İburamin Zero Öksürüğe İyi Gelir Mi?
İlaç

İburamin Zero Öksürüğe İyi Gelir Mi?

Öksürük, günümüzde en çok şikayet edilen hastalıklardan birisidir. Özellikle de kış aylarında ve mevsimsel geçişlerde bu tür sorunlar ile karşılaşabilmek mümkündür. Bu noktada genel olarak ilaç arayışlarının da başladığını söyleyebilmek mümkündür. Bizlere gelen sorulardan birisi de iburamin zero oksuruge iyi gelirmi konusu oldu. Sizler için bu konuyu detaylı olarak araştırdım ve cevap vermek istedim.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan konu başlıklarımıza geçiş yapabiliriz. Bu sayede bizlerin neleri beklediğini de görmüş olabiliriz.

İburamin Zero Nedir?

İburamin zero, pilfer-proof polipropilen kapak ile düşük dansiteli polietilen conta ile kapatılmış olan amber renkli cam şişelerde satılan bir ilaçtır. Her bir kaşıkta 100 mg ibuprofen ve 1 mg klorfeniramin maleat içeren bir süspansiyondur. Günümüzde özellikle soğuk algınlığı, viral üst solunum yolu enfeksiyonu ve grip durumlarında ateş düşürücü işlevi ile birlikte ön plana çıkmaktadır.

İburamin Zero Öksürüğe İyi Gelir Mi?

Gelelim herkesin araştırdığı ve merak ettiği bu konumuza. Öncelikle yukarıda İburamin Zero’nun ne işe yaradığına kısaca bahsettik. İburamin Zero, öksürük vb belirtilerde kullanılan bir ilaç değildir. İçerisinde etken madde olarak ibuprofen taşımaktadır. Bu noktada ateş, ağrı ve iltihaplanma gibi belirtilerin azaltılması için kullanılmaktadır. Ağrı kesici niteliği taşımaktadır. Bu sebepten dolayı da öksürük için kullanılabilecek uygun bir ilaç türü değildir. Eğer öksürük ya da nezle gibi bir şikayetiniz varsa, doktorunuz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Uzman bir doktor size en uygun ilaç tavsiyesinde ve tedavisini uygulayacaktır.

Kısaca burada iburamin zero öksürüğe iyi gelir mi konusuna değindik. Şimdi dilerseniz etkisi ile ilgili gelen bir soruyu cevaplamak istiyorum.

Ayrıca “Lodine 300” içeriğine de göz atmayı unutmayın.

İburamin Zero Hemen Fayda Eder Mi?

İburamin Zero, genel olarak etki gösterme süreci 1-2 saatlik bir süreç olarak söylenmektedir. Bu etki tabi ki hastalığın boyutu ve türüne göre de değişiklik gösterebilmektedir. Çünkü bu ilaç hem iltihaplanmalarda hem de ağrı kesici niteliğinde kullanılmaktadır. Bu sebepten dolayı da kesin bir etki süreci vermek doğru olmayacaktır.

İburamin Zero’yu Kaç Yaş Kullanabilir?

Gelelim ilacımızın kullanım yaşına. Bu noktada her bir ilacın farklı işlevleri ve kullanım amaçları bulunmaktadır. Bununla birlikte tabi her bir ilacın farklı yaş kullanımları da yer almaktadır. İburamin Zero, 2 yaş altı çocuklara önerilmemektedir. 65 yaş ve üzeri hastaların da mutlaka doktor gözetimi altında kullanılması önerilmektedir. Aynı zamanda 30 kg’dan daha hafif olan çocuklarda da, günde 5 ölçeğin aşılmaması gerekmektedir. Yaş konusunda mutlaka doktorunuza danışmanızı tavsiye etmekteyiz.

Bu içeriğimizde sizlerle birlikte İburamin Zero Öksürüğe İyi Gelir Mi konusuna değinmekteyiz. Umarım faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Aşağıda yer alan yorum kısmına, konu ile ilgili görüşlerinizi belirtmekten kaçınmayın.

Sıkça Sorulan Sorular

İburamin Zero, özellikle 2 yaş altı çocukların ve 65 yaş üstü bireylerin kullanmaması gereken bir ilaçtır. Doktorunuza danışmadan ilacı kullanmamanız gerekmektedir.

İburamin Zero, etkisini genel olarak kullanımın ardından 1 ila 2 saat arasında gösteremeye başlamaktadır.

5/5 - (2 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu