7 Haftalık Gebelik Kese Var Bebek Yok!
Gebelik & Doğum

7 Haftalık Gebelik Kese Var Bebek Yok!

Selamlar sevgili Sağlıklı Yaşantı okurları. Son dönemlerde birçok farklı mesaj ve ileti almaktayız. Bu noktada özellikle sizlere hızlıca dönüş yapmaya çalışmaktayız. Araştırmalarımız ve bilgilerimizi sizlere aktarmak bazen gecikmeli olabilmektedir. Bu içeriğimizde hızlıca 7 haftalık gebelik kese var bebek yok konusunu sizlere aktaracağız.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan konu başlıklarımıza geçiş yapabiliriz.

Gebelik Kesesi Nedir?

Doğum yapacak ve hamile olan kişiler için yeni terimler oluşmaktadır. Bunlardan birisi de gebelik kesesi terimidir. Peki nedir bu gebelik kesesi? Gelin kısaca bir göz atalım.

Gebelik kesesi, bebeğin hamilik süresince gelişmiş olduğu yerdir. Rahim içerisinde siyah ve yuvarlak bir oluşum şeklinde görülmektedir. İçerisinde amniyon sıvısı dolu olarak görülmektedir. Keseler şekil olarak yuvarlaktır. Etrafında ise rahmin iç tabakası çevrili şekildedir. Kesenin düzgün sınırlara sahip olması ise normal gebelik olduğunu düşündürmektedir.

Ayrıca En iyi kas gevşetici hap konusuna da göz atmayı unutmayın.

Boş Gebelik Belirtileri

Düşüklerin birçok farklı sebepleri olabilmektedir. Bu noktada konuyu detaylı olarak araştırdım ve sizlerle birlikte paylaşmak istedim. Hamilelikte görülen semptomlar ile boş gebeliğin karakterize olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Fakat burada bazen hiç belirtiye neden de olmayabilmektedir. Gelin hep birlikte boş gebelik belirtileri konusuna göz atalım.

  • Göğüs ağrısı ve hassasiyeti,
  • Mide bulantısı ile kusma,
  • Halsiz ve yorgun hissetme,
  • Vücudun farklı bölgelerinde oluşan ödem ve şişlikler,
  • Pozitif gebelik testi,
  • Kasıklarda ağrı yaşama,
  • Düzensiz regl periyotu.

Burada yer alan tüm maddeler, genel olarak boş gebeliğin semptomları olarak bilinmektedir. Eğer sizlerde bu konuda kafanızda soru işaretleri taşıyorsanız, mutlaka uzman bir doktora muayene olmanız gerekmektedir.

7 Haftalık Gebelik Kese Var Bebek Yok!

Genel olarak ilk defa hamilelik yaşayanlar biraz panik ve korku halinde olmaktadırlar. Bu sebepten dolayı da birçok farklı sorun algılarlar. Bunlardan birisi de kese var bebek yok sorunudur. Maalesef günümüzde görülen ve rastlanılan olaylardan birisidir.

Bu noktada bu sorunu yaşayan birçok farklı kadın yer almaktadır. Genel olarak bu tür durumlarda beklemek en doğru karar olmaktadır. Fakat bununla birlikte doktorunuz da en doğru cevabı sizlerle birlikte paylaşacaktır. Bu tür sorunlar ile karşılaşıldığında detaylı ultrason da bir nevi çözüm türüdür. Doktorunuz zaten büyük ihtimalle bu şekilde bir öneride bulunacaktır.

Bu içeriğimizde sizlerle birlikte gebelik kesesi var bebek yok konusuna değinmekteyiz. Umarım faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir:

Flagyl ne için kullanılır 

4.7/5 - (22 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu