Azelderm Krem Ne İşe Yarar? Azelderm Krem Kullananlar
İlaç

Azelderm Krem Ne İşe Yarar? Azelderm Krem Kullananlar

Her geçen gün artan sorular ve istekler ile birlikte, sonunda Azelderm kremini sizlerle birlikte paylaşmak istedim. Bu noktada bildiğiniz üzere birçok farklı araştırma söz konusu mevcut olabilmektedir. Detaylı bir araştırma yaptım ve ilaç ile ilgili birçok bilgiye ulaşım sağladım. Dilerseniz Azelderm krem nedir gibi benzer sorular ve cevaplarına geçiş yapalım.

Azelderm Nedir?

Azelderm kremi sivilceleri, sivilce ile birlikte geride kalan izler, siyah noktalar, güneş lekesi ve koyu cilt lekelerini giderme amacı ile kullanılan bir kremdir. İçerisinde yer alan %20 azelaik asit, aynı zamanda yüzdeki gül hastalığı ve geniş koyu lekeler ile birleşen melazma hastalığı için de kullanılmaktadır. Bu noktada ilacın etkili bir güce sahip olduğunu da belirtmekte fayda var.

Azelderm Krem Ne İşe Yarar?

Krem içerisinde etkin madde olarak azelaik asit yer almaktadır. Genel kullanım amacının leke karşıtı olduğunu da belirtmem gerekmektedir. Sivilcelere sebep olan bakterilere savaşmasının yanı sıra, aynı şekilde hiperigmentasyona neden olan enzim türlerinden tirozinazı inhibe etmektedir. Bu sayede de vücutta yer alan koyu renkli lekelerin giderilmesine de yardımcı olmaktadır. Sivilce izleri, güneş lekesi, gül hastalığı, siyah noktalar, çil vb. durumlarda kullanıma uygun olmaktadır.

Azelderm krem, genel olarak vücuda olan güçlü etkisinin borcunu “azelaik asit”e borçlu olmaktadır. Esasında arpa, buğday ve çavdar gibi tahıl ürünlerinde de doğal olarak bulunan bu asit, genel olarak cilt tarafından iyi bir şekilde tolere edilebilmektedir.

Azelderm Krem Nasıl Kullanılır?

Gelelim kremin nasıl kullanıldığı konusuna. Birçok kişi genel olarak internet üzerinde kremin nasıl kullanılacağı hakkında araştırmalar yapmaktadır. Bizlerde sizler için kısaca maddeler halinde paylaşmak ve bilgi vermek istiyoruz.

 • Azelderm, sabah ve akşam olmak üzere günde en fazla 2 defa kullanılır. Hassas cilt tiplerinin günde 1 kez sadece akşam olmak üzere kullanılması tavsiye edilmektedir.
 • Sorunlu olan bölge ve ellerinizi sıkıca yıkayın ve kurulayın.
 • Az bir miktarda kremi tabaka şeklinde sürün. Sonrasında yüzde yer alan sivilceler için kullananlar, bezelye büyüklüğü kadar sürmesi yeterli olacaktır. Sırt gibi büyük alanlara kullananlar, biraz daha fazla miktarını artırabilirler.
 • Kremi sürdükten sonra ellerinizi mutlaka bol su ile birlikte yıkamanız gerekmektedir.
 • Azelderm kremini 12 yaş altı çocukların kullanılması önerilmemektedir. Mutlaka uzman bir doktora danışmanız gerekmektedir.
 • Ergen genç ve yaşlı kitlesi için özel bir dozaj yoktur. Bu noktada günde 1 ya da 2 defa kullanabilirler.
 • Göz, ağız ve burun içerisinde sürmemeniz gerekmektedir. Yanlışlıkla değdirseniz bile mutlaka bol su ile yıkayınız.

Bu noktada kısaca Azelderm krem nasıl kullanılır konusuna kısaca değinmekteyiz. Umarım faydalı ve anlatıcı bir liste hazırlamışızdır. İlacın genel kullanım talimatlarını paylaşmaktayız. Krem eğer sizlere reçete edildiyse, mutlaka doktorunuzun verdiği kullanım talimatlarına göre kullanmaya özen gösteriniz.

Azelderm Krem Yan Etkileri

İlaçlarda olduğu gibi kremlerde de bazı yan etkilerini görebilmek mümkündür. Tabi bu yan etkiler, kremlerin içerisinde yer aldığı ana etken maddelerine göre farklılıklar gösterebilmektedir. Azelderm kremi azelaik asit içermektedir. Bu noktada genel olarak pek fazla ciddi bir yan etkini bulunmamaktadır. Fakat yine de farklı şekilde yan etkileri olabilmektedir. Kısaca maddeler ile birlikte sizlere iletmek isityorum.

 • Kızarıklık,
 • Hafif tahriş,
 • Karıncalanma hissiyatı,
 • Kuruluk,
 • Ağız, dil ya da boğaz gibi solunum alanlarını etkileyecek alanlarda şişlik,
 • Kalp atış hızında düzensizlik.

Burada yer alan tüm maddeler, Azelderm krem yan etkileri olarak bilinmektedir. Hassas bir cilde sahip olanlar, herhangi bir yan etki ile karşılaşabilmesi olası bir ihtimaldir. Bu sebepten dolayı krem miktarınızı azaltmayı önermekteyiz. Ya da tahriş olan bölgeye sürmeyi bırakarak, ara verebilirsiniz.

Herhangi bir yan etki konusunda mutlaka uzman bir doktora başvurmanızı önermekteyiz.

Azelderm Krem Fiyat 2023

İlaç dünyasında en çok merak edilen konulardan birisi Azelderm krem fiyatı olmaktadır. İlacın genel olarak bilgileri ile birlikte, haliyle fiyatı da en çok araştırılan konulardan birisi olmaktadır. Sağlıklı Yaşantı olarak maalesef Azelderm krem fiyat konusunda net ve güncel bir bilgi verememekteyiz. Çünkü ilaçların sürekli olarak değişen ve güncellenen bir fiyat listesi bulunmaktadır. Eğer bu konuda Azelderm ilacı ile ilgili bir fiyat bilgisi arıyorsanız, eczane üzerinden kolaylıkla fiyat alabilirsiniz. Azelderm krem, eczaneden alınması gerekilen bir ilaçtır. Bu sebepten dolayı mutlaka eczaneden alışveriş yapmanızı tavsiye etmekteyiz. 

Azelderm Krem Kullananlar

Genel olarak ilaç ile ilgili internette birçok detaya ulaşabilmek mümkündür. Yasalar gereği başkalarının yorumlarını sitemizde paylaşmak yasaktır. Bu sebepten dolayı da genel olarak bu konu hakkında bilgi vermek istedim.

Baktığımızda birçok e-ticaret sitesinde bu kremin satıldığını görmekteyiz. Altında da birçok kullanıcının yorumlarına erişmekteyiz. İlacı kullanan kitlenin genelinin büyük bir oranda olumlu sonuçlar aldıklarına şahit oldum. Özellikle de sivilce ve leke giderme konusunda bir hayli etkili olmaktadır. Eğer sizlerde Azelderm krem kullananlar arasındaysanız, aşağıda yer alan yorum kısmına görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Azelderm Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İlacı kullanmadan önce ve kullanırken bazı durumlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Peki bunlar nelerdir? Kısaca bu durumları da maddeler ile birlikte paylaşmak ve sizleri bilgilendirmek istiyorum. Gelin kısaca göz atalım.

 • Hamile olanlar ilacı doktora danışmadan kullanmaması gerekmektedir.
 • Azelderm krem, ciltte emildiği zaman emzirme döneminde mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir.
 • Yeni oluşabilecek yanık ve yaraların üstüne kremi sürmemeniz gerekmektedir. Kremi mutlaka açık olan yaranın kapandıktan ve iyileşme sürecinde sürmeniz gerekiyor.
 • Ağız, göz ve burun çevresine özellikle uygulamamanız gerekiyor.
 • Azelderm krem, yüze sürülmektedir ve masaj yardımı ile baskı yapmadan uygulanmaktadır.

Bu içeriğimizde kısaca Azelderm krem ne işe yarar konusuna değinmekteyiz. Umarım faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur.

Aşağıda yer alan yorum kısmına, konu ile ilgili görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Azelderm krem, azelik asit ismi verilen etken maddeye sahiptir. Bu noktada yüzünüzde ne kadar kalacağı konusunu, doktorunuz reçete ettiğinde sizlere belirtecektir. Genel olarak bu tür kremler, emilimi kadar yüzde kalmaktadır.

Hayır, Azelderm krem ilacını devlet karşılamamaktadır. Bu noktada eczanelerde ücreti ile birlikte reçete olmadan da kolay bir şekilde alınmaktadır.

Yüze sürülen bu krem, sivilce ve leke gibi problemleri ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır. Kremin herhangi bir mevsimsel kullanım süresi bulunmamaktadır. Fakat mutlaka doktorunuza danışmayı ve bilgi almayı unutmayın.

5/5 - (1 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu