Rantudil Nedir? Rantudil Ne İşe Yarar?
İlaç

Rantudil Nedir? Rantudil Ne İşe Yarar?

İlaç alanında güncel bilgileri paylaşmaya devam etmekteyiz. Son günlerde özellikle sizlerden gelen talepler ve sorular doğrultusunda içerikler oluşturmaktayız. Bu içeriğimizde sizlerle birlikte rantudil ne işe yarar konusuna göz atacağız. Gelin hızlıca konu başlıklarımıza bir göz atalım. Bu sayede ilaç ile ilgili tüm bilgileri de öğrenmiş olabilirsiniz.

Rantudil Nedir?

Gelelim en popüler sorulardan birisi olan rantudil nedir konusuna. Rantudil, steroid olmayan anti-inflamatuvar ilaçlar grubunda yer almaktadır. Temel olarak özellikleri; iltihap giderici, ateş düşürücü ve ağrı kesici olmaktadır. Osteoartrit, romatoid artrit, akut kut artriti gibi romatizmal hastalıklarda kullanılmaktadır. Güncel olarak piyasada kapsül şeklinde yer almaktadır.

Rantudil, kas ya da eklem ağrılarının tedavisinde etken bir ilaçtır. Etkin maddesi asematazin olan rantudil ağrı kesici, ateş düşürücü ve iltihap gidericidir. Eczanelerde kolaylıkla bulunan ve alabileceğiniz bir ilaçtır. Bununla birlikte 60 mg ve 90 mg boyutlarında kapsül şekillerinde yer almaktadır.

Rantudil, genel olarak sindirim sistemi ile alakalı yan etkileri ile ön plana çıkan bir ilaç türüdür. Bu noktada mutlaka doktor kontrolü altında kullanılmasını önermekteyiz. Hemen birazdan gerekli yan etkilerine de hızlıca göz atacağız.

Rantudil Ne İşe Yarar?

Rantudil ile alakalı genel bilgileri yukarıda sizlere hızlıca aktarım sağladık. Şimdi ise birçok kişinin merak etmiş olduğu rantudil ne işe yarar konusuna göz atacağız. Sizler için bu konuyu detaylı bir şekilde araştırdım. Gelin hızlıca maddeler halinde bu özelliklere bir göz atalım.

 • Akut kas ve iskelet sistemindeki ağrılarda,
 • Adet sancılarında,
 • Ameliyat sonrasında yer alan ağrılarda,
 • Eklem iltihabı olaylarında,
 • Omurga romatizma durumlarında,
 • Kireçlenme durumlarında,
 • Akut gut artriti (genel olarak ayak baş parmağında yer alan eklem iltihabı çeşididir)

Burada yer alan maddeler ile birlikte, Rantudil ilaç kapsülünün ne işe yaradığını görebilmekteyiz. Genel olarak baktığımızda birçok farklı etken maddesinin ve farklı işlevlerinin olduğunu görebilmekteyiz. Günümüzde popüler olarak araştırılan ve tavsiye edilen ilaçlardan birisidir.

Rantudil Nedir
Rantudil Nedir

Rantudil Kas Gevşetici Mi?

Birçok kişinin internet üzerinde bu tür araştırmalar yaptıklarını görmekteyiz. Yukarıda rantudil forte ne işe yarar konusunda kas, eklem gibi konuları da paylaşmıştık. Bildiğiniz üzere Rantudil, ağrı ve iltihaplanmalarda kullanılan bir ilaçtır. Bu sebepten dolayı da kas gevşetici olarak nitelendirmek doğru olmayacaktır. Aynı şekilde kas yaralanmalarında da fazla bir etkenliği olduğu söz konusu değildir. Bakıldığında kronik olarak ağrı ve iltihaplanmaya iyi gelmektedir.

Burada da kısaca Rantudil kas gevşetici mi sorusunun da cevabını kısaca paylaşmış bulunmaktayız. Şimdi de hızlıca diğer içeriğimize bir göz atalım.

Rantudil Yan Etkileri

Rantudil ilacını kullanan birçok farklı kişi yer almaktadır. Genel olarak internet üzerinde, kullanılan ilaçları araştıran büyük bir kitle yer almaktadır. Bu sebepten dolayı da sizlerle birlikte bu şekilde bir başlık açmak istedim. Sizler için şimdi de Rantudil yan etkileri konusuna göz atacağız. Lafı daha fazla uzatmadan maddelerimize bir göz atalım.

Çok Yaygın Olarak Görülen Yan Etkiler

 • Kusma
 • Karın ağrısı
 • İshal durumu
 • Mide bağırsak yolunda gizli kan kaybı yaşama

Burada yer alan maddeler genel olarak çok yaygın bir şekilde görülmektedir. Şimdi de yaygın olarak görülen yan etkilerine göz atmak istiyorum.

Rantudil Nedir
Rantudil Nedir

Yaygın Olarak Görülen Yan Etkileri

 • Alerjik olarak hassasiyet: Kaşıntı ya da döküntü gibi durumları yaşama.
 • Sindirim sisteminde sorunlar: Midede oluşan gaz, karın krampları, iştahsızlık yaşama, bağırsak ülseri.
 • Santral sinir sistemi bozuklukları: Uyku hali, baş dönmesi durumu, bitkinlik ya da sersemlik yaşama, baş ağrısı.
 • Sinirlilik yaşama.
 • Karaciğer enzimlerinde artış yaşama.

Burada her iki şekilde de kısaca rantudil yan etkileri konusuna değinmekteyiz. Genel olarak çok yaygın ve yaygın görülen maddeler yer almaktadır. Bu sebepten dolayı iki farklı başlık altında maddelerimizi paylaşmaktayız.

Rantudil Fiyat 2023

İlaç araştırmalarında bilgi sonrasında en çok fiyat araştırılması yapılmaktadır. Bu sebepten dolayı da bizlerde birçok ilacın fiyatı hakkında bilgileri sizlere sunmaktayız. Baktığımızda Rantudil fiyat 2023 araştırmasında net bir cevap bulunmamaktadır. Çünkü ilaçlara sürekli olarak zamlar yapıldığından dolayı, güncel kuru takip etmek çok zordur. Burada kesin bir cevap vermek maalesef sizler için yanıltıcı olacaktır. En güncel ve doğru fiyat için eczaneye gitmeniz gerekmektedir.

Rantudil 90 MG Ne İşe Yarar?

Rantudil ilacının 90 mg ve 60 mg şekillerinde farklı kapsül çeşitleri yer almaktadır. Birçok kişi internet üzerinde farklı araştırmalar yapmaktadır. Baktığımızda her iki kapsül boyutunun da aynı işlevlere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Sadece mg cinsinden kapsül boyutları farklıdır. Az önce rantudil 90 mg ne işe yarar sorusunun cevabını maddeler ile cevaplamıştık. Burada da kısaca özetlemek ve sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Rantudil 90 mg; etkin maddesi asemetazin olan bir ilaç türüdür. İltihap gidermede, ağrı kesici, ateş düşürücü gibi etkenlere sahiptir. Steroid olmayan anti-inflamatuvar (NSAİ) ilaç gurubuna dahildir.

Rantudil Nasıl Kullanılır?

Rantudil, genel olarak günde 1 ya da 2 kez olmak üzere yemek ile birlikte bir tablet ya da kapsül şeklinde alınmaktadır. Rantudil, ağız yoluyla alınan bir ilaçtır. Önerilen doz, hastalığın tedavi süresi, tedavi edilen hastaya ve hastanın yaşına göre farklılıklar göstermektedir. Bu noktada tabi ki en doğru doz seviyesini, doktorunuz önerecektir. İlacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmamaya özen göstermeniz gerekmektedir.

Bu içeriğimizde rantudil nedir konusuna sizlerle birlikte göz atmaktayız. Umarım faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Genel olarak ilaç hakkında genel ve merak edilen soruların cevaplarını paylaşmaktayız. Umarım sizler için faydalı bir ilaç bilgisi içeriği olmuştur.

ayrıca bkz: Kalidren ne işe yarar

Sıkça Sorulan Sorular

Rantudil forte ilacı ağrı kesici, iltihap giderme ve ateş düşürme durumlarında kullanılan bir ilaçtır.

Rantudil, diş ağrısı için önerilen bir ilaç türü değildir. Bu noktada genel olarak Arveles vb ilaçları kullanmanız, dişiniz için daha sağlıklı olacaktır.

5/5 - (10 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu