Panto 40 MG Nedir? Ne İşe Yarar? (Panto İlaç)
İlaç

Panto 40 MG Nedir? Ne İşe Yarar? (Panto İlaç)

Son dönemlerde güncelliğini koruyabilen ilaçlar arasında Panto yer almaktadır. Bu noktada sizlerden birçok farklı soru bizlere gelmektedir. Bizlerde bu içeriğimizde sizler için Panto 40 mg nedir konusuna değinmek ve sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Uzun zamandan bu yana Panto ilacı ile ilgili bir araştırma yapmaktaydım. Sizlerden de yoğun bir ilgi ve soru talebi gelince, bu şekilde bir içerik hazırlamaya başladım. Araştırdığım kaynaklar ve hazırladığım içerikleri başlıklar halinde ayarladım. Gelin şimdi hep birlikte ilaç ile ilgili tüm merak edilen bilgilere geçiş yapalım. Bizleri nelerin beklediğini de görmüş olalım.

Panto Nedir?

Panto, etken madde olarak Pantoprazol kullanan bir ilaçtır. Günümüzde 40 MG 14 tablet ve 40 MG 28 tablet formlarında satışa sunulmaktadır. Panto Tablet ile birlikte, midede üretilmiş olan asit miktarlarını azaltabilirsiniz. Bu noktada son derece etkili ve işini hakkıyla yerine getiren ilaçlardan birisidir. Mide de çözülmesini engelleyen özel bir madde ile kaplıdır. Her bir tabletin içerisinde pantoprazol sodyum seskihidrat bulunmaktadır.

Şimdi de kısaca Panto ne işe yarar konusuna değinmek istiyorum.

Panto 40 MG Ne İşe Yarar?

Panto, 5 yaş üzerindeki çocuklarda ve yetişkin bireylerde kullanılan bir ilaçtır. Aşırı mide asidinin yer aldığı gastroözofajeal reflü eşliğinde gelişen eroziv özofajitin kısa süreli olarak tedavilerinde kullanılmaktadır.

Yetişkin bireylerde hafif derecede reflü hastalığı tedavilerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Belirtilerin iyileştirilmesinde de etkisi ön planda olmaktadır. Mide ve on iki parmak bağırsağı ülseri olan hastalarda da, hastalığın belirtisinin iyileştirilmesinde ve sürekli olarak steroid olmayan yangı giderici ilaçlar ile birlikte kullanılmaktadır. Tabi bu noktada Panto 40 mg ilacını mutlaka doktor tavsiyesi ve gözetimi altında kullanmanız gerekmektedir. Aksi taktirde sağlığınız açısından olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.

Burada kısaca Panto ne işe yarar konusuna değinmekteyiz. Şimdi de yan etkileri konusuna bir göz atalım.

Panto Yan Etkileri

Günümüzde yer alan her bir ilaçta olduğu gibi, Panto’nun da bazı yan etkileri bulunmaktadır. Sizler için bu yan etkileri maddeler halinde listeledim ve paylaşmak istiyorum. Gelin hızlıca hep birlikte bu yan etkilerin neler olduğuna bir göz atalım.

 • Yüz, ağız, boğaz ve dilde şişme,
 • Yutkunurken zorlanma
 • Kurdeşen,
 • Deride ani olarak gelişen, kabarcıklar şeklinde ağrılı döküntüler,
 • Deride sarılaşma,
 • Anafilaktik şoku da kapsayan aşırı olarak duyarlılık reaksiyonları,
 • Nefes alırken zorlanma,
 • Kalp atışının çok hızlı olması,
 • Terleme ile birlikte gelen baş dönmesi.

Burada yer alan tüm maddeler, genel olarak ilacın yan etkileridir. Eğer sizlerde herhangi bir Panto yan etkileri maddelerinden şikayetçi ya da şüpheliyseniz, mutlaka doktorunuz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde sağlığınız açısından olumsuz bir sonuç ile karşılaşabilirsiniz.

Panto 40 MG Nedir
Panto 40 MG Nedir

Panto Ne İçin Kullanılır?

Gelelim Panto ilacımızın hangi durumlarda kullanıldığı konusuna. Bu noktada yukarıda yaptığım açıklama, genel olarak terimlerden dolayı biraz kafa karıştırıcı olabilmektedir. Sizler için Panto ne için kullanılır konusunu maddelere ayırmak istedim. Gelin hep birlikte ne tür hastalıklarda kullanıldığına birlikte göz atalım.

 • Peptik ülser tedavisinde,
 • Orta ya da ileri dereceli özofageal reflü tedavilerinde,
 • Reflü tedavilerinde,
 • Zollinger Ellison Sendromu ile patolojik hipersekresyonlu durumun tedavilerinde,
 • Gastrik ülserde tekrarı azaltma amacı ile birlikte bu mikroorganizmanın eradikasyonu için uygun iki antibiyotiği ile birlikte.

Burada yer alan tüm bilgiler, ilacımızın genel olarak ne tür tedavilerde kullanıldığını bizlere göstermektedir. Eğer sizlerde Panto 40 mg ne işe yarar konusunu merak ediyorsanız, mutlaka burada oluşturduğum maddelere göz atabilirsiniz.

Panto 40 MG Fiyat

İlaç araştırması yapılırken en çok sorgulanmalardan birisi de fiyat konusudur. Genel olarak bu noktada bizler güncel fiyatları sizlerle birlikte paylaşmamaktayız. Çünkü genel olarak sürekli bir değişim durumu söz konusudur. Bu noktada eğer sizlerde Panto 40 mg fiyat konusunu merak ediyorsanız, mutlaka yakın bir eczaneye giderek ya da arayarak fiyat alabilirsiniz.

Bu içeriğimizde sizlerle birlikte Panto ilaç nedir konusuna hep birlikte göz atmaktayız. Umarım faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Aynı zamanda sitemizde yer alan Kloroben Gargara Ne İşe Yarar konusuna da göz atmayı unutmayın.

post

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu