Muscoril Nedir? Muscoril Ne İşe Yarar?
İlaç

Muscoril Nedir? Muscoril Ne İşe Yarar?

Muscoril, son dönemlerin en popüler ilaç isimlerinden birisi haline gelmiş durumdadır. Birçok kişiden bizlere Muscoril nedir gibi soru başlıkları gelmekteydi. Bende bunun üzerine konu ile alakalı detaylı bir araştırma yaptım. Bu şekilde baya bir detaylıca bilgi öğrendim. İlaç ile ilgili öğrendiğim tüm soruların cevaplarını da sizlere aktarmak istiyorum. Gelin hızlıca ilaç ile ilgili tüm merak edilen sorular ve cevaplarına geçiş yapalım.

Muscoril Nedir?

Muscoril, etken madde olarak Tiyokolşikosid taşıyan bir ilaç türüdür. Ana işlevi kas gevşetici olarak etki göstermektedir. Ağız yolu ile birlikte alınan bu ilaç, Muscoril 4 mg ve Muscoril 8 mg şeklinde satışa sunulmaktadır.

İlaç formülüne baktığımızda yardımcı madde olarak; mısır nişastası, magnezyum stearat ve laktoz monohidrat kullanımı gerçekleşmektedir. İlaç mutlaka doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır.

Kutu içerisinde 10 ya da 20 tablet şeklinde ilaç bulunmaktadır. Asıl etken olarak kas gevşetici işlevine sahiptir. Ağrılı olan kaslarda oluşan spazmların semptomatik olarak tedavisinde kullanılmaktadır. Muscoril, bazı durumlarda da kullanılmaması gereken bir ilaçtır. Kasların kasılmama durumlarında asla kullanmamanız gerekmektedir. Bu noktada eğer yan etkilerin biri yada bir kaçına alerjiniz varsa, maalesef olumsuz yönü ile karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda kas sorunu  yaşayan çocukların da kullanmaması gerekmektedir.

Muscoril Ne İşe Yarar?

Gelelim Muscoril ne işe yarar konusuna. İnsanların kasları, beyin ya da omurilik sebebi ile kasılmalar olabilmektedir. Muscoril ise bu tür kas gerilme durumlarında, kasların gevşemesini sağlamaktadır. Bu tür hastalıkların tedavisinde de Muscoril kas gevşetici ilacı kullanımı sağlanmaktadır.

Kaslarda genel olarak farklı sebeplerden dolayı hasar, zedelenme vb olaylar meydana gelebilmektedir. Sonuç olarak da kaslarda ağrılar oluşmaktadır. Bu tip sağlık sorunlarında doktorlar Muscoril ampul ilacını reçete verebilmektedir.

Aynı zamanda Muscoril ne için kullanılır sorusuna; sırt ağrısı, boyun tutulması, bel ağrısı gibi sorunların tedavileri şeklinde de cevap verebilmek mümkündür.

Muscoril Yan Etkileri

Gelelim ilacımızın yan etkilerine. Birçok kişinin merak ettiği konulardan birisi de Muscoril yan etkileri olmaktadır. Sizler için tüm yan etkilerini buldum ve liste olarak paylaşmak istiyorum. Gelin hızlıca birlikte göz atalım.

 • Nefes almada zorlanma,
 • El, ayak veya bileklerde şişlik,
 • Dudak ya da yüzde şişlik,
 • Kaşıntı,
 • Deri üzerinde anjiyonörotik ödem,
 • Baygınlık,
 • Deri döküntüsü,
 • Uyku hali,
 • Tansiyon düşüklüğü,
 • Geçici olarak bilinç kaybı,
 • Sersemlik.

Genel olarak burada yer alan tüm maddeler, ilacın yan etkileri olmaktadır. Eğer bir ya da birden fazla durumdan şikayetçiyseniz, mutlaka uzman bir doktora başvurmanız gerekmektedir.

Bu içeriğimizde sizlerle birlikte Muscoril nedir konusuna değinmekteyiz. Umarım faydalı bir içerik türü olmuştur. Sitemizde yer alan Mucomax Nedir konusuna da göz atmayı unutmayın.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

5/5 - (4 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu