Cleocin T Ne İşe Yarar? Cleocin T Fiyat 2023
İlaç

Cleocin T Ne İşe Yarar? Cleocin T Fiyat 2023

Son dönemlerin en çok araştırılan ve merak edilen konulardan birisi “Cleocin T” olmaktadır. Hem ilaç ile ilgili hem de etken maddesi ile ilgili birçok farklı soru yöneltilmektedir. Bende bunun üzerine sizler için bu şekilde bir içerik hazırlamak istedim. Bu konumuzda Cleocin T ne işe yarar ile ilgili tüm sorulara cevap vereceğiz. Gelin hep birlikte merak edilen konu başlıklarımıza geçiş yapalım.

Cleocin T Nedir?

Cleocin T krem, akne tedavisinde kullanılan ve günümüzde en çok tavsiye edilen ilaçlardan birisidir. Küçük ya da büyük herkesin derdi olan ve kurtulmak için elinden geleni yapan akne konusu için harika bir çözüm ilacıdır.

Cleocin T, cilt üzerinde oluşan bakterilerin yok olmasını sağlamaktadır. Aynı şekilde bakterilerin yeniden üremelerine de engel olarak antibiyotik yönü ile ön plana çıkmaktadır. İltihaplı doku bozukluklarını kapsayan sivilceler, akne vulgarislerin tedavilerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Kısaca Cleocin T nedir konusuna değindik. Şimdi bir diğer konu başlığımıza geçiş yapabiliriz.

Cleocin T Ne İşe Yarar?

İlaç, genel olarak inatçı sivilce tedavilerinde kullanılan bir antibiyotikli kremdir. Etken madde olarak klindamisin fosfat içermektedir. Bu etken madde, günümüzde akne tedavisinde kullanılan en etkili ve güçlü maddelerden birisidir. İçerisinde yer alan asit ile birlikte, sivilcelere doğrudan etkisini göstermektedir. Bu sayede de sivilcelerin yok olmasını sağlamaktadır. Tabi yeniden çıkmaları da doğrudan engellenmektedir. Cleocint, ergenlik döneminde oluşan sivilceler için de kullanılmaktadır.

İçerisinde yer alan yardımcı maddeler ise glikol, izopropil alkol ve saf su olmaktadır. Bu noktada göz ve ağız çevrenizden uzak tutmanız gerekmektedir. Ufak bir temasta dahi bol su ile durulamanız gerekmektedir.

Ayrıca “Procto Gyvenol ne işe yarar” konusuna göz atmayı unutmayın.

Cleocin T Nasıl Kullanılır?

Yukarıda genel olarak Cleocin T krem ne işe yarar konusuna kısaca göz attık. Şimdi de kremin kullanım talimatını açıklamak istiyorum. Çünkü kremlerin genel olarak kullanım şekli ve alanları değişebilmektedir.

Cleocin T, etkili bir antibiyotik krem türüdür. Bu sebepten dolayı mutlaka doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanmanız gerekmektedir. Kullanmadan önce cildinizi kirden ve makyajdan arındırarak temizlemelisiniz. Ardından da ilacı ciltte sorunlu olan bölgeye tampon yaparak uygulamalısınız. Kullandıktan sonra kesinlikle lokal bölgeyi yıkamayınız. Aynı şekilde Cleocin T nasıl kullanılır sorusuna, aşağıdaki adımlarda mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir.

Cildin tamamına uygulamamanız gerekmektedir. Sadece akne, sivilce gibi alanlara bölgesel olarak uygulamanız gerekiyor. Kısa bir süre zarfında da etkisini sizlerde fark edeceksinizdir. Günde 2 defa kullanılması önerilmektedir. Daha fazla bir kullanım süresi, maalesef vücudunuzda istenmeyen tahriş ve kızarıklıklara neden olabilmektedir.

Cleocin T Yan Etkileri

Gelelim ilacın yan etkileri konusuna. Tabi ki her bir ilaçta olduğu gibi, Cleocin T ilacında da bazı yan etkiler olabilmektedir. Sizler için detaylı bir şekilde yan etkilerini araştırdım. Gelin hep birlikte bu kremin ne tür yan etkiler oluşturabileceğine maddeler ile birlikte göz atalım.

  • Çok yaygın: Deride kuruluk, kurdeşen, deride tahriş.
  • Yaygın: Yağlı cilt görünümü.
  • Yaygın olmayan: İshal, mide bulantısı.
  • Bilinmiyor: Gözlerde batma hissiyatı, karın ağrısı, alerjiye sebep olan ya da tahrişe neden olan madde ile temasında ciltte iltihap, uzun süreli antibiyotik kullanımında kanlı, sulu ishalle birlikte barsak iltihabı.

Burada yer alan maddeler, genel olarak Cleocin T Krem Yan Etkileri olarak bizleri karşılamaktadır. Eğer bunlardan bir ya da birden fazla durumdan şüphelenirseniz, mutlaka uzman bir doktora başvurmanız gerekmektedir. Aksi taktirde vücut ve sağlık açısından olumsuz sonuçlar ile karşılaşabilmeniz mümkündür.

Cleocin T Fiyat

Sağlıklı Yaşantı olarak, ilaç ve krem fiyatlarını paylaşmamaktayız. Çünkü sürekli olarak ilaç fiyatların değiştiklerini ve güncellendiklerini görmekteyiz. Bu sebepten dolayı da güncelliği tüm ilaçlarda tutmak kolay olmamaktadır. Bu noktada tabi ki Cleocin T fiyat 2023 için en doğru karar, eczaneler olmaktadır. En yakın eczane üzerinden kolaylıkla kremin güncel fiyatını öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda internette de güvenilir e-ticaret siteleri bulunmaktadır. Bu sitelerden de Cleocin T fiyat bilgisine hızlıca ulaşabilirsiniz.

Cleocin T Reçetesiz Alınır Mı?

Genel olarak en çok araştırılan konulardan birisi de reçete durumudur. Bildiğiniz üzere günümüzde birçok ilaç, eczanelerde sadece reçete ile birlikte satılmaktadır. Bu noktada haliyle Cleocin T reçetesiz alınır mı konusu da merak edilmektedir. Evet, krem reçetesiz olarak eczaneden satın alınabilmektedir. Fakat bizler doktor tavsiyesi ve önerisi olmadan almanızı tavsiye etmemekteyiz. Aksi taktirde vücudunuzda yan etkiler ile karşılaşabilmeniz olası bir ihtimaldir. Mutlaka doktorunuz ile iletişime geçin ve ilaç hakkında güncel olarak bilgi alın.

Cleocin T Kullananlar

Gelelim ilacı kullananların yaptığı yorumlara. Genel olarak internette bu konuyu araştırdım ve sizlerle kısaca bir genelleme yapmak istedim. Maalesef yasalar gereği insanların başka alanlardaki yorumlarını sitemizde paylaşmak yasaktır. Fakat bu noktada kremin genel olarak işe yaradığını ve sivilcelere fayda ettiğini söyleyebilmem mümkündür. İnternet üzerinde Cleocin t kullananlar yorumlarını bir hayli araştırdım. Genel olarak büyük bir çoğunluğun akne ve sivilce tedavisinde etkili olma konusunda onay verdiklerini görmekteyim.

Bu içeriğimizde sizlerle birlikte Cleocin T krem nedir konusuna değinmekteyiz. Umarım faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Aynı zamanda konu ile ilgili tüm görüşlerinizi, yorumlarda bizlerle birlikte paylaşmaktan çekinmeyin.

5/5 - (1 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu