En İyi Kas Gevşetici İlaçlar (Eczanede Satılanlar)
Ağrıİlaç

En İyi Kas Gevşetici İlaçlar (Eczanede Satılanlar)

Günümüzün en sık rastlanılan hastalık ve rahatsızlık durumlarından birisi kas ağrılarıdır. Kas spazmlarını ve istemsiz bir şekilde oluşan kas sertliğini tedavi etmek için, günümüzde en iyi kas gevşetici hap üretimleri bulunmaktadır. Peki hangi ilacı almamız gerekiyor? Bu içeriğimizde sizlerle birlikte bu ilaçlara hızlıca göz atacağız.

Kas Spazmı & Spastisite

Günümüzde en çok rastlanılan durumlardan birisi kas spazmı durumudur. Kas spazmı, aniden gelişen kasılma durumudur. Kas spazmı, ağrı ile hareket kısıtlılığına da yol açabilmektedir. Bel, boyun ya da sırt gibi alanlarda ağrı yapmaktadır. Miyofasiyal ağrı, fıtık, fibromiyalji gibi farklı sorunlarda genel olarak kas spazmı görülebilmektedir.

Bazı durumlarda ağrı olduğunda da yan etki olarak kas kasılması meydana gelebilmektedir. Başka bir görüşle de kas spazmının zarar gören eklem veya omurga yapılarını da desteklemek için gerçekleşen bir koruyucu mekanizma olduğunu söylenmektedir.

Spastisite, beyin ya da omurilik ile alakalı hastalıklarda ortaya çıkan bir hastalıktır. Bu hastalık, kas geriliminde artışa sebep olan bir sorun olarak nitelendirilmektedir. Spasite hareketlerin kontrol edilmesini de güçlendirmektedir. Aynı zamanda yürüyüş, el becerileri, konuşma gibi işlevleri de bozabilmektedir.

En İyi Kas Gevşetici Hap

En çok araştırılan ve bizlere gelen mesajlardan birisi de en iyi kas gevşetici hap olmaktadır. Kas gevşetici ilaçlar ile birlikte kaslarınızı kolaylıkla tedavi edebilirsiniz. Genel olarak piyasada birçok farklı kas gevşetici ilaçlar olduğunu da belirtmeliyiz. Fakat bizler en çok sevilen ve işe yarayan hap isimlerini sizlere ileteceğiz. Gelin hızlıca bu listemize bir göz atalım.

 • Akineton
 • Bengay
 • Dikloron
 • Komfolin
 • Cabral

Burada yer alan tüm ilaç isimleri, kas gevşetici hap olarak günümüzde geçmektedir. Aynı zamanda burada yer alan ilaçlar, hem ağrı kesici hem kas gevşetici hap olarak da bilinmektedir. Kısa süreli olan akut ağrılarında genel olarak sıklıkla tercih edilmektedirler. Aşırı kas kasılmalarında ve ağrıları azaltmak amacı ile reçete edilebilir ilaç türleridir.

Listede yer alan ilaçlar aynı zamanda fizik tedavi ile rehabilitasyon merkezlerinde de sıklıkla kullanılmaktadır.

En İyi Kas Gevşetici Krem

Genel olarak günümüzde en çok araştırılan ilaçlar hap şeklinde olmaktadır. Bu noktada kas gevşetici alanında da krem, en çok araştırılan ilaç türlerinden birisidir. Peki en iyi kas gevşetici krem ilaçları nelerdir? Gelin hızlıca liste halinde bu ilaçlara bir göz atalım.

 • Sombra
 • Tiger Balm
 • Biofreeze
 • Voltaren Emulgel
 • Flexall
 • Bengay

Burada yer alan tüm kas gevşetici krem türleri, internet üzerinde en çok konuşulan ve tavsiye edilen isimlerdir. Bu sebepten dolayı mutlaka satın almadan ve kullanmadan önce, doktorunuzun tavsiyesi üzerine araştırma yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Çünkü bu kremlerin her biri farklı özelliklere sahip olmaktadır.

Boyun İçin En İyi Kas Gevşetici

Boynunuzda tutulma ya da kas gerilmesi mi var? Hiç endişe etmeyin çünkü boyun için en iyi kas gevşetici ilaçlar da yer almaktadır.

Günümüzde ilaç alanında onlarca farklı ilaç türü ve ismi yer almaktadır. Bunlardan birisi de Paraflex olmaktadır. Paraflex, iskelet kasınım ve ağrı durumlarında kullanılan bir kas gevşetici ilacıdır. Merkezi sinir sistemi üzerinde, etkin olarak işlev gösteren ilaçtır. Boyun ağrılarınızda ve boynunuzun kas gevşeticisi için, Paraflex ilacını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Kas Gevşetici Egzersizler

Kas gevşetici egzersizler ile birlikte rahatlamaya hazır mısınız? Vücuttaki kasları rahatlatmak, stresi hafifletmek ve gerilmeyi azaltmak için tasarlanmış egzersizlere “kas gevşetici egzersizler” ismi verilmektedir. Bu egzersizlere, bireylerin kaslarını geren günlük aktiviteler ya da uzun süreli olarak oturma gibi durumların sebep olduğu gerginlik ile kas spazmlarını azaltmaya yardımcı olmaktadır.

Kas gevşetici egzersizlerden örnek başlıklarımız şu şekildedir:

 • Progressif kas gevşetme,
 • Derin nefes egzersizleri,
 • Pilates ya da yoga,
 • Yavaş germe egzersizleri,
 • Sıcak ya da soğuk uygulamalar.

Burada yer alan tüm maddeler, genel olarak ilaç kullanmadan uygulanan kas gevşetme yöntemleridir. İlaç kullanmak istemeyen bireyler, mutlaka bu başlıkları internet üzerinden ya da uzman bir doktora danışarak araştırabilirler. Bu sayede çok daha sağlıklı bir yöntem sağlanmış olacaktır.

Bu içeriğimizde sizlerle birlikte kas gevşetici ağrı kesici ile ilgili bilgi aktarımı yapmaktayız. Umarım faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Aşağıda yer alan yorum kısmına, konu ile ilgili görüşlerinizi belirtmekten çekinmeyin!

Sıkça Sorulan Sorular

Kas gevşetici ilaçlar, kas gerginlikleri, kas spazmları ve ağrıları hafifletme durumlarında kullanılmaktadır.

Bu tür ilaçları genel olarak kas gerginliği ya da kas spazmı yaşayan bireyler kullanmaktadır. Fakat sizler doktor tavsiyesi olmadan kullanmamaya özen göstermeye çalışın.

5/5 - (2 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu