Lansor Nedir? Lansor Ne İşe Yarar?
İlaç

Lansor Nedir? Lansor Ne İşe Yarar?

Günümüzde üretilen birçok farklı ilaç türü bulunmaktadır. Özellikle de mide gibi alanlar için çeşitli ilaçlarla karşılaşmaktayız. Bu içeriğimizde de Lansor nedir konusuna göz atacağız. Son dönemlerde birçok farklı araştırma konusu yer almaktadır. Mide koruyucu alanında gerçekten de iyi işler çıkarması ile birlikte, bir hayli popülerlik kazandığını görmekteyiz. Ziyaretçilerimizin istekleri üzerine Lansor ilacına göz atacağız. Gelin hızlıca konu başlıklarımıza geçiş yapalım.

Lansor Nedir?

Midede üretilen asit miktarını azaltmak için kullanılan ilaçlardan birisi Lansor 30 mg olmaktadır. Midede yer alan asitleri azaltan bir proton pompası inhibitörüdür. Piyasada genel olarak kapsül formunda bulunmaktadır.

Mide, oniki parmak, yemek borusu, ülseri, mide ekşimesi gibi bakterilerin yer aldığı mide enfeksiyonu tedavisinde kullanılmaktadır. Yaygın olarak görülen yan etkileri; ishal, karın ağrısı, mide bulantısı, baş ağrısı ya da kabızlık olmaktadır. Uzun süreli olarak kullanıldığında B-12 vitamini ile magnezyum eksikliğine yol açabilmektedir. Aynı zamanda kemik erimesi de olabilir. Bu sebepten dolayı mide ilacı olan Lansor’u kullanmadan önce, mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Lansor Ne İçin Kullanılır?

Lansor ilacının ne için kullanıldığını sizlerde merak ediyor musunuz? Sizler için ilaç ile ilgili kısa bir bilgi listesi hazırladım. Gelin bu listemizde hangi bilgilerin yer aldığına kısaca göz atalım.

 • Yemek borusu iltihabı ile ülseri,
 • Mide ya da oniki parmak barsağı ülseri,
 • Mide enfeksiyonu,
 • Aspirin, İbuprofen, ketoprofen gibi steroid olmayan antienflamatuar ilaçların kullanımı ile oluşan mide ülserleri,
 • Zollinger-Ellison sendromu vb midenin aşırı asit salgıladığı durumlarda.

Burada yer alan maddelere baktığımızda, Lansor ne için kullanılır sorusunun cevabına kısaca ulaşabilmekteyiz. Eğer sizlerin de kafasında ilaç ile ilgili bazı sorular varsa, mutlaka burada yer alan maddeleri okumanızı tavsiye etmekteyiz.

Ayrıca “Parol kulak ağrısına iyi gelirmi” içeriğine de göz atmayı unutmayın.

Kimler Lansor Kullanmamalı?

 • İlacın etken maddesi olan lansoprazol‘e karşı alerjisi olanlar ya da içerisinde yer alan maddelere karşı alerjisi olanlar,
 • HIV tedavisi içerisinde atazanavir etken madde içeren ilaç kullananlar.

Genel olarak burada Lansor ilacını kimlerin kullanmamasını paylaşmaktayız. Burada yer alan her iki maddeye de mutlaka göz atmanız gerekmektedir. Çünkü ilaç kullanımı ile ilgili bilgi sahibi olmak, son derece önemli bir konudur. Şimdi gelin mide ilacı lansor kapsülüne biraz daha yakından göz atalım.

Lansor Yan Etkileri

Birçok kişi genel olarak lansor mide ilacı fiyatı olarak araştırma yapmaktadır. Bununla birlitke yan etkileri de bir hayli merak edilen konulardan birisidir. Sizler için bu konuyu detaylı olarak araştırdım ve hızlıca paylaşmak istiyorum.

 • Karın ağrısı,
 • Mide bulantısı,
 • Kabızlık,
 • Baş ağrısı,
 • İshal durumu.

Burada genel olarak yan etkileri sizlerle birlikte paylaşmaktayız. Burada yer alan lansor ilacının yan etkileri, 1-2 gün içerisinde kaybolabilirler. Sizler eğer ciddi bir problem yaşıyorsunuz, mutlaka doktorunuz ile iletişime geçmelisiniz.

Lansor Nasıl Kullanılır?

Lansor mide ilacı, genel olarak bir kapsül ya da tablet ile ağızdan yoluyla alınan bir ilaçtır. Tipik olarak yemek öncesinde bir kez alınmaktadır. Lansor için özel dozlama talimat bilgileri, tedavi edilen durum ya da hastanın faktörlerine göre değişiklik göstermektedir. Önerilen dozu aşmamanız çok önemlidir. Bu noktada doktorunuz bu ilacı reçete ettiği taktirde, gerekli dozu da sizlere bildirecektir. Lansor kapsülü 1 bardak su ile bütün bir şekilde yutmanız gerekmektedir. İlaç ezilmemeli, kırılmamalı ya da çiğnenmemelidir.

Bu içeriğimizde lansor ne işe yarar konusuna göz atmaktayız. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Genel olarak piyasada bulunan ve etkisi sevilen ilaç türlerinden birisidir.

5/5 - (4 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu