Soğuk Algınlığına İyi Gelen İlaçlar (Eczane)
İlaçHastalık

Soğuk Algınlığına İyi Gelen İlaçlar (Eczane)

Soğuk algınlık, özellikle son dönemlerde artan hastalıklardan birisidir. Hem mevsimsel geçişler, hem de virüslerin yayılması ile birlikte bu tür problemleri sıklıkla maalesef yaşamaktayız. Bu noktada tabi birçok farklı durum da yer almaktadır. Sizlerden genel olarak soğuk algınlığına iyi gelen ilaçlar konusuna da değinmek istedim.

Soğuk havalarda hasta olmak, özellikle zayıf bünyeler için çekilmez durumlardan birisidir. Bu sebepten dolayı da hastalanma oranları, kış mevsimlerinde çok daha fazla artmaktadır. Genel olarak son dönemlerde sizlerden de hastalıklar hakkında birçok farklı soru gelmektedir. Genel olarak ilaç tavsiyeleri de artmaktadır. Bu içeriğimizde derin bir araştırma yaptım ve soğuk algınlığına iyi gelen ilaçları buldum. Gelin hep birlikte bizleri bekleyen konu başlıklarına bir göz atalım.

Soğuk Algınlığı Nedir?

Soğuk algınlığı, üst solunum yollarında meydana gelen viral bir enfeksiyon türüdür. Burun ve boğazda hissedilen bu hastalığın bir diğer adı da “nezle” olmaktadır. Genel olarak yılın her bir mevsiminde görülebilen, tüm dünyada en yaygın olarak bilinen hastalıklardan birisidir.

Enfeksiyon süreci genel olarak büyük bir rahatsızlık vermektedir. Fakat ne kadar büyük rahatsızlık verse dahi, zararsız olduğunu da belirtmemiz gerekmektedir. Soğuk algınlığı, birçok farklı virüsten kaynaklı olarak doğabilmektedir. Genel olarak mevsimsel geçişlerde, ani olarak sıcaklık değişimlerinde bir hayli fazla görülmektedir. Soğuk algınlığı, bireyler arasında görülen en yaygın hastalık türüdür. Öksürük ve hapşırık gibi ataklar ile havaya yayılan bu virüsler, başka insanların soluması ile birlikte, başkalarına da geçmektedir. Virüs genel olarak alındıktan hemen 2-3 saat sonrasında burun akıntısı, öksürük, ateş gibi semptomları belirti olarak göstermektedir.

Genel olarak virüsler 7 ila 10 gün arasında vücuttan kendiliğince atılmaktadır. Aynı zamanda sinüzit, pnömokok ya da kulak iltihabı gibi hastalıklara da sebebiyet verebilmektedir. Şimdi gelin hızlıca soğuk algınlığına en iyi gelen ilaç ile ilgili hazırladığım konu başlığımıza geçiş yapalım.

AyrıcaDışarıdan bulaşan spermle hamile kalınır mıkonusuna da göz atmayı unutmayın.

Soğuk Algınlığına İyi Gelen İlaçlar

Hastalık durumlarında internet üzerinde birçok farklı araştırma söz konusudur. Bunlardan birisi de soğuk algınlığına iyi gelen ilaç isimleri olmaktadır. Bu noktada hem soğuk algınlığına hem de hastalığınızı hafifletecek birçok farklı ilaç ismi bulunmaktadır. Bunları sırası ile maddeler halinde paylaşmak istiyorum. Bu sayede kafanızdaki soru işaretlerini de atmış olacaksınızdır. Gelin ilaç listemize hızlıca geçiş yapalım.

 • Nurofen Cold
 • Theraflu Forte
 • A-Ferin Forte
 • Ibucold
 • Tylolhot
 • Benical Cold
 • ColdAway Cold
 • Dolorin Cold
 • Dolven Cold

Burada yer alan tüm maddeler, genel olarak soğuk algınlığı ilaçları olarak bilinmektedir. Tabi siz mutlaka doktor gözetimi altında ve tavsiyesi ile bu tür ilaçları kullanmanız gerekmektedir. Aksi taktirde sağlığınız açısından, bazı olumsuz sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Soğuk Algınlığı Belirtileri

Gelelim en çok araştırılan konulardan birisine. Genel olarak sizlerden gelen soruları cevaplamaya özen göstermekteyim. Bu sebepten dolayı bu başlığımızı da eklemek istedim. Yukarıda genel olarak grip soğuk algınlığı ilaçları tavsiyelerinde bulunduk. Şimdi de kısaca hastalığın belirtilerini paylaşmak istiyorum. Gelin hep birlikte soğuk algınlığının ne türlü belirtileri varmış göz atalım.

 • Yorgunluk,
 • İştahın kesilmesi,
 • Burunda tıkanıklık,
 • Yüksek ateş,
 • Halsizlik durumu,
 • Nefes alırken ya da verirken zorlanma,
 • Burun akıntısı.

Burada yer alan tüm maddeler, genel olarak soğuk algınlığı belirtileri olarak bizleri karşılamaktadır. Eğer sizlerde de bu tür belirtiler mevcutsa, mutlaka uzman bir doktora muayene olmayı unutmayın. Aynı zamanda doğal olarak da evde basit yöntemler ile birlikte, soğuk algınlığı tedavisine başlangıç yapabilirsiniz.

Bu içeriğimizde sizlerle birlikte soğuk algınlığına iyi gelen ilaçlar konusuna değinmekteyiz. Umarım faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Konu ile ilgili görüşlerinizi, yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Ayrıca bkz: Enfluvir ne için kullanılır

Sıkça Sorulan Sorular

Soğuk algınlığı, viral enfeksiyonlara bağlı bir şekilde gelişen solunum yolu hastalığıdır. Genel olarak rhinovirüsler şeklinde bilinen virüslerden kaynaklı olarak çıkmaktadır fakat diğer virüslerde neden olabilmektedir.

Soğuk algınlığı, genel olarak 1 haftalık süre zarfında kendiliğinden geçmektedir. Tabi bu süreyi daha kısa tutmak için bol bol vitaminli yiyecekler tüketmeniz gerekmektedir. Her bireyin iyileşme sürecinin de farklı olabileceğini unutmamak gerekli.

5/5 - (3 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu