol Su Tüketimi

Bol Bol Su Tüketimi
Bol Bol Su Tüketimi

Bildiğiniz üzere insan vücudunun %75’lik bir oranı sudan oluşmaktadır. Tabi sadece zayıflamak için değil, sağlıklı bir yaşam için de gün içerisinde yaklaşık 8 ila 10 bardak arasında bir su tüketimi olması gerekmektedir. Uyandıktan sonra içilen bir bardak su, metabolizmanızı daha da fazla hızlandırmaktadır.

Ne kadar fazla su tüketimi olursa, organlarımızda o kadar hızlı çalışmaktadır. Aynı şekilde her bir öğün öncesinde 1 bardak su içmek, sindirim hızınızı da bir hayli arttıracaktır. Bunun yanında öğün öncesinde su içmek, açlık hissini de azaltmaktadır. Burada daha az bir yemek yeme hissiyatı da ön plana çıkmaktadır.

Unutmayın ki su içmek hem sağlığınızı daha iyi seviyelere çıkarır, hem de hızlı kilo verme yöntemleri uygulamasında sizlere bir hayli yardımcı olmaktadır.

Doymamış Yağları Tercih Edin

Doymamış Yağları Tercih Edin
Doymamış Yağları Tercih Edin

Kilo vermek istiyoruz fakat sağlıklı beslenmeden de ödün vermek istemiyoruz. İşte burada çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Öğünler, insan hayatını etkileyen en büyük faktörlerden birisidir. Dengeli beslenme sırasında beyin sağlığını tehdit eden doymuş ve trans olan yağ çeşitleri, kilo almanızı daha da hızlandırmaktadır. Bu doymuş yağlar yerine metabolizmanızı arttıracak olan zeytinyağı, avokado, fındık, balık yağı gibi doymamış yağ içeren besinlere yönelmenizi tavsiye etmekteyiz.

Aynı zamanda buradaki doymamış yağ çeşitleri, beslenme alışkanlıklarınızın da kontrolü için bir hayli avantaj sağlamaktadır. Doymamış yağları tercih ettiğinizde kalp ve damar hastalıkları risklerini de bir kenara atmış olmaktayız.

Sizlerde hızlı kilo verme yöntemleri için ve aynı zamanda sağlığınız için, doymamış yağ ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Düzenli Bir Egzersiz İle Yaşam Tarzınızı Oluşturun

Düzenli Bir Egzersiz İle Yaşam Tarzınızı Oluşturun
Düzenli Bir Egzersiz İle Yaşam Tarzınızı Oluşturun

Evet, başlıkta yer alan düzenli bir egzersiz, sizi zamanla çok daha farklı birisi haline getirebilmektedir. Günümüzde maalesef birçoğumuzun sıkıntısı, hayatımızdaki bazı şeyleri düzene sokamamaktır. Bu bizler için her konuda olumsuzluklar yaratabilmektedir.

Kendi bedeninize uygun bir beslenme alışkanlığı sağlamanız, zayıflama yöntemleri konusunda en etkili uygulamalardan birisi olacaktır. Söz konusu düzenli bir egzersiz olduğunda, fazlalıklardan kurtulmak bir hayli basit olmaktadır. Aynı şekilde düzenli olarak spor yaptığınızda da haliyle çok daha sağlıklı bir hayata da merhaba diyebilirsiniz.

Ne Kadar Az Stres, O Kadar Az Yağ Oranı

Ne Kadar Az Stres, O Kadar Az Yağ Oranı
Ne Kadar Az Stres, O Kadar Az Yağ Oranı

Genel olarak yapılan yoga, pilates, fitness gibi egzersizler, sizleri stres gibi problemlerin önüne geçerek rahatlatmaktadır. Bu noktada stres, vücutta yer alan kortizol seviyesini yükseltmektedir. Bu durumda da vücutta yer alan yağ oranı bir hayli artmaktadır. Aynı zamanda hormonal dengelerin bozulmasını da sağlamaktadır.

Stres beraberinde yemek yeme hissiyatını ve açlığın tetiklenmesini de getirmektedir. Bu sebepten dolayı stresten bir hayli uzak durmanız önemli bir konudur. Genel olarak stresin önüne spor ya da farklı aktiviteler yaparak geçebilirsiniz.

Unutmayın ki ne kadar az stres, o kadar az yağ oranı anlamına gelecektir. Hem sağlığınız için hem de en etkili zayıflama yöntemleri için mutlaka denemelisiniz.

Düzenli Uyku

Düzenli Uyku
Düzenli Uyku

Tabi ki zayıflama yöntemleri arasında düzenli bir uyku da yer almaktadır. Genel olarak zayıflama önerilerinde düzenli olarak beslenme başlıklarını sıklıkla görebilmekteyiz. Burada düzenli bir uyku da, beslenme kadar sizlere etkili olacaktır.

Uyku düzenine ne kadar fazla önem verirseniz, sizler için hem sağlık açısından hem de zayıflama açısından etkili olacaktır. Uykudan mahrum kaldığınızda vücudunuz atıştırma ihtiyacını çok daha fazla bastırmaktadır. Bu durumdan kurtulmanız için de düzenli bir uyku sağlamanız gerekmektedir. Yapılan araştırmalara göre uyku düzeni, vücutta yer alan yağ oranının kontrolünde önemli bir rol oynamaktadır.

Sizlerde hızlı kilo vermenin yolları konusunu araştırıyorsanız, mutlaka düzenli bir uykunuzun olmasına imkan vermeniz gerekmektedir. Ayrıca sitemizde yer alan dexofen içeriğine de göz atabilirsiniz.

Koşu ve Doğa Yürüyüşleri

Koşu ve Doğa Yürüyüşleri 
Koşu ve Doğa Yürüyüşleri

Spor denildiğinde akla sadece egzersizler ya da makineler gelmemelidir. Düzenli olarak yapılan yürüyüşler ya da koşular da, harika bir sağlıklı etkene sahiptir. Genel olarak bizler üşengeçliğimiz ile ön plana çıkmaktayız. Maalesef bu tür üşengeçlikler, bir noktada kilo almamızı da sağlamaktadır.

Günlük olarak yürüyüş ya da koşuya çıkmanız, hem kalp sağlığınızı hem de zayıflamanızı sağlayacaktır. Bu noktada genel olarak doğa da temiz hava ile birlikte egzersiz yapmak, sizler için çok daha büyük bir avantaj olacaktır. Aynı şekilde hafif tempolu koşu yapmayı da değerlendirmenizi tavsiye etmekteyiz. Çünkü bu tür aktiviteler kalp sağlığınız için de olumlu etkenlerden birisidir.

Sizlere bu noktada tembeller için zayıflama yöntemi 4 haftada 20 kilo gibi araştırmalar yapmak yerine, düzenli yürüyüşe çıkmanızı tavsiye etmekteyiz.

Doğru Pişirme Yöntemlerini Uygulayın

Doğru Pişirme Yöntemlerini Uygulayın
Doğru Pişirme Yöntemlerini Uygulayın

Yemeği yemek kadar, yemeği pişirebilmekte bir hayli önemlidir. Besinleri pişirirken kızartma şeklinde pişirmek, besinde ağır metal ve kimyasalların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bu durumda da kalori alımı bir hayli fazla olmaktadır.

Besinleri kızartma olarak pişirdiğinizde, vücudunuzda aynı zamanda demir ve alüminyum birikimi de olacaktır. Bu tür durumlarda kalori ile birlikte birleştiğinde, büyük bir yağ oranı ortaya çıkmaktadır. Bu sebepten dolayı yemeklerinizi haşlama, buharda pişirme gibi sağlıklı yöntemler ile pişirmenizi önermekteyiz. Aynı zamanda sadece kilo vermek için değil, sağlıklı bir yaşam için de önemli konulardan birisidir.

İşlenmiş Gıdalara Hayır Diyoruz

İşlenmiş Gıdalara Hayır Diyoruz
İşlenmiş Gıdalara Hayır Diyoruz

İnsanlar genel olarak birçok farklı kilo vermenin yolları araştırması yapmaktadır. Bunlardan birisi de işlenmiş gıdalardan uzak durmaktır. Kanserojen maddelerin ilk başlarında işlenmiş et ve hazır gıda ürünleri yer almaktadır. Bu tür işlenmiş gıdalardan mutlaka uzak durmanızı tavsiye etmekteyiz.

Bu tür gıdalar sadece kanserojen değil, kilo almanızı da bir hayli kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda diyabet ile obezite riskini de arttırmaktadır.

Peki işlenmiş gıdalara neler girmektedir? Gelin hep birlikte kısaca maddeler halinde bir göz atalım.

İşlenmiş Gıdalar Nelerdir?

  • Hazır çorbalar
  • Dondurulmuş pizza, lahmacun vb.
  • Hazır yemekler
  • Hazır sandivçler
  • Sosis
  • Patates kızartması
  • Gazlı içecek türleri
  • Hazır olarak satılan kurabiyeler
  • Şekerler
  • Dondurmalar

Genel olarak buradaki maddelerin hepsi bizlere işlenmiş gıdalar nelerdir sorusunun cevabını vermektedir. Sizlerde hemen bu listeyi baştan sona hızlıca okuyabilirsiniz. Bu sayede ne tür yiyeceklerin sizlerin kilo vermesine engel olduklarını da kolaylıkla görebilirsiniz.

Bu içeriğimizde genel olarak evde kilo vermenin yolları konusuna göz atmaktayız. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Sizlerde aşağıda yer alan yorum kısmına işe yaradığını ve tavsiye ettiğiniz en etkili kilo verme yöntemlerini bizlerle birlikte paylaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Zayıflama aşamasında en önemli faktörlerden birisi sağlıklı beslenme düzenidir. Bununla birlikte düzenli egzersiz yapmakta, en önemli unsurlardan birisidir. Dengeli beslenme ve düzenli egzersiz, çok daha hızlı kilo verme oranını artıracaktır.

Zayıflama aşamasında haftada en az 150 dakikalık bir süreçte, orta şiddetli olarak aerobik egzersiz ya da 75 dakika yoğun tempolu egzersiz yapmanız gerekmektedir.

Hızlı kilo vermek bazı durumlarda mümkün olabilmektedir. Fakat genel olarak uzun vadeli sonuçların alınamayacağını ve sağlıklı bir durum olmayacağını da belirtmemiz gerekmektedir.

Diyet hapı ve takviye kullanmadan önce, mutlaka sağlık uzmanınıza danışmanız gerekmektedir. Çünkü çoğu takviye ve diyet hapı, sağlığınız açısından büyük oranda riskler taşıyabilmektedir.

Zayıflama konusunda su tüketimi, kişiden kişiye değişebilmektedir. Genel olarak sağlıklı bir birey, günde en az 8 bardak yani 2 litre su içmesi gerekmektedir.

5/5 - (4 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu