Aseket Nedir? Aseket Ne İlacıdır?
İlaç

Aseket Nedir? Aseket Ne İlacıdır?

Son dönemlerde birçok farklı ilaç isimleri ile birlikte karşılaşabilmekteyiz. Bu ilaç isimlerinden birisi de Aseket olmaktadır. Sağlıklı Yaşantı olarak güncel ilaç bilgilerini sizlere aktarmaya devam etmekteyiz. Bu içeriğimizde de aynı şekilde bu ilaç hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız. Genel olarak birçok kişi Aseket nedir gibi sorgulamalar yapmaktadır. Gelin şimdi hızlıca merak edilen konu başlıklarımıza geçiş yapalım. Bu sayıda ilacımızı çok daha iyi tanımış olacağız.

Aseket Nedir?

Aseket, etkin maddesi deksketoprofen trometamol ile parasetamol içeren bir ilaç türüdür. Deksketoprofen trometamol S-(+)-2-(3-benzoilfenil) propiyonik asidin trometamin tuzu ile birlikte steroid olmayan iltihap giderme ilaç grubuna dahil olan bir ilaçtır. Aynı şekilde iltihap gidericive ateş düşürücü ilaç şeklinde de tanımlayabilmek mümkündür. Parasetamol ağrı kesici gibi çeşitli ağrı türlerinde tedavilerde ve ateşli hastalıklarda ağrı kesme ve ateş düşürme işlevi ile ön plana çıkmaktadır.

Aseket Ne İşe Yarar?

Aseket ile ilgili sizlerden birçok farklı soru gelmektedir. Bunlardan birisi de Aseket ne işe yarar konusudur. Sizler için bu noktada detaylı bir araştırma yaptım ve birçok bilgiye ulaştım. Dilerseniz şimdi hızlıca maddeler halinde ilacın etkilerini ve ne işe yaradığına bir göz atalım.

 • Kireçlenme belirtilerinde ve bulgu tedavilerinde.
 • Damla hastalığında görülmüş olan eklem iltihabı tedavisinde.
 • Ağrılı olarak adet görme durumlarında.
 • Ameliyat sonrası oluşan ağrıların tedavilerinde.
 • Eklemlerde mevcut ağrı ve şekil bozukluklarına neden olan ve devamlı bir hastalık olan romatoid artritin belirtilerinde ve bulguların tedavisinde.
 • Sırt eklemlerinde sertleşme ile yer alan ağrılı şekilde ilerleyen bir romatizmal hastalık çeşidi ankilozan spondilitin belirti ve bulguların tedavisinde.
 • Akut kas iskeleti sisteminin ağrılarında.

Genel olarak bu noktada Aseket ilacının ne tür hastalıklarda kullanıldığını sizlere aktarmaktayız. Eğer sizlerde Aseket ne için kullanılır konusunu merak ediyorsanız, sırası ile listeyi okumanızı tavsiye etmekteyim. Şimdi de bir diğer konu başlığımıza geçiş yapabiliriz.

Aseket Yan Etkileri

Her bir ilacın içerisinde farklı etken ve yardımcı maddeler yer almaktadır. Bu sebepten dolayı da her bir etken maddenin farklı yan etkileri olmaktadır. Bu noktada tabi ki Aseket ilacının da farklı yan etkileri görülmektedir. Dilerseniz yan etkilerinin neler olduğuna liste olarak birlikte göz atalım.

 • Şiddetli olarak karın ağrısı,
 • Nefes alırken zorlanma,
 • Kurdeşen,
 • Yüz, boğaz ve dilde şişlik,
 • Karın ağrısı,
 • İshal,
 • Abdominal ağrı,
 • Bağırsak gazı,
 • Dispepsi,
 • Ciltte karıncalanma,
 • Yüzde ödem oluşumu,
 • Baş ağrısı,
 • Uyuklama.

Burada yer alan tüm maddeler, Aseket yan etkileri olarak bilinmektedir. Eğer sizlerde bu yan etkilerinden bir ya da birden fazlasını hissederseniz, hemen uzman bir doktora başvurunuz. Doktorunuz gerekli müdahale ve adımları sizler için uygulayacaktır.

Aseket 25 MG

Aseket ilacı, genel olarak ağrı tedavilerinde kullanılan ve piyasadaki etkili ilaç türlerinden birisidir. Günümüzde neredeyse birçok eczaneden satın alabilmek mümkündür. Bu noktada Aseket 25 mg ilacı, beyaz renkli ve oblong şekli ile birlikte gelmektedir. Her ikiyi yüzü de dışa doğru bombeli bir şekildedir. 20 film kaplı tablet içeren bu ilaç, şeffaf alüminyum folyo blister ambalajları ile birlikte piyasaya sunulmaktadır. Eczanelerde kolaylıkla bulunabilen bu ilacı, internet üzerinde bilinmeyen sitelerden almanızı tavsiye etmemekteyiz.

Aseket Fiyatı

İlaç dünyasında en çok merak edilen konulardan birisi Aseket ilaç fiyatı olmaktadır. İlacın genel olarak bilgileri ile birlikte, haliyle fiyatı da en çok araştırılan konulardan birisi olmaktadır. Sağlıklı Yaşantı olarak maalesef Aseket fiyatı konusunda net ve güncel bir bilgi verememekteyiz. Çünkü ilaçların sürekli olarak değişen ve güncellenen bir fiyat listesi bulunmaktadır. Eğer bu konuda Aseket ilacı ile ilgili bir fiyat bilgisi arıyorsanız, eczane üzerinden kolaylıkla fiyat alabilirsiniz. Aseket, eczaneden alınması gerekilen bir ilaçtır. Bu sebepten dolayı mutlaka eczaneden alışveriş yapmanızı tavsiye etmekteyiz. 

Bu içeriğimizde sizlerle birlikte Aseket nedir konusuna göz atmaktayız. Umarım faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Aynı zamanda aşağıda yer alan yorum kısmına, konu ile ilgili görüşlerinizi belirtmekten kaçınmayın!

Sıkça Sorulan Sorular

Evet, Aseket ilacının ağrı kesici özelliği yer almaktadır. Fakat ilacı kullanmadan önce mutlaka uzman bir doktora danışmanız ve bilgi almanız gerekmektedir.

Aseket, ana etken olarak iltihap giderme ve ateş düşürme işlevi ile ön plana çıkarmaktadır. Yardımcı etkenleri arasında ağrı kesici özelliğine de sahip olmaktadır.

Adet başladıktan sonra kanama kesilmesi çok nadir görülen olaylardan birisidir. Bu sebepten dolayı Aseket ilacının adet kesme olarak kullanıldığı bilinmemektedir. bu tür durumlarda uzman bir doktora danışmak, en doğru karar olacaktır.

5/5 - (7 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu