Stafine Krem Ne İşe Yarar? Nereye Sürülür?
İlaç

Stafine Krem Ne İşe Yarar? Nereye Sürülür?

Stafine Krem ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Diye merak edenler, doğru yere geldiniz! İlaç prospektüslerinden kullanıcıların en fazla ihtiyaç duyduğu ve merak ettiği bilgileri bir araya getiren sitemiz, yaptığı bu uygulama ile sağlık sektöründeki doğru ve güvenilir bilgilerin yaygınlaşmasını amaçlıyor.

Günden güne âdeta bir bilgi çöplüğü hâline gelen internette doğru bilgiyi öne çıkarma hedefiyle kurulan SağlıklıYaşantı.com, sunduğu kaliteli içeriklerle herkesin hayat kalitesini iyileştirmesine destek oluyor.

İlaçlar hakkındaki bilgilendirmeler de bu hususta önemli bir yer tutuyor. Yazımızın konusunu teşkil eden Stafine Krem ise cilt için hızlı ve etkili bir bakım ürünü olarak karşımıza çıkıyor.

Stafine Krem Nedir? Stafine Krem Ne İlacı?

20 ve 15 gramlık ambalajlarda satışa sunulan Stafine Krem, fusidik asit etken maddesini barındıran güçlü bir cilt ürünüdür. Bunun yanı sıra kremin muhtevasında; hidroklorik asit, setil alkol, polisorbat ve potasyum sorbat gibi yardımcı maddelere rastlamak da mümkündür.

Stafine Cort da yine Stafine Krem’in üreticisi firma tarafından piyasaya sürülmüştür. Ancak bu ikisi farklıdır, karıştırmamak lâzımdır.

Stafine Krem lokal yani topikal bir antibiyotiktir. Ciltteki enfeksiyonların tedavi edilmesinde kullanılır. Pek çok mikroorganizmaya karşı güçlü bir etkiye sahiptir. Bakterilerin çoğalmasını önler, onları tahrip ederek yok olmalarını sağlar. Zararlı organizmalardan kaynaklı deri rahatsızlıklarının iyi edilmesinde kullanılır.

Stafine Krem Ne İşe Yarar? Stafine Krem Ne için Kullanılır?

Geniş spektrumlu antibiyotik kremlerden biir olan Stafine, özellikle Streptococcus ve Staphylococcus gibi bakterilere bağlı cilt enfeksiyonlarında tercih edilir. Kullanımı doktor kontrolünde yapılması gereken ve sadece reçete ile temin edilebilen bu kremin başlıca kullanım alanlarını şöyle listeleyebiliriz:

 1. Yanıklar,
 2. Enfeksiyonlar,
 3. İltihaplı egzama yaraları,
 4. Ter bezi iltihabı,
 5. Ergenlik dönemi sivilceleri,
 6. Kıl kökü iltihabı,
 7. Sakal bölgesinde iltihaplanma,
 8. Eritrazma hastalığı (Bu; pullu, kahverengi deri yamalarına yol açan bir rahatsızlıktır.),
 9. Kıl dönmesi iltihapları,
 10. Furon (çıban),
 11. İmpetigo,
 12. Ufak çizikler , ve küçük kesikler ve buna benzer yüzeysel cilt yaralanmaları (Enfeksiyon ihtimâlini en aza indirmek için).

Stafine Krem Nasıl Kullanılır?

İlacı doktorunuzun önerdiği süre boyunca kullanmalısınız. Aksine bir talimat olmadığı sürece her gün 2-3 defa kullanılması tavsiye edilir. Uygulama sonrasında bölgenin üzerini kapatabilir yahut açık bırakabilirsiniz.

Stafine Krem kullanım şekli ve miktarı; enfeksiyon tipi, şiddeti, hastanın yaşı vb. faktörlere göre değişiklik gösterir. Bununla birlikte genel kullanım talimatlarının şöyle olduğunu ifade edebiliriz:

 1. Kuru ve temiz cilde ince bir tabaka biçiminde sürülür.
 2. Her gün iki veya üç kez uygulama yapılır.
 3. Tedavi müddeti çoğunlukla 1-2 hafta kadardır.

Stafine Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Bunlar nadir gözlemlenen semptomlardır ve genelde cildin hassas reaksiyonlarından kaynaklıdır. Yan etki gözlemlerseniz Stafine Krem kullanmayı bırakın ve cildiye uzmanına başvurun.

İlacın olası yan etkileri ise aşağıdaki gibidir:

 1. Kızarıklık,
 2. Ciltte yanma,
 3. Kaşıntı,
 4. Pul pul dökülme,
 5. Kuruluk,
 6. Tahriş,
 7. Şişlik,
 8. Cilt hassasiyeti.

Stafine Krem ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Anlattık. Sorularınız varsa bize ulaşmaktan çekinmeyin!

Ayrıca bkz:

Pantactive Nedir?

post

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu