Çocuk Soğuk Algınlığı Şurupları (Eczane)
İlaç

Çocuk Soğuk Algınlığı Şurupları (Eczane)

Çocuklar için hastalık konuları, özellikle son dönemlerde daha da fazla artmış durumdadır. Bu noktada tabi farklı hastalıkların da ürediğini söyleyebilmek mümkündür. Çocuklarda son dönemlerde havaların soğuk olması ile birlikte, soğuk algınlığı bir hayli fazla görülmektedir. Bu sebepten dolayı da sizlerle birlikte bu tür konulara değinmeye devam etmekteyiz. Bu içeriğimizde de birçok kişinin merak ettiği çocuk soğuk algınlığı şurupları konusuna değinmek istiyorum.

Çocuklar için genel olarak hastalık durumlarında şuruplar reçete edilmektedir. Çünkü hap tarzı ilaçlar, yetişkin bireylere özel olarak üretilmektedir. Aynı zamanda dozaj olarak da çocuklara göre haplar, biraz fazla gelmektedir. Sizler için bu içeriğimizde çoçuk soğuk algınlığı şurupları konusuna değineceğiz. Hastalık ve şuruplar ile ilgili merak edilen soruları cevaplamaya çalışacağım.

Çocuklarda Soğuk Algınlığı

Çocuklar için soğuk algınlığı, özellikle son dönemlerde sıklıkla görülen hastalıklardan birisidir. Mevsimsel geçişler, soğuk havalar, virüslerin artması vb birçok etken yer almaktadır. Günümüzde aynı zamanda bir diğer ismi de nezle olarak bilinmektedir. Burun ve boğaz hastalığı olarak tanımlayabilmek mümkündür. 200’den fazla virüsün soğuk algınlığına yol açtığı bilinmektedir.

Hastalığın ortaya çıkmasını sağlayan belli başlı virüsler şunlardır:

  • Rinovirüler,
  • Adenovirüsler,
  • RSV
  • Coronavirüsler.

Burada yer alan tüm virüsler, çocuk soğuk algınlığı hastalığının ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Soğuk algınlığının süresi, genel olarak 1 hafta kadar sürmektedir. Tabi çok daha küçük çocuklar için bu süre uzayabilmektedir. Soğuk algınlığı, genel olarak grip ile birlikte karıştırılabilmektedir. Fakat soğuk algınlığı, gribe göre çok daha hafif bir şekilde seyretmektedir. Aynı zamanda gripte burun akıntısı yokken, soğuk algınlığında burun akıntısı olabilmektedir.

Çoçuklar için soğuk algınlığı şurupları konusuna da birazdan göz atacağız.

Ayrıca bkz: Minoset ne işe yarar

Çocuk Soğuk Algınlığı Şurupları

Gelelim en çok merak edilen ve araştırılan konumuza. Genel olarak ebeveynlerin yaptığı bir araştırma türüdür. Çocuklarının hastalık durumlarında genel olarak sıkı bir araştırma yapmaktadırlar. Tabi bununla birlikte araştırmak yerine, uzman bir doktora muayene ettirmek çok daha doğru ve sağlıklı bir adım olacaktır. Peki soğuk algınlığı çoçuk şurupları nelerdir? Gelin hep birlikte bu listemize bir göz atalım.

  • Dextromethorphan,
  • Pseudoephedrine,
  • Phenylephrine,
  • Chlorpheniramine,
  • Diphenhydramine.

Burada yer alan tüm bileşenler, genel olarak çocuk şuruplarında aktif olarak rol oynayan etkenlerdir. Buradaki etkin maddeleri içeren şuruplar ile birlikte, eczanenizden gerekli ilaçları sipariş edebilirsiniz. Tabi bu noktada uzman doktor tavsiyesi almadan, çocuğa şurup ya da ilaç kullandırtmamanız gerekmektedir. Aksi taktirde çocuk sağlığı açısından olumsuz sonuçlar ile karşılaşabilmeniz mümkündür.

Bu içeriğimizde sizlerle birlikte soğuk algınlığı şurupları konusuna değinmekteyiz. Umarım faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Sizlerde nezle ile ilgili görüşlerinizi, yorumlarda belirterek bizlerle birlikte paylaşımda bulunabilirsiniz.

Aynı zamanda sitemizde yer alan erkeklerin cinsel organının boyu nasıl anlaşılır konusuna göz atmayı unutmayın.

post

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu