Böbrek Ağrı Kesici İlaç İsimleri
Hastalıkİlaç

Böbrek Ağrı Kesici İlaç İsimleri

Günümüzde sağlık alanında farklı farklı hastalık çeşitleri yer almaktadır. Aynı zamanda vücudumuzda farklı bölgelerimizde de hastalıklar çıkabilmektedir. Birçok kişiden böbrek ağrı kesici ilaç isimleri gibi araştırmalar yaptıklarını görmekteyim. Bu sebepten dolayı da sizlerle birlikte bu şekilde bir içerik paylaşmaktayım. Umarım sizler için faydalı bir sağlık blog içeriği olacaktır.

Böbrek Ağrısı Nedir?

Böbrek ve çevresinde yer alan rahatsızlık hissine, böbrek ağrısı denmektedir. Böbrekler, göğüs kafesinin hemen altında omurganın her iki tarafında da yer alan iki organdır. Böbrek ağrısı ise her zaman doğrudan ya böbrek ile alakalı bir sorun olduğunu ifade etmemektedir. Genel olarak idrar ya da üriner sistem alanında bir sorun olduğunu göstermektedir.

Böbrek ağrısı sırt, karın, yanlarda ya da kasıkta hissedilmektedir. Böbrek taşları, böbrek enfeksiyonu, travma veya böbrek içerisinde yer alan tümörlerden kaynaklanabilmektedir.

Böbrek Ağrısı Belirtileri

Günümüzde internet alanında birçok farklı araştırmalar yapılmaktadır. Özellikle son dönemlerde böbrek ağrısı için ilaç gibi araştırmalar bir hayli yapılmaktadır. Şimdi kısaca böbrek ağrısı belirtilerine maddeler ile birlikte sizlere açıklamak istiyorum.

 • Kasık alanında oluşan ağrı,
 • Karın bölgesinde ya da yanlarda hissedilen ağrı,
 • Sırt kısmında oluşan donuk ağrı hissi,
 • Böbreklerde ağrı belirtisi,
 • Göğüs kafesi altında ağrı.

Genel olarak burada yer alan maddelere baktığımızda, böbrek ağrısı belirtileri bizleri karşılamaktadır. Bu tür bir şikayetiniz varsa, mutlaka doktorunuz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Ayrıca bkz: Paraflex nedir

Böbrek Ağrı Kesici İlaç İsimleri

Öncelikle piyasada böbrek ağrısı ilacı olarak satılan bir ilacın bulunmadığını söylememiz gerekmektedir. Bununla birlikte gereksiz ilaç kullanmaktan da kaçınmanız gerekmektedir. Gereksiz ilaç kullanmak, böbrekleri gereğinden fazla yormaktadır. Genel olarak günümüzde “Furosemid” adlı ilaç, böbrek hastalıklarında kullanılmaktadır. Böbrekte oluşan sıvılar, bir kist türünü de beraberinde getirmektedir. Furosemid ise bu kistin oluşmasını engellemektedir. Fakat bu noktada en doğru ilacı, doktorunuz sizlere tavsiye etmektedir.

Böbrek Ağrısı Neden Olur?

Böbrek ağrısı, günümüzde maalesef birçok kişinin yaşadığı durumlardan birisidir. Peki böbrek ağrısı neden olur? Sizler için bu konuyu detaylı olarak araştırdım ve paylaşmak istedim. Araştırmalarımı tamamladığımda kısa bir liste oluşturdum ve sizlerin anlayabileceği şekilde özetledim. Gelin hep birlikte oluşturduğum listeye bir göz atalım.

 • Böbrek iltihaplanması,
 • Böbrek taşı,
 • Böbrek apsesi durumunda,
 • Böbrek kanserinde,
 • Böbrek büyümesinde,
 • Böbrekte kanama olduğunda,
 • Böbrek kumu oluşumunda,
 • İdrar kanallarında iltihaplanma oluşumunda.

Böbrek ağrıları, genel olarak yukarıda yer alan maddelere göre sebeplenmektedir. Her biri için farklı tedavi yöntemlerinin olduğunu da belirtmemiz gerekmektedir. Bu noktada tabi ki doktorunuz size en doğru tedavi yönteminin uygulanmasını sağlayacaktır. En ufak bir belirtide dahi mutlaka doktorunuz ile iletişime geçmeyi unutmayın. Aksi taktirde sağlığınız açısından olumsuz sonuçlar doğabilmektedir.

Bu içeriğimizde sizlerle birlikte böbrek taşı ağrı kesici ilaç isimleri ile ilgili blog içeriğimizi paylaşmaktayız. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur.

Ayrıca bkz: Gaz giderici ilaç

5/5 - (15 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu