Adet Olduktan 1 Hafta Sonra Yine Adet Olmak | Yorumlar
Gebelik & DoğumHastalık

Adet Olduktan 1 Hafta Sonra Yine Adet Olmak | Yorumlar

Kadınlar zaman zaman adet döngüsü dışında farklı zamanlarda vajinal olarak kanamalar yaşayabilmektedirler. Bu noktada genel olarak adet olduktan 1 hafta sonra yine adet olmak konusu ön plana çıkmaktadır. Bu sebepten dolayı da bu konuda sizlerle birlikte neden olur ve çözümleri nelerdir gibi başlıklara göz atacağız. Gelin hızlıca merak edilen ve çözülmesi gerekilen konulara hep beraber göz atalım.

Adet Olduktan 1 Hafta Sonra Neden Kanama Olur?

Adet olduktan kısa bir süre sonra yeniden kanama gelmesi, günümüzde birçok kişide görülen bir durumdur. Bu sebepten dolayı da farklı nedenleri yer almaktadır. Sizler için detaylı bir araştırma yaparak liste hazırlamak istedim. Listemize bir göz atalım.

  • Gebeliğe yönelik bir komplikasyon görülmesi durumunda kanamalar meydana gelebilmektedir. Eğer gebelik gibi bir belirti varsa, ara kanamalar olabilmektedir.
  • Adet döneminden 10 gün sonra kanama olması, enfeksiyonlara da bağlı olabilmektedir. Bu noktada vajinal bölge enfeksiyonları, rahatsız edici ve beklenmeyen kanamaların ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir.
  • Düşük yapma ya da dış gebelik gibi problemler de ara ara kanamaları meydana getirmektedir. Bu noktada başarılı bir şekilde döllenen yumurtaların kendini fallop tüpüne yerleştirmesi durumunda da dış gebelik şikayetleri oluşmaktadır.
  • Aşırı kilo alma, şeker hastalığı, kilo kaybı, yabancı bir cismin vajinada yer alması gibi durumlar da kanamaları ortaya çıkarabilmektedir.
  • Homon dengesizliğinin görülmesi de ara dönem kanamasının yaygın bir çeşididir. Bu noktada söz konusu hormonlarda yaşanmış olan denge bozuklukları, adet dönemini etkilemektedir.
  • Doğum kontrol hapı kullanan kişilerde de ara dönemde kanamalar olabilmektedir.
  • Günümüzde bazı kanser çeşitleri de adetten sonra kanama şikayetlerinin oluşması nedenleri arasında olmaktadır.

Burada yer alan tüm maddeler, ara dönem kanaması neden olur sorusunun cevaplarını bizlere iletmektedir. Şimdi de bir diğer soru başlığımıza geçmek istiyorum. Çünkü internette dolaşan en popüler sorular arasında yer almaktadır.

Ayrıca bkz: Cinsel uyumlama ameliyatı nedir

Adet Olduktan 1 Hafta Sonra Yine Adet Olmak
Adet Olduktan 1 Hafta Sonra Yine Adet Olmak

Adetten 10 Gün Sonra Kanama Tehlikeli Mi?

Yukarıda genel olarak adetten 10 gün sonra kanama neden olur konusuna değindik. Bununda yanında bu kanamanın tehlikeli olup olmadığı da bir hayli sorulmaktadır. Gelin kısaca bir göz atalım

Adet döneminin dışında yaşanmış olan kanamalar, uzmanlar tarafından normal bir durum olarak görülmemektedir. Bir kadında normal bir adet döngüsü 21 ila 35 gün arasında olmaktadır. Adet kanaması 2 ila 7 gün arasında normal bir durum olarak kabul edilmektedir. Bunun dışında yaşanmış olan kanamalar ise her zaman olumsuz olarak kabul edilmektedir.

Bu içeriğimizde sizlerle birlikte Adet Olduktan 1 Hafta Sonra Yine Adet Olmak konusuna göz atmaktayız. Umarım faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Aynı zamanda sitemizde yer alan Meteospasmyl Nedir konusuna da göz atabilirsiniz.

5/5 - (2 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu