Erken Gebelik Testi Yapanların Yorumları (2023)
Gebelik & Doğum

Erken Gebelik Testi Yapanların Yorumları (2023)

Günümüzde gebelik testi adı altında birçok farklı test türü yer almaktadır. Özellikle de klasik olarak çizgili gebelik testi ürünleri, en popüler ürünlerden birisidir. Bu içeriğimizde sizlerle birlikte erken gebelik testi yapanların yorumları konusuna göz atacağız. Gelin hızlıca başlıklarımıza geçiş yapalım.

Hamilelik Testi Nedir?

Bir kadının bebek bekleyip beklemeyeceğini kontrol eden testlere gebelik testi adı verilmektedir. Gebelik testi, kadınların hamile olup olmadığını kandan ya da idrardan kolaylıkla öğrenebilmektedir. Kadınlar eğer hamile olurlarsa, kanlarında ya da idrarlarında hCG hormonları üretilmektedir. Gebelik testi de bu hormonun olup olmadığını kontrol etmektedir.

Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Günümüzde iki farklı gebelik testi bulunmaktadır. Kanda ya da idrar yolu ile birlikte yapılmaktadır. Aynı şekilde kan testinde de iki farklı şekilde gebelik aranabilmektedir. Gebelik testi genel olarak ilk aşamada evde idrar yolu ile birlikte yapılmaktadır. Eğer şüphe varsa ve test negatif çıkarsa, kesin sonuç için kan testine başvurulmaktadır. Kan testi de hastanede yapılmaktadır. Cevap 1-2 gün içerisinde ya da gün içerisinde doktorlar tarafından sizlere ulaştırılmaktadır.

Ne Zaman Hamile Kaldım

Hamilelik testleri, genel olarak adet gecikmesi gibi durumlarda yapılan bir durumdur. Gebe kaldıktan sonra insan vücudu HCG üretmeye başlamaktadır. Bu noktada kaçırılan adet döneminin ilk gününde pozitif bir test sonucu alırsanız, muhtemelen hamile kalmanızın üstünden 2 hafta bir süre geçmiştir. Bazı hamilelik testleri, idrardaki idrarda yer alan HCG düzeyine bağlı bir şekilde ne zaman hamile kalabileceğiniz konusunda tahmin de yürütebilmektedir. Daha hassas testler, gebe kalındıktan yaklaşık 8 günlük bir süre zarfında hamile kaldığınızı da doğrulayabilmektedir.

Eczanelerde gebelik testi ürünleri bulunmaktadır. Son dönemlerde de erken gebelik testi cihazları yer almaktadır. Bu içeriğimizde de erken gebelik testi yapanlar adı altında sizlere yorumlarını aktarmak istiyorum. Gelin hızlıca göz atalım.

Ayrıca “Gebelikte Memenin Emilmesi” konusuna da göz atabilirsiniz.

Erken Gebelik Testi Nedir?

Erken gebelik testi, klasik idrar testleri gibi idrar damlatması ile sonuca varılan test kitleridir. Bu noktada erken gebelik testi kitleri, diğer test kitlerine göre daha hassas bir yapıya sahiptirler. Klasik testlerin tespit edemediği erken gebelik dönemini tespit edebilmektedirler.

Baktığımızda erken gebelik testleri, Beta-HCG hormonu düzeyini daha da hassas bir şekilde ölçerek, seviyenin iniş ve çıkışlarını daha net bir şekilde algılayabilmektedirler. Klasik gebelik testlerinde, test uygulanabilmesi için adet gecikmesinin yaşanması ile sürecin gözlemlenmesi gerekmektedir. Klasik hamilelik testlerinde, testin uygulanması için adet gecikmesinin yaşanması, sürecin detaylıca gözlemlenmesi gerekmektedir. Klasik testlerde kişinin adet olacağı ilk günde bile Beta-HCG hormonun yükselişi tespit edilemeyebilir. Bu sebepten dolayı da kişi hamile kalsa dahi, hormon yüksek olduğundan dolayı test negatif çıkabilmektedir. Sonuç olarak erken gebelik testlerinde döllenme gerçekleşmesinin hemen ardından, bir hafta içerisinde hamilelik tespit edilebilmesi mümkündür.

Erken Gebelik Testi Yapanların Yorumları

  • Erken Gebelik Testi Yapanların Yorumları
  • Erken Gebelik Testi Yapanların Yorumları
  • Erken Gebelik Testi Yapanların Yorumları
  • Erken Gebelik Testi Yapanların Yorumları
  • Erken Gebelik Testi Yapanların Yorumları

Burada yer alan sonuçlar ile birlikte erken gebelik testi yapan kişilerin bazı yorumlarına göz atabilirsiniz. Burada yer alan tüm yorumlar, testi gerçekleştiren gerçek insanlardır. Sizler için ürün araştırması ile birlikte yorumlara da bu şekilde göz attım. Umarım faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Aynı zamanda sizlerin de erken gebelik testi yapanların yorumları ile ilgili görüşleriniz varsa, yorumlarda belirtmekten çekinmeyin.

Sıkça Sorulan Sorular

Evet, erken gebelik testleri genel olarak güvenilirdir. Modern gebelik testleri, HCG hormonunu tespit ederek gebeliği belirleme amacı ile kullanılır.

Erken gebelik testi için, eczanelerde satılan cihazları satın almanız yeterli olacaktır. Bu sayede bizzat kendiniz testinizi uygulamış ve ölçmüş olacaksınızdır.

Erken gebelik testleri, genel olarak yüksek oranlarda doğru sonuçlar vermektedir. Fakat yanlış sonuçların da alınabileceğini söyleyebilmek mümkündür.

5/5 - (6 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu