Elektra Krem Ne İşe Yarar? Elektra Krem Fiyat
İlaç

Elektra Krem Ne İşe Yarar? Elektra Krem Fiyat

Elektra Krem nedir? Sorusuna kısaca şöyle cevap verebiliriz: Elektra Krem veya Elektra Plus jel; romatizmal hastalıkların, kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarının, eklemlerle ilgili problemlerin tedavisinde kullanılır. Bu gibi durumlarda meydana gelen iltihaplanma, ağrı, şişlik/ödem ve benzeri sorunlara iyi gelir. Burkulmadan, ezilmeden, incinmeden kaynaklı deformasyonların giderilmesinde de etkilidir.

50 ve 30 gramlık tüpler içinde satışa sunulur. İltihap giderici ve ağrı kesici olmasının yanı sıra güçlü bir kas gevşeticidir.

Elektra Krem Nedir? 

Elektra Krem, turuncu-kırmızı beyaz kutuda bulunan ve cilt için topikal olarak kullanılan bir üründür. Ateş düşürme, iltihaplanmayı geçirme, ağrıyı dindirme ve kas gevşetme özellikleri mevcuttur.

Bu cilt kremi genellikle kronik ağrılı hastalıklarda çözüm sağlar. Steroid olmayan iltihap giderici ilaçlar grubundandır.

Burada kısaca Elektra plus jel nedir konusuna değinmekteyiz. Şimdi konuyu biraz daha detaylı olarak açmak istiyorum. Gelin hızlıca konu ile ilgili bir sonraki başlığımıza geçiş yapalım.

Elektra Krem Ne İşe Yarar? 

İlacın hangi durumlarda nasıl etki gösterdiğini şöyle açıklayabiliriz:

 1. Eklemlerde oluşan ağrıyı keser.
 2. Bursitlerin yani eklem etrafında meydana gelen iltihaplı keselerin kurutulmasında kullanılır.
 3. Burkulma, şişlik oluşumu, incinme, derinin ezilmesi gibi durumları tedavi eder.
 4. Spor yaralanmaları neticesinde gözlemlenen şikâyetlere karşı etkilidir. (Kızarıklık, ağrı vb.)
 5. Ağrılı kas spazmlarını iyileştirir.
 6. Gerilmiş kasları gevşeterek rahatlama sağlar.
 7. Boyun tutulmasına ve boyun ağrısına çok iyi geldiği bilinmektedir.
 8. Kireçlenme sorununun tedavisinde de bu kremden faydalanılır.
 9. Cildin ve kas-iskelet sisteminin sağlıklı bir yapıya kavuşmasında rol oynayan Elektra Jel faydaları ile sıkça tercih sebebidir.

Burada kısaca sizlerle birlikte Elektra krem ne işe yarar konusuna değinmekteyiz. Genel olarak ilacın ne zaman ve ne durumlarda kullanıldığını, bu liste ile birlikte kolaylıkla sizlerde anlamış olacaksınızdır.

Ayrıca “Yumurtlama Gününde İlişkiye Girdim Hamile Kalır Mıyım“içeriğinde de göz atmayı unutmayın.

Elektra Krem Nasıl Kullanılır? 

Doktorunuz ilacın kullanım şekliyle ilgili ne söylediyse onları dikkate almanız gerekir. Özel bir şey bildirmediyse şunlara uygun hareket edebilirsiniz:

 1. Uygulama öncesinde sorunlu bölgeyi temizleyip kurulayın.
 2. Kremden az bir miktar (nohut büyüklüğünde) alıp cildinizi ovalayarak sürün. Hem problemli kısma hem de çevresine uygulama yapın.
 3. Kremi uyguladıktan sonra mutlaka ellerinizi tekrar yıkayın.
 4. Her gün sabah-akşam olmak üzere 2’şer defa kullanın.

Elektra Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Kullanan bazı kişiler; ciltte kızarıklık, döküntü, alerjik reaksiyon gibi yan etkilerin gözlemlendiğini bildirmiştir. Şişlik, yoğun kaşıntı, kepeklenme, kabuklanma, sulanma ve benzeri şikâyetler gördüğünü söyleyenler de olmuştur. Fakat bu, Elektra Krem’i kullanan herkeste aynı etkilerin meydana geleceği anlamını taşımaz.

Doktorunuz size bu ilacı önerdiyse ve içeriğindeki maddelere alerjiniz yoksa tedavinizi ihmâl etmemeli, ilaç hakkındaki olumsuz yorumların sizi negatif etkilemesine izin vermemelisiniz. Bu noktada herhangi bir Elektra krem yan etkileri konusunda şüpheniz varsa, uzman bir doktora başvurmanız gerekmektedir. Aksi taktirde sağlığınız açısından olumsuz sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Bu arada, Elektra Krem nedir gibi yazımıza benzer olan diğer içeriklerimize de göz atmaktan çekinmeyin. Tüm güncel bilgiler sizleri bekliyor.

post

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu