Monurol Saşe Nedir? Monurol Saşe Fiyatı
İlaç

Monurol Saşe Nedir? Monurol Saşe Fiyatı

Monurol Sase ne işe yarar? Sorusuna kısaca şöyle cevap verebiliriz: Bu ilaç idrar yolu enfeksiyonu tedavisinde kullanılır. İçeriğinde trometamol isimli bir etken madde yer alır.

Özellikle cerrahi operasyon sürecinde idrar yolu enfeksiyonunun oluşmasını önlemek için bu ilaçtan faydalanılır. Enfeksiyona yol açan bakterilerin fosfomisine duyarlı olması hâlinde Monural Sase kullanımı tercih edilir.

Monurol Sase Ne İşe Yarar? 

Ürener sistemde enfeksiyon ve iltihap oluşumu yaygın görülen bir durumdur. İşte Monurol Sase, bu sorunun ortadan kaldırılması için etkili şekilde çözüm sunan bir ilaçtır.

Kadın ve erkeklerde gözlemlenen idrar yolu enfeksiyonları için aynı derecede güçlü bir etkiye sahiptir. Enfeksiyonu oluşturan bakterileri öldürerek işlevini gösterir.

Cerrahi uygulama öncesi kullanılıyorsa operasyondan 3 saat önce alınır. Ya da uygulama sonrası 24 saat beklenir ve bekleme süresinin ardından kullanılır.

İdrar yolu enfeksiyonunun en yaygın belirtileri; idrarda koku, koyu renkli idrar, idrar yaparken yanma şeklinde sıralanır. İşte Monurol Sase düzenli kullanımda bu sorunları yok eder ve idrar yolu enfeksiyonunu söktürür.

Ayrıca bkz: aferin boğaz ağrısına iyi gelir mi

Monurol Sase Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilacın muhtemel yan etkilerinden söz etmek mümkündür. Bu potansiyel şikâyetler genellikle ilaçtaki maddelerden birine alerjisi olanlarda, doz aşımı yapan kişilerde veya kullanım talimatlarına uymayanlarda gözlemlenir. Kimi zaman bazı hastalıklara sahip kişiler de yan etkiler açısından risk altında olabilir.

Hekiminiz fayda/zarar oranını iyi değerlendirerek Monurol Sase’nin tedaviniz için kullanılabilir olup olmadığına karar verecek olup, onun yönergelerine uymanız gerekir.

İlacın kullanımı sırasında karşılaşılabilen bazı yan etkileri ise şöyle sıralayabiliriz:

  1. Kurdeşen-deri döküntüsü,
  2. Kusma,
  3. Deride kaşıntı,
  4. Vulvovajinit (Kadınlarda cinsel enfeksiyon çeşitlerinden biridir. Tahriş, yanma ve kaşıntı gibi şikâyetlerle karakterize olduğu bilinir.),
  5. Baş dönmesi,
  6. Baş ağrısı,
  7. Bulantı,
  8. İshal,
  9. Karın ağrısı,
  10. Hazımsızlık.

Bu yan etkiler sizde görülecek diye bir şey yoktur. Doktorunuz size bu ilacı reçetelendirdiyse tedavinizi aksatmamalı, kendi kendinize ilacın muadilini kullanmaktan kaçınmalısınız.

Monurol Sase ne işe yarar? Başlıklı yazımıza ek olarak erkeklerin cinsel organının boyu nasıl anlasilir konusuna göz atabilirsiniz.

5/5 - (2 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu