Adetten Önce Gebelik Testi Yapanlar
Gebelik & Doğum

Adetten Önce Gebelik Testi Yapanlar

Adet döneminden önce gebelik testi yapan birçok kadın bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı da testin sonuçlarında farklı durumlar ortaya çıkmaktadır. Peki adetten önce gebelik testi yapanlar doğru mu yapıyorlar? İşte bu içeriğimizde bu tür sorulara yer vereceğiz. Bildiğiniz üzere birçok kişi bu tür araştırmaları sıklıkla yapmaktadır. İnternette bu tarz konulara fazla yer verilmemektedir. Sizler için bu tür konuları araştırıyor ve sizlerle birlikte cevaplıyoruz.

Gelin hızlıca adetten önce gebelik testi ile ilgili merak edilen başlıklarımıza geçiş yapalım. Bu sayede birçok farklı sorunun cevabına da ulaşmış olacağız.

Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılır?

Sizlerde hamile olduğunuzu ya da olmadığınızı merak mı ediyorsunuz? Adet gecikmesi gibi bir durum ile karşılaştıysanız, hamilelik testi yapmak isteyeceksinizdir. Bu tür durumlarda hamileliğin en net ve doğru sonuçları ortaya çıkacaktır. Tabi bu noktada en doğru cevaplar, kan testi ile birlikte yapılmaktadır. Fakat evde de bu tür bir gebelik testi yapabilirsiniz.

Ayrıca bkz: Funderly krem

Adetten Önce Gebelik Testi Yapanlar

Beklenen adet tarihi geciktiğinde, evde idrar ile birlikte test yapmanız yeterli olacaktır. Bu noktada geciken adet, genel olarak hamileliğin ilk belirtisi olmaktadır. İdrar testleri ile birlikte yaklaşık %97 oranında bir doğruluk payı bulunmaktadır. Fakat test çok erken bir tarihte yapılırsa, maalesef negatif bir sonuç ortaya çıkması olası bir ihtimaldir. Bu noktada mutlaka birkaç gün sonra adet başlamadıysa, testi tekrarlamanız gerekmektedir.

Kanda gebelik testi, idrar ile yapılan teste göre çok daha duyarlıdır. Bu sebepten dolayı beklenen adet tarihinden önce bile olsa, gebelik testi yapılabilmektedir. Sonuç negatif çıkması dahi adet gecikmesinde, kanda gebelik testi de aynı şekilde tekrarlanması gerekmektedir. Negatif gebelik testleri, her daim gebe olmadığınız anlamına gelmemektedir. Test çok erken yapılmış ya da bozuk gebelik testi olabilmektedir. Bu tür durumlarda bir kaç gün sonrasında tekrardan kan ile birlikte gebelik testi yapmanızı önermekteyiz.

Hamilelik Testi Kaç Dakikada Belli Olur?

Gebelik testi yapan kadınlar, genel olarak ne kadar sürede testin sonuç vereceğini de merak etmektedir. Bu noktada bu heyecanlı bekleyişin beraberinde, aslında sabırsızlığın olması da çok normal bir durumdur. Hamilelik testlerinin sonuçları, genel olarak 5 dakika içerisinde sonuç vermektedir. Pozitif ya da negatif sonuçlarınızı 5 dakika içerisinde alabilmektesiniz. Sağlık kuruluşlarında kan ile yapılan hamilelik testleri ise, 1 saat ile 1 gün arasında değişim gösterebilmektedir.

Bu içeriğimizde sizlerle birlikte Adetten Önce Gebelik Testi Yapanlar konusuna göz atmaktayız. Umarım sizler için faydalı bir içerik olmuştur.

Adet dönemi öncesinde gebelik testi yapmak, doğru sonuçları almanızı engelleyecektir. Çünkü adet dönemlerinde hCG seviyeleri genellikle düşük olmaktadır.

Ayrıca bkz: Pulcet nedir

5/5 - (4 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu