BETA HCG Değerine Göre Gebelik Haftası Otomatik Hesaplama
Gebelik & Doğum

BETA HCG Değerine Göre Gebelik Haftası Otomatik Hesaplama

Günümüzde gebelik ile ilgili onlarca farklı araştırma ve yöntem geliştirilmektedir. Bu sebepten dolayı da günümüz çağında hamile kalmak, eski dönemlere göre çok daha avantajlar dahilinde yer almaktadır. Birçok kişi internet üzerinde farklı araştırmalar gerçekleşmektedir. Bunlardan birisi de beta hcg değerine göre gebelik haftası otomatik hesaplama konusudur. Bu içeriğimizde sizlerle birlikte hem hesaplamalara hem de BETA HCG nedir konusuna hızlıca göz atacağız. Gelin konu başlıklarımıza sizlerle birlikte bir göz atalım.

BETA HCG Nedir?

Kan değeri ölçümü yapılırken, gebelik yaşayan kadınlarda BETA HCG tespiti yapılmaktadır. Plasenta tarafından üretilen bir hormon olarak bilinmektedir. Bu hormon, hamile kadınlarda kan ölçümü sırasında tespit edilmektedir. Genel olarak bu hormonun, hamilelik durumunu belirleme amacı ile kan testinin yapılması ile birlikte ortaya çıkmaktadır.

Bu durumda hormonun hangi değerlerde olduğu ve bu değerlerin zamanla nasıl değiştiğini de gösterdiği bir süreçtir. Tabi bununla birlikte en önemlisi gebeliğin sağlıklı olup olmadığını da belirtmektedir.

Ayrıca bkz: Bekunis nedir

BETA HCG Değerine Göre Gebelik Haftası Otomatik Hesaplama

Gelelim en çok merak edilen sorulardan birisi olan BETA HCG Değerine Göre Gebelik Haftası Otomatik Hesaplama konusuna. Bu aşamada birçok farklı değer ve bu değerlerin anlamları yer almaktadır. Sizler için bu değerleri liste olarak paylaşmak ve sizlere hızlıca aktarmak istiyorum. Gelin hızlıca bu listemize bir göz atalım ve bizleri nelerin beklediğini görmüş olalım.

  • 3.Hafta Gebelik | 5 – 50 mIU/ml
  • 4.Hafta Gebelik | 5 – 426 mIU/ml
  • 5.Hafta Gebelik | 18 – 7.340 mIU/ml
  • 6.Hafta Gebelik | 1.080 – 56.500 mIU/ml
  • 7 ile 8. Hafta Gebelik | 7.65 – 229.000 mIU/ml
  • 9 ile 12. Hafta Gebelik | 25.700 – 288.000 mIU/ml
  • 13 ile 16. Hafta Gebelik | 13.300 – 254.000 mIU/ml
  • 17 ile 24. Hafta Gebelik | 4.060 – 165.400 mIU/ml
  • 25 ile 40. Hafta Gebelik | 3.640 ile 117.000 mIU/ml

Burada yer alan değerler, otomatik olarak hesaplama yapmanızı sağlayacaktır. Hem kolay hem de hızlı bir şekilde hcg gebelik hesaplama işlemlerinizi buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Beta HCG 2 Çıkıp Hamile Olanlar

Birçok kişiden değeri düşük çıkıp hamile kalanlar gibi araştırmalar yapıldığını görmekteyiz. Bu noktada beta hcg 2 çıkıp hamile olanlar şeklinde araştırma bir hayli artmaktadır. Beta HCG değeri 2 çıkması, düşük bir seviye olarak belirlenmektedir. Bununla birlikte seviye 2 olduğunda hamile kalma olasılığının da mümkün olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Gebeliğin erken dönemlerinde genel olarak hCG seviyesi hızla artacağı için, yakın zamanda yeni bir test yaptırmanızı tavsiye etmekteyiz.

4 Haftalık Gebelikte Beta HCH Kaç Olmalı?

Genel olarak gebeliğin 4.haftası ile ilgili araştırmalar artış göstermektedir. Hem gebeliğin verdiği heyecan hem de ufak çaplı telaşlar ile birlikte bu tür soruların artması olası bir ihtimaldir. Bu noktada 4 haftalık gebelikte beta hcg kaç olmalı sorusu da yer alıyor. 4. hafta sürecinde Beta HCG değerinin 5 – 426 mIU/ml şeklinde olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Bu noktada uzman doktorlarınız, gerekli test aşamalarında sizlere durum ile ilgili gerekli bilgileri aktaracaktır. Fakat genel olarak “5 – 426 mIU/ml” şeklinde bir değer olması gerekmektedir.

Bu içeriğimizde sizlerle birlikte BETA HCG Değerine Göre Gebelik Haftası Otomatik Hesaplama konusuna değinmekteyiz. Umarım faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur.

Ayrıca bkz: Zaditen ne işe yarar

Sıkça Sorulan Sorular

4 haftalık gebelikte beta hcg, genel olarak 5 ila 426 mIU/ml seviyelerine göre değişiklikler göstermektedir.

Beta HCG, genel olarak gebelik ilerledikçe yükselmektedir. 2.0 seviyesi, normal olarak karşılanılan bir seviye türüdür. Bu sebepten dolayı gebeliğin ilerleyen dönemlerinde, yükselme görülmesi normaldir.

HCG seviyesinin 0.100 olması, genel olarak gebeliğin olmadığını ya da daha erken bir gebelik testi olduğunu işaret etmektedir.

beta hcg 0-5 çıktı hamilemiyim sorusu, bir hayli popülerdir. 0-5 seviyelerinde çıkan bir HCG değeri, hamile olmadığınızı göstermektedir.

Beta HCG seviyesinin 0.2 olması, genel olarak hamile olunmadığını ve erken gebelik olduğunu gösteren bir belirti seviyesidir.

5/5 - (1 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu