Emziren Anneler Parol İçebilir Mi?
İlaç

Emziren Anneler Parol İçebilir Mi?

Emziren anneler için günümüzde onlarca farklı araştırma konusunu yer almaktadır. Bunlardan birisi de emziren anneler parol içebilir mi konusudur. Parol, günümüzde ağrı kesici olarak kullanılan en bilindik ilaçlardan birisidir. Bu sebepten dolayı da emziren anneler bu ilacın kullanımına dair bilgiler edinmek istemektedir. Peki bu sorunun cevabı nedir? Birazdan gerekli başlık ile birlikte sizlere gerekli bilgiyi ileteceğim.

Parol Nedir?

Hafif ve orta dereceli ağrılar için günümüzde en sık kullanılan ağrı kesici Parol olmaktadır. Bu noktada genel olarak diş ağrısı, migren ve adet sancısı gibi durumlarda da etkisi ile birlikte ön planda olmaktadır. Sürekli olarak kullanılması önerilmemektedir. Ateş düşürücü olarak doktorların da sıklıkla reçete ettiği bir ilaçtır.

Parol, aynı zamanda romatizma, eklem ve kas ağrılarında kullanılmaktadır. Günde en fazla 1 ya da 2 tane alınması tavsiye edilmektedir. İlacı mutlaka tek doz şeklinde yutmanız, iki doz olarak almamanız gerekmektedir. Parol bazen kusma, ishal ya da bulantı gibi yan etkileri olan bir ilaçtır. Doktor tavsiyesi olmadan kullanım sağlamamanız gerekmektedir.

Parol Ne Kadar Süre Etki Eder?

Parol, ilacı aldıktan 20 ila 30 dakika gibi bir süreçte etkisini göstermeye başlamaktadır. Bu noktada genel olarak ağrı kesici olarak kullanıldığında ağrı kesildikten sonra, geri gelmemektedir. Tabi bu hafif ağrılar için geçerli bir durum. Diğer türlü 3-4 saatlik bir süre zarfında etkisini sürdürmeye devam etmektedir.

Hamileler Parol Kullanabilir Mi?

Hamile kadınların ilaç kullanma aşamasında birçok farklı sorunu yer almaktadır. Bunlardan birisi de hamileler Parol kullanabilir mi sorusudur. Bu noktada hamile kadınların düşük dozlarda Parol kullanmasında bir problem yoktur. Fakat mutlaka uzman bir doktor görüşüne ihtiyacınız olacaktır. Hamile kadınların doktor tavsiyesi olmadan Parol ya da farklı bir ilaç kullanımı, hem kendi sağlığı için hem de bebek için doğru olmayacaktır.

Ayrıca “Akıntım Var Ama Regl Olamıyorum” konusuna da göz atmaktan çekinmeyin.

Emziren Anneler Parol İçebilir Mi?

Emziren kadınların birçok farklı araştırmaları bulunmaktadır. Genel olarak bunlar emzirirken ilaç kullanımı konusudur. Bu noktada kesin olarak kullanılmaması gereken ilaç listesi çok az olmaktadır. Bu noktada Parol, genel olarak kullanımında bir problem olmayan ilaçlardan birisidir. Fakat sizler yine de bu tür konuları doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Çünkü baktığımızda farklı bir hastalık ya da çocuğun sağlığı için farklı etkenler olabilir.

Ağrı kesici grubunda yer alan Minoset, Parol, Nurofen gibi ilaçların, emziren annelerin kullanmasında bir problem bulunmamaktadır.

Bu içeriğimizde sizlerle birlikte Emziren Anneler Parol İçebilir Mi konusuna değinmekteyiz. Umarım faydalı bir içerik türü olmuştur. Genel olarak bu içerik ile ilgili internet alanında fazla bir bilgi yer almamaktadır. Bizler detaylı olarak araştırma sağladık ve bu sonuçlara ulaşabildik. Sizler mutlaka bu tür konularda doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Doktorlar bu konularda en net ve doğru kararları verecektir.

5/5 - (2 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu