Dolven Şurup Ağrı Kesici Mi?
İlaç

Dolven Şurup Ağrı Kesici Mi?

Günümüzde sağlık alanında kullandığımız birçok farklı ilaç türleri yer almaktadır. Özellikle de bazı ilaçlar günümüzde kalıplaşmış ve birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu içeriğimizde de Dolven şurup ağrı kesici mi sorusuna sizlerle birlikte cevap vereceğiz. Umarım sizler için de faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olacaktır. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan soru başlıklarımıza geçiş yapabiliriz.

Dolven Şurup Nedir?

Dolven, ateş düşürme, ağrı kesme ve iltihapları giderme özellikleri ile birlikte öne çıkan bir ilaçtır. Bu noktada Dolven, soğuk algınlıklarında genel olarak çocuklara verilmektedir. Aynı zamanda doktorlar, çocukluk çağlarında görülen romatizmal eklem hastalıklarında da çocuklara bu ilacı tavsiye etmektedir.

Dolven Şurup Dolapta mı Saklanır?

Birçok kişiden farklı sorular gelmektedir. Sorulardan birisi de Dolven şurup dolapta mı saklanır sorusudur. Dolven ilaç kutusu üzerinde genel olarak birçok farklı bilgiler yer almaktadır. O alanları okuduğunuzda  30°C altında bir oda sıcaklığında muhafaza edilmesi yazmaktadır.

Ayrıca bkz: Gebelik kan testi sonuçları resimli

Dolven Şurup
Dolven Şurup

Dolven Şurup Kimler Kullanamaz?

Gelelim şimdi de dolven şurup kimler kullanamaz sorusunun cevaplarına. Birçok kişiden yoğun bir talep ve istek geldiğini görmekteyiz. Bu sebepten dolayı da bu sorunun cevabını maddeler halinde cevaplamak istiyorum.

 • Ağır olarak karaciğer ya da böbrek yetmezliği durumlarında,
 • Kanama eğilimi durumlarında,
 • Şuan ya da geçmiş dönemlerde tekrarlayan mide-onikiparmak bağırsağı ülserleri, crohn hastalığı ya da ülseratif kolit gibi hastalık duurmlarında,
 • İlaç içinde yer alan etkin madde olan ibuprofene ya da ilacın içermiş olduğu yardımcı maddelere karşı alerji,
 • Daha öncesinde ibuprofen ya da diğer NSAİİ ilaçlara karşılık olarak görülen alerjik reaksiyon duurmları,
 • Bu tür ilaçlar nedeniyle geçirilen mide-bağırsak kanaması ya da delinme olaylarında,
 • Koroner arter bypass cerrahisi öncesi ya da sonrası durumlarında.

Dolven Şurup Yan Etkileri ve Zararları

Çocuklarda genellikle birçok farklı alerji türleri gözükebilmektedir. Bu noktada sizler için Dolven yan etkileri konusuna da değinmek ve sizleri bilgilendirmek istiyorum. Gelin kısaca maddeler halinde bu konuya da bir göz atalım.

 • Kaşıntı ya da kızarıklık dahilinde döküntü,
 • Vücutta ya da gözlerin etrafında şişlikler,
 • Ateşlenme,
 • Ağız içinde ya da cinsel organlarda yaralar,
 • Yutkunma ya da nefes almayı zorlaştıracak şekilde ağız veya boğazlarda şişme,
 • Lenf düğümlerinde şişme.

Burada yer alan maddelere göz attığımızda Dolven şurup zararları konusunu öğrenmiş olmaktayız. Tabi bunları okumakla birlikte doktorunuza göstermeniz en sağlıklı yollardan birisi olacaktır.

Bu içeriğimizde sizlerle birlikte Dolven ateş düşürür mü sorusunun cevabını sizlere aktarmaktayız. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Aynı zamanda sitemizde yer alan Momecon krem ne işe yarar içeriğini de okumanızı tavsiye etmekteyiz.

5/5 - (24 Oy)

Enes Sivri

olmasa da olurmuş atmasana ziyaaa

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu